8.09.2017 05:00:00 0

Eski stadyumda yıkım başladı

Uzun yıllar boyunca hizmet veren ve sayısız spor müsabakalarının gerçekleştiği eski 4 Eylül Stadyumu´nda yıkım çalışmaları başladı.

M. MUSTAFA IŞIK

Yıkım çalışmalarını yerinde incelemek üzere eski stadyuma gelen Sivas Valisi Davut Gül, Gençlik ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç ve firma yetkililerinden bilgiler aldı.
Yeni stadyumun yapılması karşılığında arazinin TOKİ´ye verildiğini ancak kamuoyunda bu alanın Sivas´a kazandırılması gerektiği dillendirilince Sayın Başbakanımızın talimatlarıyla yeşil alan ve meydan yapılmasına karar verildiğini hatırlatan Gül, alanda uygulanacak proje için fikir yarışması düzleneceğini söyledi.
Uluslararası bir yarışmayla yurtiçi ve yurtdışından mimarların hazırlanacağı projelerin Sivas halkının beğenisine sunulacağını ve kamuoyunun önünde bunların tartışacağını belirten Vali Davut Gül; "En uygun görülen projeyi de inşallah uygulayacağız. Bu alanın Sivas´a kazandırılmasında başta Sayın Başbakanımız olmak üzere Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz ve vekillerimizin çok önemli katkıları oldu." dedi.
Şehir merkezi içerisinde 150 - 200 Milyon TL değerinde bir arazinin Sivas´a kazandırıldığını sözlerine ekleyen Gül; "Bize örnek gösterilen illerin hiçbiri henüz TOKİ´den bu arazileri alabilmiş değiller. Sivas TOKİ´nin elindeki bu kıymetli araziyi alan birinci il. Buraya karşılık da emsal başka bir yerden arazi vererek TOKİ ilimizdeki hizmetleri devam etmiş olacak." şeklinde konuştu.

/resimler/2017-9/7/1633098642119.jpg

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ