GÜNDEM 25.07.2020 07:00:00 0

Ezici Farkla Yetkili Sendika Olduk

Türkiye Kamu-Sen Sivas İl Temsilcisi İlker Çelikus, ?Sivas´ta üye sayımızı artırarak daha da güçlü hale geldik. Türk Ulaşım-Sen Sivas Şube Başkanlığı olarak ise şubemizin faaliyet alanında yer alan DHMİ Sivas Nuri Demirağ Havalimanı ile Ulaştırma ve Altya

Hayrullah AĞKAŞ

Türkiye Kamu-Sen Sivas İl Temsilcisi İlker Çelikus, yetki sürecinin ardından Sivas´ta gücüne güç katarak yoluna devam eden Türkiye Kamu-Sen´in üye sayısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Onurlu bir duruş sergileyerek tüm olumsuzluklara ve engellemelere rağmen memur sendikacılığının kalesi Türkiye Kamu-Sen çatısı altında bir araya gelen tüm üyelere teşekkür eden Çelikus, ?Türkiye Kamu-Sen bugün ortaya koyduğu gerçek hak mücadelesiyle kamu sendikacılığının da geleceğini inşa etmektedir. Üyelerimiz yanında, bütün kamu çalışanlarının haklarını ve menfaatlerini koruma noktasında verdiğimiz mücadele ile sendikacılık tarihine adımız altın harflerle yazılmıştır? dedi.

?Çalışan, üreten, yol gösteren ve hak ettiğini mutlaka alan anlayıştan asla vazgeçmedik? diyen Çelikus, ?Hukuki, meşru ve demokratik her zemin, Türkiye Kamu-Sen´in mücadele alanı oldu. Kamu çalışanlarını ilgilendiren her durum ve gelişmede tek kriterimiz, çalışanların hak ve kazanımları oldu.  Bizim tarafımız hiç değişmedi, hep kamu çalışanlarının yanı oldu. Hak bildiğimiz yolda, Türk milletinin menfaatlerini asla göz ardı etmeden ?Bizim ilkemiz, önce ülkemiz´ sloganıyla hareket ettik. Bu kapsamda, Türkiye Kamu-Sen Sivas İl Temsilciliği olarak, Sivas´ta üye sayımızı artırarak daha da güçlü hale geldik. Türk Ulaşım-Sen Sivas Şube Başkanlığı olarak ise şubemizin faaliyet alanında yer alan DHMİ Sivas Nuri Demirağ Havalimanı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivas Bölge Müdürlüğünde ezici bir farklı yetkili sendika olmuş, genelde de üye sayımızı ciddi oranda arttırdık.  Bu kutlu mücadelede yan yana yürüdüğümüz gücümüzün kaynağı  tüm üyelerimize, sendika genel başkanlarımıza, genel merkez yöneticilerimize, şube başkanlarımıza ve yöneticilerimize, iş yeri temsilcilerimize en kalbi duygularımla teşekkürlerimi iletiyorum? dedi.