GÜNDEM 1.10.2020 07:00:00 0

Esnafın Sorunlarını Başkanlara Anlattı

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun ve Merkez İlçe Başkanı Celal Abbas Aslan´ı ziyaret ederek esnafın koronavirüs döneminde yaşadığı sorunlar hakkında bilgi verdi.

Hayrullah AĞKAŞ

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, Cumhuriyet Halk Partisi il ve ilçe teşkilatını ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu.

Ziyarette pandemi sürecinde yaşanan gelişmeler ve esnafın mağduriyeti hakkında bilgi veren Başkan Köksal, koronavirüs sürecinde esnafın mağdur olduğunu belirterek, ?Yaşanan salgından en fazla esnaflarımız etkilendi. Birçok sektörde esnaflarımız giderlerini karşılayamadığı için işyerlerini kapatmak zorunda kaldı. Halk otobüsçülerimiz, kahvehane işletmecilerimiz, servisçi esnaflarımız, kantin işletmecilerimiz ve eğlence yerleri işleten esnaflarımız çok zor durumda. Evlerine ekmek götürmekte zorlanıyor ve giderlerini karşılayamıyorlar. Esnaf teşkilatı olarak siyasi partilerimizi ziyaret ederek, esnafımızın sorunlarını bir kez daha gündeme getiriyoruz. Pandemi sürecinde mağdur olan esnaf ve sanatkarlarımıza destekler devam etmelidir. Esnaflarımızın sorunlarını dinledikleri için il ve ilçe başkanımıza teşekkür ediyor, görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulunuyorum? dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Başkanı  Yılmaz Coşkun ise virüs salgınında mağdur olan esnaf ve sanatkarlar için çalışma yaptıklarını dile getirerek, ?Sivas Milletvekilimiz Ulaş Karasu ile birlikte STK´ları ziyaret ediyoruz. Esnaflarla sohbet ederek sorunlarını dinliyoruz. Elbette Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Sayın Beşir Köksal, her zaman esnafın sorunlarını gündeme getiriyor. Bizler de parti olarak bu sorunları Genel Merkezimize rapor halinde ileceğiz. Ziyaretinizden dolayı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Sayın Beşir Köksal başkanımıza teşekkür ediyoruz?  diye konuştu

CHP İlçe Başkanı Celal Abbas Aslan ise ziyaretinden ve nezaketinden dolayı Başkan Köksal´a teşekkür etti.