FETÖ´NÜN ASKERİ OKUL TAKTİKLERİ
Astsubay A.Ç: "Sorumlumuz bana ´Senin annenin başı kapalı, peruklu fotoğraf çektirsin, baban sakallı, sakallarını kessin ya da kirli sakallı fotoğraf çektirsin.´ dedi. Mülakat sırasında bana dik bir şekilde ellerimiz dizlerimizde oturmamız gerektiğini söyledi. ´Ailende namaz kılan var mı?´, ´Sen namaz kılar mısın?´ şeklindeki sorulara ne dinden kopuk ne de çok dine düşkün biri gibi cevap vermemi istedi"
Tarih: 26.1.2018 06:00:00

SİVAS
Sivas´ta, Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alındıktan sonra itirafçı olan astsubay, örgütün askeri okullara öğrenci kazandırmak için izlediği taktikleri anlattı.
Sivas Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ´nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak itirafçı olan astsubay A.Ç, örgütle 2003 yılında tanıştığını belirtti.
"Hilal" ve "Merve" adı verilen örgüt evlerine ders çalışmak amacıyla gittiğini ve bu dönemde askeri okullara yönlendirildiğini ileri süren A.Ç, meslek lisesi mezunu olduğu için puanının düşük olması bahanesiyle örgüt sorumlularının telkiniyle askeri okulların sınavlarına hazırlandığını kaydetti.
Askeri okul sınavları ve mülakatlarına hazırlandığı dönemde örgüt sorumlularının birçok yönlendirmesiyle karşılaştığını ifade eden itirafçı astsubay, şunları söyledi:
"2004 yılında üniversite giriş sınavında barajı geçtim ve Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait formları aldık. Formu doldurduğumuz sırada aile fotoğrafı istendiği için sorumlumuz bana, ´Senin annenin başı kapalı, peruklu fotoğraf çektirsin, baban sakallı, sakallarını kessin ya da kirli sakalı fotoğraf çektirsin.´ dedi. Mülakat sırasında bana dik bir şekilde ellerimiz dizlerimizde oturmamız gerektiğini söyledi. ´Ailende namaz kılan var mı?´, ´Sen namaz kılar mısın?´ şeklindeki sorulara ne dinden kopuk ne de çok dine düşkün biri gibi cevap vermemi istedi."
Sınavı kazanıp askeri okula başladığında da benzer yönlendirmelerin devam ettiğine dikkati çeken A.Ç, sorumlusunun, askeri okulda namazı göz iması ile kılması, abdesti toprak aramaksızın elbisesinin üstündeki tozla teyemmümle alması gerektiğini tavsiye ettiğini, bunları yaparken de çevresindekilere belli etmemesi hususunda dikkatli olmasını istediğini anlattı.
Sorumlusunun namazı oturarak, yatarak her şekilde kılabileceğini söylediğini dile getiren A.Ç, ifadesini şöyle sürdürdü:
"Namaz kılarken hareketleri başla yapabileceğimi, kıblenin 15 derece farkı olsa da bunun sıkıntı olmayacağını, namaz kıldığım esnada biri bana seslendiği zaman selam vermeden direkt cevap vermem gerektiğini, daha sonra ise namazımı tekrar kılmam gerektiğini söyledi. Sorumlum çarşı iznine çıktığım sırada parkta bekliyordu, onunla göz teması kurarak takip etmeye başladım, bir eve götürdü. Eve girdiğimizde cep telefonlarımızın bataryalarını sökerek kapattı.
Benim askeri okuldaki bölümümde içki içen, kumar oynayan, kadınlara düşkün, gayrimeşru hayat yaşamayı seven kişilerin isimlerini sordu. Ben de sınıfımda bulunan kişilerin bilgilerini tek tek verdim, bunları not alıp bilgisayarına kaydetti."
A.Ç, terör örgütünün evlilerin maaşlarından yüzde 10, çocuğu olanlardan yüzde 5 ve bekarlardan yüzde 20 himmet aldığını kaydetti.
"ŞEFKAT TOKADI YERSİN" TEHDİDİ
Uzun süre bu yapıdan kimseyle görüşmediğini ancak kendisine telefonla ulaştıklarını ileri süren A.Ç, "Çağırdıkları yere gittim. ´Senin bu halin ne olacak, seninle ne yapacağız?´ diyerek bana telkinde bulundular. Sorumlum benden para istedi. Ben de ´Yok´ dedim, ´50-100 lira ne var ise ver.´ dedi. Ben de yeni motor aldım, param yok dedim, ´Niye bizden habersiz alıyorsun?´ diye kızdı. ´Bak, sonra şefkat tokadı yiyeceksin.´ dedi. Beni daha sonra aramaya devam ettiler. Cemaatten kurtarmak istememe rağmen bir türlü peşimi bırakmadılar." beyanında bulundu. (AA)
Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler: FETÖ ASKERİ OKUL TAKTİKLERİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Orhan Arslan
Orhan Arslan
İhanet Şebekesinin İhanetleri - 2
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Devletimiz Çığlıkları Duymalı!
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
İslam´da Tevekkül Anlayışı
Alper Duran
Alper Duran
Delilerin İtibarı
Taner Karabal
Taner Karabal
Virüs Belası
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Çevre
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
6.4346
EURO
7.0896
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İnsanların en hayırlıları, ahmak, aptal diye adlandırılmadıkça kıyamet kopmaz

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi