Erdoğan´ın Yükünü Biz Hafifleteceğiz
AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanlığı, ilk kongresini Zara´da gerçekleştirdi. Mevcut başkan ile yola devam kararının alındığı kongrede konuşan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, “Bu dava gençlerin omzunda büyüdü. Çünkü davamızın lideri Recep Tayyip Erdoğan, gençlik yıllarından itibaren memleket davasına omuz vermiş, yüreğini koymuş büyük bir dava adamıdır. Yine gençlerin omzunda bu dava daha yükseklere çıkacaktır. Bizler de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın davasına omuz vererek onun yükünü hafifleteceğiz” dedi.
Tarih: 23.9.2020 07:00:00

Oğuzhan SARZEP

6. Olağan Kongre sürecini başlatan AK Parti Gençlik Kolları Sivas İl Başkanlığı, ilk kongresini Zara´da gerçekleştirdi. Kongreye AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Burak Ak, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya  ve teşkilat mensupları katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan kongrenin divan başkanlığını AK Parti İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı  ve Teşkilat Başkanı Yusuf Emre Çongar gerçekleştirdi.

Kongrenin açış konuşmasını gerçekleştiren Zara İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Kırkgöz, kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi.

Kırkgöz´ün ardından konuşan Zara İlçe Başkanı Ahmet Okur, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları ile uyumlu bir şekilde çalıştıklarını ifade ederek, kongrede başkan seçilen Yusuf Kırkgöz ve yeni yönetimini tebrik etti.

İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya ise, “Bugün Zara 6. Olağan Gençlik Kolları kongremizi gerçekleştiriyoruz 6. Olağan kongre sürecimizin hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Öncelikle bugüne kadar Zara´mızın gençlik kollarında görev yapan kardeşlerime teşekkür ediyorum. Yeni görev alacak kardeşlerime de başarılar diliyorum. Bu dava gençlerin omzunda büyüdü. Çünkü davamızın lideri Recep Tayyip Erdoğan, gençlik yıllarından itibaren memleket davasına omuz vermiş, yüreğini koymuş büyük bir dava adamıdır. Yine gençlerin omzunda bu dava daha yükseklere çıkacaktır. Bizler de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın davasına omuz vererek onun yükünü hafifleteceğiz” diye konuştu.

“AZİM VE GAYRETLE ÇALIŞTINIZ”

Sakarya´nın ardından kürsüye gelen İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş da “Bu ülkenin geleceği siz gençlersiniz. Genç yaşta elini memleket meselelerinin altına sokan bu gençliğe bir kez daha teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın siz gençlere olan inancı ve güveni sonsuz. Sizlerde bu güveni boşa çıkarmamak için hep azim ve gayretle çalıştınız. Bundan sonrada aynı gayret ve özverili çalışmalarla devam edeceğinize inanıyorum” dedi.

“VEFA BORCUMUZU ÖDEMEK İÇİN ÇOK ÇALIŞACAKSINIZ”

Akkaş´ın ardından kürsüye gelen İl Başkanı Hakan Aksu ise kendisinin AK Parti Sivas Gençlik Kolları Kurucu Başkanı olduğunu ifade ederek “Bizlere 2023 seçimlerine kadar çok görev düşüyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´a karşı olan vefa borcumuzu ödemek için çok çalışacaksınız. Bizler de hem ana kadememiz, hem gençlik kollarımızla birlikte sizlere destek olacağız. AK Parti´de kongreler coşkulu bir şekilde şenlik havasında yapılır ama malumunuz üzere Covid-19 salgını var. Bu yüzden kongrelerimizi belirli sayıda delegelerimizle gerçekleştiriyoruz. Şunu biliyorum ki tüm Zaralı hemşehrilerimizin kalbi burada. Ben tekrardan Yusuf Başkanımıza ve yeni yönetimine başarılar diliyorum” diye konuştu.

Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise “Zara 6. Olağan İlçe Gençlik Kolları kongremizin ülkemize, milletimize, ilçemize ve partimize hayırlar getirmesini temenni ederim. Biz her zaman gençlere güvendik onlar da güvenimizi boşa çıkarmadı. İnanıyoruz ki 2023´e kadar durmak yok, yola devam diyerek birlikte çalışacağız. Girilmedik gönül sıkılmadık el bırakmayacağız. Tekrardan Yusuf kardeşime ve yönetimine yeni görevinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN GENÇLERE OLAN GÜVENİNİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ”

Son olarak kürsüye gelen AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Burak Ak da “Öncelikle Zara´mızın Gençlik Kollarında bugüne kadar görev yapmış olan tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Zara 6. Olağan İlçe Gençlik Kolları kongremizin hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Bu dava milletimizin davası. Bizler de Gençlik Kolları olarak bu dava için, milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz.  Hep birlikte 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimine daha çok çalışarak gireceğiz. Bu seçimlerde çalışarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın biz gençlere olan güvenini boşa çıkarmayacağız. Bu duygu  ve düşüncelerle Yusuf başkanımıza ve yönetimine yeni görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Zara ilçe teşkilatının faaliyet raporu, gelir – gider bilançosu okunarak tebliğ edildikten sonra seçime geçildi. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut Başkan Yusuf Kırkgöz ilçe başkanlığı görevine seçilerek güven tazeledi.

4 İLÇEDE BAYRAK DEĞİŞİMİ

Hafta sonu oldukça tempolu bir süreç geçiren AK Parti Sivas Gençlik Kolları Başkanlığı Zara´dan sonra İmranlı, Divriği, Hafik ve Doğanşar ilçelerinin de kongrelerini gerçekleştirdi. Yapılan kongreler sonucunda İmranlı Gençlik Kolları kongresinde mevcut Başkan Eray Şimşek görevi Oğuzhan Keskin´e, Divriği´de Kabil Soman görevi Mehmet Kaan Durgun´a, İmranlı´da Hilmi Kurdik görevini Bekir Ateş´e, Hafik´te ise Ersin Budak görevini Furkan Kurugöl´e devretti.  
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Erdoğan Yükünü Hafifleteceğiz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Konut Satışları Virüs Dinlemedi
Konut Satışları Virüs Dinlemedi
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 2020 yılına ilişkin konut satış istatistiklerinin açıklandığını ifade eden Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır; verilerin ilimiz açısından sevindirici olduğunu dile getirdi. Sivas´ta 2020 yılında koronavirüse rağmen konut satışlarının 719 adet arttığını belirten Çayır; “Gayrimenkul en güvenilir yatırım aracı olma özelliğini sürdürüyor” değerlendirmesinde bulundu.
Cumhurbaşkanımıza Destek Vermeliyiz
Cumhurbaşkanımıza Destek Vermeliyiz
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Eken; “Ülkede şu an birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğu bir dönemde Sayın Cumhurbaşkanımıza destek vermemiz gerekir, hükümetimize destek vermek gerekir. Siyasette ayrımı bırakıp hep beraber aynı yolda, aynı gemide olduğumuzu düşünmek lazım” dedi.
Faiz Oranları Düşürülmeli
Faiz Oranları Düşürülmeli
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret etti. Ziyarette esnaf ve sanatkarların sorunlarını Demiröz´e ileten Köksal, “Alınan kredilerin ödeme günleri geldi ve esnafımız ödemekte zorlanmaktadır. Kredilerin vadesi uzatılmalıdır. Faiz oranları da tekrar aşağı çekilmelidir” dedi.
Sivas´ımız İçin Çalışıyoruz
Sivas´ımız İçin Çalışıyoruz
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Sivas Adliyesini ziyaret ederek personellerle bir araya geldi. Ziyaretlerde konuşan Başkan Bilgin, “Biz şehrimize hizmet etmekle görevliyiz. Sultan Şehrimizi daha yaşanabilir hale getirebilmek, bu şehirde yaşayan hemşehrilerimizi daha mutlu, daha huzurlu ve daha güvende hissettiği her alanda bir şehir oluşturmak için çaba gösteriyoruz. Bunu yaparken de tek derdimiz milletimizin beklediği hizmetleri bu şehre kazandırmak” dedi.
Yatırım Tutarı 31 Milyonu Aştı
Yatırım Tutarı 31 Milyonu Aştı
2020 yılında; kırsal alt yapıya 4 milyon 876 bin TL, İl Özel İdaresi tarafından yürütülen onarım çalışmaları ile yeni okulların yapımına ise 26 milyon 676 bin TL olmak üzere Şarkışla ilçesine toplam 31 milyon 552 bin TL harcama yapıldı.
6 Şehrin Eczanelerine Hizmet Veriyor
6 Şehrin Eczanelerine Hizmet Veriyor
Başkent Grup Ecza Deposu´nun Sivas Bölge sorumlusu Ali Kaplan çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Tokat, Amasya, Samsun, Erzincan, Erzurum ve Ağrı illeri bize bağlı. Sivas´ta ve bu şehirlerde faaliyet gösteren eczanelere hizmet veriyoruz ve Sivas´ta 5 kişilik istihdam sağlıyoruz” dedi.
Tarıma Dayalı Sanayi Şart
Tarıma Dayalı Sanayi Şart
AK Parti Sivas 7. Olağan İl Kongresi´ne katılmak üzere şehrimize gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz; Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ´ı ziyaret etti. Ziyarete ilişkin konuşan Başkan Çetindağ; “Sayın AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz´den Demirağ OSB´de tarıma dayalı sanayinin kurulması noktasında altyapının hazırlanmasını ve ilimizin 6. Bölge´ye alınarak teşvikte hak ettiği konuma getirilmesini istedik” dedi.
140 Köy Yolu Araç Ulaşımına Kapandı--Video
140 Köy Yolu Araç Ulaşımına Kapandı--Video
Sivas´ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 140 köy yolu araç ulaşımına kapandı.
Ulaş´taki Öğrencilere Kitap Desteği
Ulaş´taki Öğrencilere Kitap Desteği
Sivas´ın Ulaş ilçesinde Karayolları 16. Bölge Müdürlüğünce başlatılan kampanyayla öğrencilere kitap desteğinde bulunuldu.
Omuz Omuza Kar Kürediler
Omuz Omuza Kar Kürediler
Sivas´ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle beyaza bürünen kent merkezini gezinen Vali Salih Ayhan ve Başkan Hilmi Bilgin, kar temizleme ekiplerini ziyaret ederek kar küredi.
8 Araç Mahsur Kaldı
8 Araç Mahsur Kaldı
Sivas´ın Gemerek ilçesinde Sivas-Kayseri karayolunda yoğun kar yağışı nedeniyle 8 araç mahsur kaldı.
Yoğun Kar Yağışı Ulaşımı Aksattı
Yoğun Kar Yağışı Ulaşımı Aksattı
Sivas´ta akşam saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geldi.
İlk Aşı Başhekim Kaygusuz´a Yapıldı--Video
İlk Aşı Başhekim Kaygusuz´a Yapıldı--Video
Sivas´ta ilk Covid-19 aşısı Sivas Numune Hastanesinde Başhekim Kenan Kaygusuz´a yapıldı.
İlk Kez Kar Gördüler
İlk Kez Kar Gördüler
Sivas´ta uzun süredir beklenen kar yağışı akşam saatlerinde başladı. Beyaza bürünen kent meydanında kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.
Ezici Çoğunlukla Temsil Edileceğiz
Ezici Çoğunlukla Temsil Edileceğiz
AK Parti Sivas İl Başkanlığı´nın 7´nci Olağan Genel Kurulu dün gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Hakan Aksu ile yola devam kararının alındığı kongreye online olarak katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İnşallah 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak mecliste ezici bir çoğunluk olarak temsil edilecek, Cumhurbaşkanlığı Seçimini tekrar kazanacağız. Gerek AK Parti gerek MHP gerek BBP olarak Cumhur İttifakı yarınlara yürümektedir, yürüyecektir” dedi.
Gümrük Kaçağı Saatlere El Konuldu--Video
Gümrük Kaçağı Saatlere El Konuldu--Video
Sivas´ta ele geçirilen 283 adet gümrük kaçağı kol saati ve 391 adet cüzdana el konuldu.
Bu Çocukların Kumbaraları İyilik Dağıtıyor
Bu Çocukların Kumbaraları İyilik Dağıtıyor
Sivas´ta yaklaşık 30 çocuk kumbarasında biriktirdiği paralarla ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına mont ve bot yardımı yapıyor.
Koruma Alanı Sınırı Daraltılsın
Koruma Alanı Sınırı Daraltılsın
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, Meclis Başkanı Çetin Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken; Taşhan çevresindeki koruma alanı sınırının daraltılması noktasında Başkan Bilgin´den destek istedi.
Hayat Üniversitesi Seyirciyle Buluşacak
Hayat Üniversitesi Seyirciyle Buluşacak
Tiyatro Kiraz “Hayat Üniversitesi” adlı oyun Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT) sahnesinde oyun 14 -15 Ocak tarihlerinde seyirciyle buluşacak.
  Meslek Liseleri Tasarlayacak
Meslek Liseleri Tasarlayacak
İlimizde 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde yenilenecek olan 140 öğretmen odasını meslek liseleri tasarlayacak.
İhtiyaçlılara Dev Destek
İhtiyaçlılara Dev Destek
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; geçtiğimiz yıl korona virüs salgınının başladığı Mart ayından 31 Aralık 2020 tarihine kadar olan süreçte ilimizde Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında ihtiyaçlılara 174 milyon 146 bin 767 lira ödeme yapıldığını açıkladı.
İhtiyaçlılar İçin Gıda Kolisi Gönderdi
İhtiyaçlılar İçin Gıda Kolisi Gönderdi
Sivaslı hemşehrimiz Selamet Ağaoğulları, Hayat Ağacı Derneğine 34 bin 40 TL değerinde gıda kolisi gönderdi. İçerisinde çay, şeker, sıvı yağ, zeytin, salça gibi temel gıda maddelerinden oluşan koliler ihtiyaçlılara dağıtılacak.
Yerel Basın Desteklenmeli--Video
Yerel Basın Desteklenmeli--Video
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına aday olan Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında gazetemize ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Demirgil, “Yerel basının hem bizler tarafından hem de devlet tarafından desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Gerçekten bu süreçte sizde çok zor durumdasınız” dedi.
“Yeni Derneğe Başarılar Diliyorum”
“Yeni Derneğe Başarılar Diliyorum”
Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Derneği´nin Kurucu Başkanı Muhittin Karahan ve kurucu üyeleri Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Bilgin, “Derneğin kurucularına, yöneticilerine ve üyelerine başarılar diliyorum” dedi.
Test Üretimi Başlayacak
Test Üretimi Başlayacak
Valiliğin himayesinde, İl Özel İdaresi ve Sivas Belediyesinin ortaklığında kurulan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi´ne (SİVTAŞ) ait yem fabrikasında test üretimleri bu ay içerisinde başlayacak. İlimizde tarım ve hayvancılığa büyük katkı sunması beklenen yem fabrikasında seri üretime ise Şubat ayında geçilecek.
Havadan Görüntülendiler--Video
Havadan Görüntülendiler--Video
Sivas´ta doğada nadir olarak görülen yaban keçileri drone ile havadan görüntülendi
Korkutan Yangın—Video
Korkutan Yangın—Video
Sivas´ın Suşehri ilçesinde PVC yüklü tırla, LNG tanklı tankerin çarpıştığı kaza sonrası çıkan yangın paniğe neden oldu. Korkutan yangın, itfaiye ekiplerinin 2 saat süren çalışmasıyla kontrol altına alındı
Uzmandan Kritik Uyarı
Uzmandan Kritik Uyarı
Sivas´ta Covid-19 hastalığını atlatan iki hastada ani işitme kaybı görüldü. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Adnan Ekinci, Covid-19 sonrası yaşanabilecek işitme kaybına karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.
Su Şişesi Kazaya Neden Oldu
Su Şişesi Kazaya Neden Oldu
Sivas´ta otomobil sürücüsü yan koltuktaki su şişesini düzeltirken direksiyon hakimiyetini kaybederek park halindeki araçlara çarptı. Üç aracın karıştığı kazada kimse yaralanmadı.
Doğru Ve Tarafsız Bilgilendiriyorsunuz
Doğru Ve Tarafsız Bilgilendiriyorsunuz
TOBB Vergi Komisyonu Başkanı ve Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemize ziyarette bulundu.
DOLAR
7.3877
EURO
8.9635
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sen gönlünü beslemeye bak..! Yücelere gidecek, şereflenecek odur."

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler