GÜNDEM 21.10.2021 07:05:00 0

Eğitimcilerden Aşıya Yoğun İlgi

Koronavirüs vaka sayılarının düşme eğilimi gösterdiği Sivas’ta eğitim camiasının aşıya gösterdiği ilgi sevindirdi. İlimizde öğretmenlerin aşılanma oranı yüzde 93,7’ye ulaştı.

2-8 Ekim’de illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayısının  gerilemeye başladığı Sivas’ta sevindiren bir haber de eğitimcilerden geldi.  695 eğitim kurumunda 9 bin 217 öğretmenin görev yaptığı ilimizde öğretmenlerin yüzde 93,7’si aşılarını yaptırdı. 115 bin 411 öğrencinin eğitim gördüğü Sivas’ta aşı olmayan öğretmenler ise haftada 2 kere PCR testi veriyor.

OKULLARIN EĞİTİME DEVAM ETMESİNİ SAĞLIYORLAR

Ülkemizde 5 Eylül itibariyle başlayan yüz yüze eğitimde devamlılığın sağlanmasında en büyük etkenin aşı olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Okulları yüz yüze açık tutmadaki en büyük avantajımız sıklıkla ifade ettiğim gibi öğretmenlerimizin aşılama oranıdır” dedi. Ülkemizde salgınla mücadelede en etkin silahın aşı olduğunu belirten öğretmenler ise eğitimin devam etmesi için her bireyin aşı olmasının büyük önem arz ettiğini  kaydetti. /Fatih TABUR/