SPOR 10.09.2021 07:00:00 0

F. Bahçe’ye Gözdağı

Demir Grup Sivasspor’da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, pazar günü deplasmanda Fenerbahçe ile oynayacakları maça puan ya da puanlar için çıkacaklarını söyledi.

OĞUZHAN SARZEP

Süper Lig temsilcimiz Demir Grup Sivasspor’da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, kulübün resmi internet sitesine açıklamada bulundu.

Çalımbay, milli maç arasını, takımın genel durumunu ve hafta sonu ligde Fenerbahçe ile oynayacakları maça ilişkin konuştu.

“TAKIM OLARAK HAZIRIZ”

Deneyimli hoca, Avrupa kupası maçlarıyla birlikte sezona çok iyi başladıklarını söyledi. Sezonu erken açmaları ve 2 günde bir maç yapmaları nedeniyle takımın yorulduğunu ve sakatlıkların meydana geldiğini söyledi. Çalımbay, “Kopenhag ile oynadığımız son maçta stopersiz oynadık. 2 tane bekimizi stoper oynatmak zorunda kaldık. Milli maç arasını da iyi değerlendirdik. Oyuncularımıza izin verdik. Sakat arkadaşlarımız döndü. Takım olarak hazır duruma geldik” şeklinde konuştu.

“ZOR TAKIMLARLA OYNADIK”

Sakat ve eksiklerden dolayı Avrupa kupalarında gruplara ilerleyemediklerini belirten Çalımbay, “İyi bir takımız biz. Geçen sene de olsun bu sene de olsun iyi işler yaptık Avrupa’da. Eksiklerimiz ve sakatlarımız olmasaydı biz çok rahat gruplara kalabilirdik. Eksikler bizi maalesef kupanın dışına bıraktı. Zor takımlarla da oynadık. Kopenhag, Dinamo Batumi… Bunların hepsi kolay görünebilir ancak zor ve çok kuvvetli takımlar” dedi.

“TAKIMIMA GÜVENİYORUM”

Fenerbahçe’nin formda bir takım olduğunu dile getiren Çalımbay, Pazar günü oynanacak olan maçtan puan yada puanlarla ayrılmaları gerektiğini söyledi. Çalımbay, “Bizim tek düşüncemiz oradan puan ya da puanlar almak. Başka düşüncemiz yok. Ben takımıma inanıyor ve güveniyorum. Tüm takım eksiksiz şekilde bir araya geldiğimiz zaman iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Kolay bir maç olmayacak onun da farkındayız. İyi oynamanız gerekiyor. Defanstan ziyade golü düşünmemiz gerekiyor. Ne gerekiyorsa onları yapacağız. Bundan önce nasıl oynuyorsak ligde ve Avrupa kupalarında bu maçta da aynı şekilde oynayacağız” diye konuştu.