GÜNDEM 15.01.2021 07:00:00 0

Faiz Oranları Düşürülmeli

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret etti. Ziyarette esnaf ve sanatkarların sorunlarını Demiröz´e ileten Köksal, ?Alınan kredilerin ödeme günleri geldi ve esnafı

Hayrullah AĞKAŞ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili  Vedat Demiröz, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini (SESOB) ziyaret etti

Ak Parti İl Kongresinin ardından SESOB´a Milletvekili İsmet Yılmaz, İl Başkanı Hakan Aksu, İlçe Başkanı M. Burak Kuruçay, Kadın Kolları Başkanı  Arzu Polat, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya ve parti yöneticileri ile birlikte ziyarette bulunan Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Birlik Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Esnaf teşkilatının çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra esnafın durumunu anlatan Köksal, pandemi sürecinde esnafın çok mağdur olduğunu, özellikle kapalı olan kahveci, okul servisi, kantinci, kırtasiyeci, eğlence yerleri ve halk otobüsçüsü esnafların mağduriyetinin devam ettiğini söyledi.

Devlet desteğinin yanı sıra Valilik ve Belediyenin de esnafa nakdi desteği olduğunu bu desteğin esnafa katkı sağladığını vurgulayan Köksal, ?Esnaf ve sanatkarlarımız pandemiden dolayı çok zor durumdadır. Bu süreçte esnaflarımız kredi çekerek ayakta durmaya çalışmaktadır. Alınan kredilerin ödeme günleri geldi ve esnafımız ödemekte zorlanmaktadır. Kredilerin vadesi uzatılmalıdır. Faiz oranları da tekrar aşağı çekilmelidir. Emekli esnafın maaşları çok düşük olduğu için geçinmekte zorlanmaktadır? dedi.

Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şaban Yalman ise halk otobüsü ve servisçi esnafının mağduriyetini dile getirerek, halk otobüslerinin yolcu sayısının düştüğünü, işçi ve diğer giderlerini karşılayamadıklarını, kredilerini ödemekte zorlandıklarını belirterek mağduriyetlerini dile getirdi.

Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Yıldız ise çeki dönen esnafların mağduriyetini dile getirerek sicil affına gidilerek düzeltilmesini, yüzde 10´a düşen kira stopajının da kalıcı hale getirilmesini talep etti.

Esnafın sorunlarını dinleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz,  talepleri MYK toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a ileteceğini söyledi.

Sivas´ın yatırımlar ve teşvikler konusunda şanslı bir olduğunu vurgulayan Genel Başkan Yardımcısı Demiröz, daha fazla yatırım, Demirağ OSB ve teşvik konusunda AK Parti olarak desteklerinin devam edeceğini belirterek, Başkan Köksal´a teşekkür etti.