GÜNDEM 19.01.2021 07:00:00 0

Ekipler 7/24 Çalışıyor--Video

Vali Salih Ayhan; karla mücadele çalışmalarını ve yollardaki son durumu yerinde incelemek üzere ilimiz merkeze bağlı Yıldız - Yakupoğlan bölgesine gitti. Vali Ayhan, il genelinde etkili olan kar yağışı sonrası yol açma ekiplerinin çalışmalarına hız verdi

Erdem TAHILLIOĞLU

Sivas´ta yoğun kar yağışının ardından kapanan yolların ulaşıma açılması için yol açma ekipleri, 7/24 çalışmalarını sahada aralıksız sürdürüyor.

Vali Salih Ayhan, karla mücadele çalışmalarını ve yollardaki son durumu yerinde incelemek üzere ilimiz merkeze bağlı Yıldız - Yakupoğlan bölgesine gitti.

KARLA MÜCADELE EKİPLERİNE HELVA VE ÇAY İKRAM ETTİ

Vali Ayhan,  sahada görev alan işçiler ile bir araya gelerek, onlara helva ve çay ikram etti. Görev alan personele kazasız-belasız kış sezonu dileyen Vali Ayhan, il genelinde devam eden yol açma çalışmalarıyla ilgili de İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Burak Caner´den bilgi aldı.

Vali Ayhan, yaptığı açıklamada; il genelinde etkili olan kar yağışı sonrası yol açma ekiplerinin çalışmalarına hız verdiğini ifade ederek, vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için ekiplerin 24 saat süreyle kesintisiz olarak çalıştığını söyledi.

BİN PERSONEL, 525 ADET ARAÇ SAHADA GÖREV ALIYOR

Karayolları, İl Özel İdaresi ve Belediye ekiplerinin şehir merkezi ve yollarda yaşanabilecek olası sıkıntılar için her türlü tedbiri aldığını anlatan Vali Salih Ayhan, her üç kurumun toplam araç sayısının 525 adet olduğunu ve personel sayısının da bin civarında olduğunu söyledi. Geniş bir coğrafyaya hizmet ettiklerine dikkat çeken Vali Ayhan, vatandaşın yaşam kalitesinin sekteye uğramaması için gayret gösterdiklerini söyledi.

Karayolu ağında kapalı her hangi bir yol bulunmadığını dile getiren Vali Ayhan, ?İl Özel İdaresi yol ağında yaklaşık 2 bin yerleşim yeri var. 177 adet kapalı yerleşim yeri vardı. Hepsi neredeyse ulaşıma açıldı. Diğer yandan İl genelinde 112, AFAD, ÇEDAŞ ve ilgili kurumlarımız da canla başla çalışarak vatandaşımızın hizmetinde.? dedi.

ASILSIZ İHBARLARDAN UZAK DURALIM

Kar temizleme ve yol açma çalışmalarının aksamaması için vatandaşların asılsız ihbarlardan uzak durmaları gerektiğine vurgu yapan Vali Ayhan, ?Yapılan asılsız bir ihbar, bizim bölgede yaptığımız çalışmalarımızın verimliliğini azaltıyor. Bu noktada, her yıl karşı karşıya kaldığımız sorunların yaşanmaması adına, asılsız ihbar yapanları tespit ederek cezai müeyyide uygulayacağız.? dedi.

KISITLAMADA ZORUNLU OLMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYIN

Kısıtlama sürecinde, vatandaşları zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamaları konusunda uyaran Vali Ayhan, ?Meteorolojinin verilerine göre ilimizde birkaç gün daha yağış bekleniyor. Kar berekettir, rahmettir. Bizler hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Vatandaşımızın huzuru, yaşam kalitesi bizler için her zaman öncelikli olacak.? diye konuştu.

Programa, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu ve  İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mevlüt Sosyal da katıldı.