En İyi Şekilde Hizmet Edeceğiz -- Video
Sivas Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 169 güvenlik personeli ve 74 geçici işçi ile toplu iş sözleşmesi yapıldı. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Biz 2 bin 500 kişilik aile olarak bizi biz yapan değerlerle sultan şehrimize hizmet edeceğiz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışını önce kendi ailemiz içerisinde uygulayacağız. İşçinin hakkını alnının teri kurumadan verin diyen bir inancın mensubu olarak imkanlarımız dahilinde en güzelini, en iyisini vereceğiz. Bunu yaparken de sizlerden de beklentimiz var. 2 bin 500 kişi adına söylüyorum işimizi iyi yapacağız, doğru yapacağız, kalıcı eserler bırakacağız” dedi.
Tarih: 14.8.2020 07:00:00

HAYRULLAH AĞKAŞ

Sivas Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında 169 güvenlik personeli ve 74 geçici işçileri kapsayan 2 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “İmzaladığımız sözleşmemizle beraber ortalama nette 710 TL artışınız olacak. En yüksek net artış 1030 TL olarak sizlere yansıyacak” dedi.

Özbelsan A.Ş. yemekhanesinde düzenlenen imza törenine Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Hizmet-İş Sendikası Sivas Şube Başkanı Nihat Şimşek, ÖZBELSAN A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Kuzu, Belediye Başkan Yardımcıları ve bazı birim müdürleriyle güvenlik personeli ve belediye bünyesinde çalışan mevsimlik işçiler katıldı.

Programda ilk olarak konuşan ÖZBELSAN A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Kuzu, “Yaklaşık 5 ay önce sendikayla yapmış olduğumuz toplu iş sözleşmesinde güvenlik personellerimiz ve mevsimlik işçilerimizle ilgili yapılan düzenlemeleri başkanımız Hilmi Bilgininde katılımıyla sizlerle paylaşmak ve toplu iş sözleşmemizi sizlerin huzurunda imzalamak için bir araya geldik. Önemli kazanımlar elde eden güvenlik personellerimize ve mevsimlik işçilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Ardından söz alan Sendika Başkanı Nihat Şimşek ise “Başkanımız Hilmi Bilgin´e bu toplu iş sözleşmesi için sendikam adına tüm çalışanlarımız adına teşekkür ediyoruz. Bu toplu sözleşme Türkiye geneli örnek bir sözleşme oldu detayları ve işçilerin kazanımlarıyla iyi bir iş yaptığımıza inanıyorum. Tabi bu başarıda büyük paylarından biri de belediye başkanımız Hilmi Bilginin. Çünkü bu anlaşmalar karşılıklı görüşmeler sonucunda yapılıyor ve Belediye Başkanımız Sıcak Bakmasa tek taraflı bu kazanımlar elde edilmiyor. Bu anlamda ben başkanımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

SULTAN ŞEHRE

HİZMET EDECEĞİZ

Yapılan toplu sözleşmenin hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak sözlerine başlayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Biz Sivas Belediyesi olarak işçisiyle memuruyla ÖZBELSAN personeliyle hiçbir ayrım yapmadan başkanından en alt biriminde çalışan mesai arkadaşımıza kadar bir aileyiz. Biz 2 bin 500 kişilik aile olarak bizi biz yapan değerlerle sultan şehrimize hizmet edeceğiz. Biz idareci olarak insanı merkeze alan hemşerilerimizi merkeze olarak insan odaklı hizmetler etmeye devam edeceğiz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışını önce kendi ailemiz içerisinde uygulayacağız. İşçinin hakkını alnının teri kurumadan verin diyen bir inancın mensubu olarak imkanlarımız dahilinde en güzelini en iyisini vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Bilgin, şöyle devam etti:

“Bunu yaparken de sizlerden de beklentimiz var. 2 bin 500 kişi adına söylüyorum işimizi iyi yapacağız, doğru yapacağız, kalıcı eserler bırakacağız. Hepimiz bu ülkenin ferdiyiz. Zorlu bir süreçten geçmemize rağmen bütün dünya bir gram bile etmeyen virüsün önünde diz çökerken biz mücadele verdik. Hamdolsun vatandaşımızın hemşerilerimizin yanında olduk. Biz hep birlikte güçlüyüz. Bizim devlete karşı bir sorumluluğumuz bir borcumuz var. Ben Belediye Başkanı olarak işimi çok iyi yapacağım, sendika başkanımız iyi bir sendika başkanlığı yapacak, başkan yardımcılarımız iyi başkan yardımcılıklarını yapacak, sizlerde işiniz ne ise göreviniz ne ise onu en iyi şekilde yapacaksınız. Bu bizim milletimize olan borcumuzdur. Biz istişareler doğrultusunda ortak akılla yapılabileceklerin en iyisini sizler için yapmaya çalışıyoruz. Buna inancınız tam olsun.”

EN AZ 710, EN YÜKSEK

1.030 TL ARTIŞ YAPILDI

Sözleşme hakkında da bilgiler veren Belediye Başkanı Bilgin, Özel Güvenlik Personellerimizin Toplu Sözleşmeye dahil edilmesi ile en düşük yevmiye 116,19 TL´ye yükseltilerek, 169 kişinin ücreti yükseltilmiş oldu. Yemek ücreti 234 TL´den 300 TL´ye yükseltildi. Yakacak ücretleri 30 TL´den 450´TL ye yükseltildi. Çocuk Yardımı 25 TL´den 35 TL´ye yükseltildi. Çocuk sayısı sınırı kaldırıldı. Güvenlik Müdürüne 400 TL, Amirlerine 250 şer TL, Şeflerine 180´er TL aylık vasıf yardımı getirildi. MYO mezunu olanlarına 200 TL, lisans mezunu olanlara 400 TL, yüksek lisans mezunu personellerimize 600 TL her ay ödenmek üzere Tahsil Yardımı getirildi. Evlenme yardımı 140 TL´den 200 TL´ye, ölüm yardımı 300 TL´den 400 TL´ye, askerlik yardımı 300 TL´den 500 TL´ye yükseltildi. Yıllık ücretli izinlerine 2´şer gün ilave getirildi. Kıdem tazminatı 40 yevmiye üzerinden hesaplanması nedeni ile kıdem tazminatında +5 yevmiye getirildi. Refakatçi izni getirildi. Bayram Harçlıkları 75´er TL´den 100´er TL´ye yükseltildi. Eylül ayında ödenen öğrenim yardımları artırıldı. 2021 yılına yevmiyelere, yemek yardımlarına ve yakacak yardımına enflasyon oranında zam yapacağız. 7. ay ücretlerin bu şekilde ödenmesi ile beraber ortalama nette 710 TL artışınız olacak. En yüksek net artış 1030 TL olarak sizlere yansıyacak” diye konuştu.

MEVSİMLİK İŞÇİLERE

1000 TL PROMOSYON

Mevsimlik çalışan personellerin Toplu Sözleşmeye dahil edilmesi ile birlikte yapılan değişikliklere ilişkin bilgiler veren Başkan Hilmi Bilgin şunları kaydetti:

“Ücretleri asgari ücret olan 74 personelimizin en düşük yevmiyeleri 116,19 TL´ye yükseltildi. Yemek ücreti günlük 5 TL den (130 TL aylıktan) aylık 300 TL´ye yükseltildi. Yakacak ücretleri 30 TL´den 450 TL´ye yükseltildi. Çocuk Yardımı 25 TL´den 35 TL´ye yükseltildi. Çocuk sayısı sınırı kaldırıldı. MYO mezunu olanlara 200 TL, lisans mezunu olanlara 400 TL her ay ödenmek üzere Tahsil Yardımı getirildi. Bu yardımdan sizlerin içinde diplomaları olan 3 personelimiz yararlanabilecekler. Evlenme yardımı 140 TL´den 200 TL´ye, ölüm yardımı 300 TL´den 400 TL´ye, askerlik yardımı 300 TL´den 500 TL´ye yükseltildi. Yıllık ücretli izinleriniz 2´şer gün ilave getirildi. Kıdem tazminatınız 40 yevmiye üzerinden hesaplanması nedeni ile kıdem tazminatında +5 yevmiye getirildi. Refakatçi izni getirildi. Bayram Harçlıklarınız 75´er TL´den 100´er TL´ye yükseltildi. Eylül ayında ödenen öğrenim yardımları artırıldı. 2021 yılına yevmiyelere, yemek yardımlarına ve yakacak yardımına enflasyon oranında zam yapacağız. 7. ay ücretlerin bu şekilde ödenmesi ile beraber ortalama nette 877 TL artışınız olacak. En düşük net artış size 742 TL olarak, en yüksek net artış 1.118 TL olarak sizlere yansıyacak. Ayrıca Mevsimlik işçilerimize 1000 TL promosyon ödememizi de kurban bayramı öncesinde hesaplarınıza yatırdık.”Video Tarihi: 13.8.2020 16:24:34
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: Şekilde Hizmet Edeceğiz Video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İş Kazalarına  25 Kurban!
İş Kazalarına 25 Kurban!
Sivas´ta yeterince alınmayan önlemler nedeniyle meydana gelen iş cinayetleri her geçen yıl artarak devam ediyor. İşçi Sağlığı ve İşçi Güvenliği Meclisi´nin verilerinden derlenen bilgilere göre ilimizde 2020 yılında iş kazaları sonucu 25 kişi hayata veda etti. Son 3 yılda ilimizde iş kazası sonucu ölenlerin ise 71 kişiye ulaştı.
Yollar Bir Bir Açılıyor--Video
Yollar Bir Bir Açılıyor--Video
Sivas´ta aralıklarla devam eden kar yağışının ardından ekipler kapalı olan köy ve mezra yollarını açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
183 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
183 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
Sivas´ta geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle kapalı olan 183 köy yolunda temizleme çalışmaları sürüyor.
Kızları Mesai Arkadaşı Oldu
Kızları Mesai Arkadaşı Oldu
Sivas´ın Altınyayla ilçesinde babalarına ait lokantada çalışan üniversite öğrencisi Mevlüde Keskin ve lise öğrencisi Gülden Keskin kardeşler, marifetleriyle 40 yıllık ustalara taş çıkartıyorlar.
Kitaplardan Ayrı Kalamadı
Kitaplardan Ayrı Kalamadı
Sivas´ın Altınyayla ilçesinde yaşayan Kemal Çiftçi, 33 yıl boyunca yaptığı kütüphanecilik mesleğinde okuduğu kitaplarla ‘kitap kurdu´ olarak tanındı. Çiftçi, emekli olmasına rağmen ömrünü geçirdiği kütüphaneden vazgeçemiyor.
Belediye Sokak Hayvanlarını Unutmuyor--Video
Belediye Sokak Hayvanlarını Unutmuyor--Video
Belediyeye bağlı ekipler yoğun kar yağışının ardından hayvanların yiyecek bulma konusunda sıkıntı yaşamaması amacıyla doğaya yem bıraktı.
Basın Kuruluşlarımıza  Yardımcı Olmalıyız
Basın Kuruluşlarımıza Yardımcı Olmalıyız
Gazetemize ziyarette bulunan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Basın kuruluşlarının sıkıntıda olduğunu biliyorum. Basın sektörünün hem çalışanı sıkıntıda hem işvereni sıkıntıda. Birlik ve beraberlik içerisinde birbirimize yardımcı olmamız gerekiyor” dedi.
   Protokol  İmzalandı
Protokol İmzalandı
Cumhuriyet Üniversitesi İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (CÜTAM) ile Ezel Kozmetik İthalat ve İhracat Ticaret ve Sanayi AŞ (Dermokil) arasında Ar-Ge protokolü imzalandı.
Çayır´dan Nezaket Ziyareti
Çayır´dan Nezaket Ziyareti
Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır, gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Çayır, “Dernek olarak çalışmalarımızı kamuoyuna duyuruyorsunuz ve ilimizde gayrimenkul sektörünün nabzını tutuyorsunuz. Emekleriniz için teşekkür ederiz” dedi.
Belediye´den    Esnafa Destek
Belediye´den Esnafa Destek
Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen esnaflara can suyu olması amacıyla Sivas Belediyesi tarafından başlatılan bin 500 TL´lik destek için başvurular tamamlandı.
Erciyes Üniversitesi Öğrenci Alacak
Erciyes Üniversitesi Öğrenci Alacak
Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüne Öğrenci Alınacak
Hayvanlar İçin Yiyecek Bırakın--Video
Hayvanlar İçin Yiyecek Bırakın--Video
Vali Salih Ayhan; Tavra Deresi mevkiinde yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı. Vatandaşları, evlerinin önüne yem ve yiyecek bırakmaları konusunda duyarlı olmaya davet eden Vali Ayhan, “Canlıların korunması ve varlığının devam edebilmesi için yem bırakma faaliyetleri son derece önemli. Özellikle sokağa çıkma yasağının olduğu dönemde yaban hayvanlarına sahip çıkmak, ayrı bir anlam ifade ediyor” dedi.
461 Köy Yolu Kapalı
461 Köy Yolu Kapalı
Sivas´ta etkili olan kar yağışı sonrası 461 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.
Sağlıkçılar  Zam Bekliyor
Sağlıkçılar Zam Bekliyor
Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Dursun Özen; “İlave ek ödemelerin bir an önce ödenmesini ve sağlık çalışanları için maaşlara tek ödeme şeklinde bir zammın hayata geçirilmesi için acil düzenleme yapılması talebimizi bir kez daha yineliyoruz” dedi.
SİVTAŞ Tarıma İvme Katacak
SİVTAŞ Tarıma İvme Katacak
Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; yönetim kurulu üyeleri birlikte Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi (SİVTAŞ) Genel Müdürü Hakan Bozbıyık´ı ziyaret etti. SİVTAŞ hakkında Bozbıyık´tan bilgi alan Çetindağ, “SİVTAŞ Sivas çiftçisine, Sivas besicisine ve Sivas tarımına ivme kazandıracak, katma değer sağlayacak. Bunun gururunu yaşıyoruz” dedi.
Sedef Hastalığı  Basite Alınmamalı
Sedef Hastalığı Basite Alınmamalı
Sedef hastalığına ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Melih Akyol, “Sedef takiplerinin çok düzenli yapılması gereken bir hastalık grubunu oluşturuyor” dedi.
Ekipler 7/24 Çalışıyor--Video
Ekipler 7/24 Çalışıyor--Video
Vali Salih Ayhan; karla mücadele çalışmalarını ve yollardaki son durumu yerinde incelemek üzere ilimiz merkeze bağlı Yıldız - Yakupoğlan bölgesine gitti. Vali Ayhan, il genelinde etkili olan kar yağışı sonrası yol açma ekiplerinin çalışmalarına hız verdiğini ifade ederek, vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için ekiplerin 24 saat süreyle kesintisiz olarak çalıştığını söyledi.
İhtiyaçlıların Yardımına Koşuyorlar
İhtiyaçlıların Yardımına Koşuyorlar
Hasene Sivas Sosyal Yardımlaşma Derneği; ihtiyaçlı ailelere yönelik yürüttüğü yardım çalışmalarını son hız sürdürüyor.
Kesintiler Büyük Oranda Giderildi
Kesintiler Büyük Oranda Giderildi
13 Ocak Çarşamba günü etkili olan kar yağışı sonrası yaşanan elektrik arızalarının giderilmesi için devam eden çalışmalar, ÇEDAŞ ekiplerince büyük oranda tamamlandı. Yıldız Beldesinde ÇEDAŞ ekiplerince yürütülen arıza çalışmalarını inceleyen Vali Ayhan, “Bazen mücbir sebepler öngörülemeyen sorunları da beraberinde getiriyor. Herkes var gücüyle çalıştı, sıkıntılar çözüme kavuştu” dedi.
Çetindağ´dan ÇEDAŞ Ekiplerine Ziyaret
Çetindağ´dan ÇEDAŞ Ekiplerine Ziyaret
Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, merkez Kartalca Köyü bölgesinde arıza onarım çalışmalarını sürdüren ÇEDAŞ ekiplerini ziyaret ederek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çetindağ, arıza giderim faaliyetlerindeki özverili çalışmalarından dolayı ÇEDAŞ ekiplerine teşekkür etti.
   Online Söyleşi Gerçekleştirildi
Online Söyleşi Gerçekleştirildi
Cumhuriyet Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından “Fen ve Mühendislik Alanında Bilimsel Araştırma ve Etik” konulu söyleşi düzenlendi. Online düzenlenen söyleşide bilimsel çalışmalarda etik konusu ele alındı.
STSO Başkanı Şov Yapıyor
STSO Başkanı Şov Yapıyor
İş insanı Halil İbrahim Budaklı; Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken´e zehir zemberek sözler sarf etti. STSO binasının altında bulunan yerin ihalesini 7 yıl önce kendisinin aldığını ve içini dizayn ederek işlettiğini ifade eden Budaklı; Eken´in fahiş zam yapması nedeniyle ticari hayatının bittiğini söyledi. 75 bin lira olan kira bedelinin 300 bin liraya çıkarıldığını iddia eden Budaklı, “Pandemi nedeniyle kiracılara zam yapılmasın” diyen Eken´i şov yapmakla suçlayarak “Sivas´a yakışmayan bir STK, Sivas´a yakışmayan bir başkan görev yapıyor” ifadelerini kullandı.
Ekipler Seferber Oldu--Video
Ekipler Seferber Oldu--Video
Sivas´ta hasta almak üzere Hafik ilçesi Bayramtepe köyüne giden ve kardan dolayı yolda mahsur kalan ambulans İlçe Özel İdare ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucunda kurtarıl
Buzlanma Kazaya Neden Oldu
Buzlanma Kazaya Neden Oldu
Sivas´ta yoldaki buzlanma nedeniyle kontrolü kaybeden tır yola devrildi.
Gürün´de İlk Aşı Başhekime Uygulandı
Gürün´de İlk Aşı Başhekime Uygulandı
Sivas´ın Gürün ilçesinde aşılama işleminin başlamasıyla ilk aşı Gürün Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Aysun Şahin´e uygulandı.
İçme Suyu Hattı Patladı
İçme Suyu Hattı Patladı
Sivas´ta içme suyu hattında meydana gelen patlama sonrası suyun metrelerce havaya fışkırması ilginç görüntüler oluşturdu. Sivas Belediyesi ekipleri de bölgeye giderek arızayı giderebilmek için çalışma başlattı.
Çöken İki Katlı Ahşap Ev Ekipleri Alarma Geçirdi
Çöken İki Katlı Ahşap Ev Ekipleri Alarma Geçirdi
Sivas´ta Kale Projesinin yürütüldüğü alanda çöken iki katlı ahşap ev ekipleri alarma geçirdi.
177 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı--Video
177 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı--Video
Sivas´ta etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde 177 köy yolu araç ulaşımına kapandı
Tilkiyi Sokak Kedisi Gibi Beslediler
Tilkiyi Sokak Kedisi Gibi Beslediler
Sivas´ta bir pide fırını ve kasapta çalışanlar, her hafta dükkanlarının önüne gelen tilkiyi sokak kedileriyle birlikte besliyor.
Gelirde Adalet  İçin Zam Şart
Gelirde Adalet İçin Zam Şart
Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, 2020 yılının kamu görevlileri açısından hakem kurulu kararı mağduriyetleri ile enflasyona dayalı kayıplar yaşanılan bir yıl olarak geride kaldığını belirterek, “Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmesi gerekiyor” dedi.
DOLAR
7.4485
EURO
9.0235
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Denizi testiye doldursan, alabildiği kadar su alır. Gerisi kalır…

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3