GÜNDEM 28.10.2020 07:00:05 0

Eğitime Destek Hız Kesmiyor--Video

Altınyayla´nın Gümüşdiğin köyünde uzaktan eğitim alma imkânı olmayan öğrenciler EBA´ya giremedikleri için video klip hazırlayarak yardım çağrısında bulundu. Çocukların yardım çağrısına kayıtsız kalmayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, köyde öğrenci buluna

 

Fatih TABUR

 ?Eğitime Büyük Destek´ sloganıyla başlatmış olduğu kampanya ile şehir merkezindeki ihtiyaçlı öğrencilere tablet dağıtan Sivas Belediyesi, köydeki öğrencilerin çağrısına da duyarsız kalmadı.

Altınyayla İlçesi Gümüşdiğin köyünde uzaktan eğitim alma imkânı olmayan öğrenciler EBA´ya giremedikleri için video klip hazırlayarak yardım çağrısında bulundu. Çocukların bu seslerini sosyal medyada duyan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, hemen talimat vererek köyde öğrenci bulunan her eve bir tablet göndereceğinin sözünü verdi.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman ve ekibi de dün Gümüşdiğin köyüne giderek onlarca çocuğun yüzünü güldürdü.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, ?Sivas´ımız bizim için bir bütün. Altınyayla Gümişdiğin Köyündeki gözleri ışıl ışıl olan bu yavrularımıza, Sivas Belediyesi olarak internet paketiyle birlikte tabletlerini pazartesi günü gönderiyoruz.? demişti.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´in talimatıyla Başkan Yardımcısı Ahmet Duman ve ekibi Altınyayla Belediye Başkanı Sinan Akbulut´la birlikte Gümüşdiğin köyüne giderek internet paketli tabletleri ve içerisinde konu anlatımlı test kitapları ile eğitim materyallerinin yer aldığı okul çantasını öğrencilere hediye etti. Tabletleri alan öğrencilerin gözlerindeki mutluluksa görülmeye değerdi.

Tablet dağıtımı sırasında öğrencilerle sohbet eden Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman ?Siz bize bir video çekmişsiniz. Başkanımız Hilmi Bilgin de o videoyu izlemiş ve bize talimat verdi. Sizin derslerinize yardımcı olabilmek adına uzaktan eğitime de katılabilmeniz için internet paketli tabletlerinizi sizlere gönderdi. Ayrıca size içerisinde yardımcı ders kitaplarının yer aldığı konu anlatımlı test kitapları, hikâye kitapları eğitim materyallerinin bulunduğu okul çantası da gönderdi. Artık uzaktan eğitime de bağlanabilirsiniz testlerinizi de çözebilirsiniz.? dedi.

Daha sonra çocuklar köy okulunun önünde toplanarak bir video daha çekerek teşekkür mesajlarını Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e gönderdiler.