GÜNDEM 2.03.2021 07:00:00 0

Evciler Kavşağı Rahatlayacak

Belediye tarafından kentin en önemli geçiş güzergahlarından biri olan Evciler Kavşağı’nda yol genişletme ve transit geçiş çalışması yapılacak.

Erdem TAHILLIOĞLU

Sivas- Ankara karayolunun çıkış noktalarından biri olan ve şehrin önemli güzergahlarından biri olan Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerindeki Evciler Kavşağı’nda trafik sorununun çözümü için çalışma başlatıldı.

Okullar Bölgesi ve stadyum bölgesine gidenlerinde de kullandığı kavşakta özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğun bir trafik oluşuyor. Uzun araç kuyruklarının sürücüleri çileden çıkardığı kavşakla ilgili Sivas Belediyesi tarafından çalışma başlatıldı. Kavşakta yol genişletme ve transit geçiş çalışması yapılacak. Belediye

Başkanı Hilmi Bilgin projenin uygulanacağı bölgede incelemelerde bulunarak detayları hakkında bilgi aldı. Şehir trafiğini biraz olsun rahatlatmak amacıyla yapılacak çalışma kısa süre içerisinde başlayacak. Başkan Bilgin, “Kısa zaman içerisinde Evciler kavşağına yapılacak alt geçit proje öncesi trafiği rahatlatmak amacıyla geçici olarak genişletme çalışması yapacağız” dedi.

İncelemeye Başkan Yardımcıları Kayhan Işık, Levent Olgun ve ÖZBELSAN AŞ Genel Müdürü Ahmet Kuzu da eşlik etti.