GÜNDEM 11.08.2020 07:00:00 0

Erkek Kuaförlere Uygulamalı Eğitim

Sivas Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası tarafından erkek kuaförlere ileri düzey saç kesim teknikleri eğitimi verildi.

Çetin POLAT

Sivas Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası tarafından erkek kuaförlere yönelik olarak ileri düzey saç kesim teknikleri eğitimi verildi.

Meslek mensubu üyelerin yenilikleri yakından takip etmeleri, mesleki becerilerini artırmaları amacıyla eğitimler düzenleyen  Sivas Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası,  uzman meslek mensuplarının katılımı ile ileri düzey saç kesim teknikleri hakkında eğitim düzenledi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği salonunda gerçekleştirilen eğitime alanında uzman erkek saç kesim eğitmeni  Mehmet Kurtdağı katıldı.

Eğitim öncesinde konuşan Sivas Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker, oda olarak üyelerin eğitimlerine önem verdiklerini  belirterek, ?Bay ve bayan kuaför salonu işletmecilerimizin ve yanlarında çalışanların   sektördeki  gelişmeleri ve yeni çıkan ürünleri yakından takip etmeleri amacıyla eğitimler düzenliyoruz. Bu eğitimlerde amacımız meslektaşlarımıza mesleki beceri kazandırmaktır. Bu doğrultuda erkek kuaförlerimizin de ileri düzey saç kesim tekniklerini öğrenmeleri amacıyla eğitim düzenledik. Meslek mensuplarımız açısından çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaşan değerli eğitmenimiz Mehmet Kurtdağı ve ekibine çok teşekkür ediyoruz? dedi.

Pandemi sürecinden dolayı meslek mensuplarının zor şartlarda hizmet vermeye çalıştığını vurgulayan Şeker; üyelerini hijyen kuralları, sosyal mesafe, ve maske konusunda uyardı.

Açılış konuşmasının ardından erkek saç kesim eğitmeni Mehmet Kurtdağı, erkek ve bayan kuaförleri için gerekli temel ve ileri düzey kesim eğitiminin önemli olduğunu belirterek, ? Amacımız kuaförlük sektöründeki mesleki gelişime katkıda bulunmak ve yeni nesle daha  farklı ve sistemli, bilgili bir şekilde saç kesimlerini göstermektir. Kafa, yüz , saç yapısı ve giyim şekline göre  en uygun saç kesimi modelini oluşturmak için bu eğitimler çok önemlidir? şeklinde konuştu.

Kurtdağı, eğitimin devamında uygulamalı olarak ileri düzey saç kesim tekniklerini de gösterdi.

Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker, saç kesim eğitmeni Mehmet Kurtdağına plaket takdim etti.