"En güzel mesire alanı burası olacak"
Karşıyaka Çamlık Mesire Alanında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Mesire alanındaki çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Sami Aydın yapımı bittiğinde en güzel mesire alanının burasının olacağını belirtti.
Tarih: 26.4.2017 06:00:00

    M.MUSTAFA IŞIK

Sivas Belediyesi tarafından Karşıyaka Mahallesi´ni cazibe merkezine dönüştürecek olan Çamlık Mesire Alanında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Büyük ölçüde tamamlanan ve son rötuşları yapılan mesire alanındaki çalışmaları Başkan Aydın yerinde inceledi.
Doğal doku bozulmadan tasarlanan ve görsel olarak farklı bir yapıya sahip olacak olan Karşıyaka Çamlık Mesire alanında çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları ve kamelyaların yapımı devam ederken; bulaşık yıkama alanları, lavabo ve tuvaletler ise tamamlandı.
Toplamda 110 dönümlük bir alan üzerine yapılan Karşıyaka Mesire Alanı çalışmalarını inceleyen Başkan Aydın, yüklenici firma ve Başkan Yardımcısı Abdurrahim Ceyhan´dan da bilgi aldı.
Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Başkan Aydın, "Karşıyaka Mesire alanı Haziran sonunda hizmete açılacak. Toplam 110 dönüm alanda farklı farklı fonksiyonlar bulunuyor. İçerisinde değişik aktiviteler barındıran bir proje... İnanıyorum ki; bu yönüyle Sivas´ın en güzel, en çekici mesire alanımız burası olacak. Hem Karşıyaka bölgemiz için hem şehrimizin güney bölgesi için ayrı bir çekim merkezi olacak. Dolayısıyla her Sivaslının beğeneceği, gelip hoşça vakit geçireceği, akrabasını misafirini gönül rahatlığıyla ağırlayabileceği bir bölge olacak. Ayrıca tepenin en hâkim noktasında çok amaçlı bir restoran kafe benzeri ihtiyaçları karşılayacak projemiz de var. O kısım yap-işlet-devret modeliyle yapılıyor. Bu alanda Ağustos sonunda tamamlanacak. Buranın yapımında emeği olan herkese teşekkür ediyorum." dedi.