SPOR 10.10.2020 07:00:00 0

Flaş Gelişme! Taraftar Geri Dönüyor

Süper Lig´de maçların tekrar seyircili oynanması gündeme geldi. Türkiye Futbol Federasyonu milli ara sonrası merakla beklenen kararı alacak. Kulüpler localara kapasitelerince taraftar alabilecek. Ayrıca stadyumlarda da yüzde 10 kapasiteyle seyirci yer ala

OĞUZHAN SARZEP

Salgın nedeniyle dünyanın birçok yerinde maçlar ya seyircisiz ya da en fazla %30 seyirci kapasitesiyle oynanıyor. Milli aradan sonra ise Süper Lig´de maçların seyircili oynanması planlanıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu, yapılan yönetim kurulu toplantısında milli ara sonrası statlara seyirci alınması kararı çıktığı bildirildi.

Buna göre kulüpler, stat kapasitelerinin %10´u kadar seyirciye bilet satabilecek. Ayrıca localara da seyirci alınacağı kaydedildi.

TFF AÇIKLAMA YAPACAK

Türkiye Futbol Federasyonu´nun, pandemi döneminde büyük gelir kaybına uğrayan Süper Lig kulüplerinden gelen yoğun talep doğrultusunda statlardaki locaların seyircilere açılmasına karar verdiği öğrenildi. TFF Yönetim Kurulu´nun son toplantısında locaların yeniden taraftarlara açılması konusunu masaya yatırdı. TFF bu hafta için konu ile ilgili açıklama yapacak. Toplantıda kulüplerin maddi gelir elde edebilmesi ve statların yeniden taraftarla buluşabilmesi için locaların açılması konusunda görüş birliğine varıldığı vurgulandı.

4 EYLÜL STADINA 2 BİN 750 KİŞİ ALINACAK

Demir Grup Sivasspor ise bu gelişme sonrasında iç sahadaki maçlarını 2 bin 750 taraftara oynayacak. TFF´nin yönetim kurulunda aldığı karar kesinleşirse Demir Grup Sivasspor 6. haftada iç sahada oynayacağı Çaykur Rizespor maçında taraftarına kavuşacak. Taraftarlar maç boyu loca içinde kalacak. Taraftarlar pandemi kurallarına uygun olarak maç izleyecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI İPTAL ETMİŞTİ

Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu sezon başında tribün kapasitesinin yüzde 30´u kadar seyirci kararı almış ancak Sağlık Bakanlığı´nın talebiyle bu iptal edilmişti.

TARAFTARLAR MERAKLA BEKLEMEDE

Sivassporlu taraftarlar ise TFF´den konu ile ilgili açıklamanın yapılmasını merakla bekliyor. Kırmızı-beyazlı takımın taraftarları, ?Ülkemizde koronavirüs salgını devam ediyor ancak artık kademeli olarak birçok şey açıldı. Okullarda kademeli olarak açıldı. Bizlerde maça gitmek istiyoruz. İlk etapta en azından stadyumun %10 kapasitesinde seyirci alınırsa mükemmel olur. Takımımızı destekleriz. Türkiye Futbol Federasyonu´ndan çıkacak olan kararı sabırsızlıkla bekliyoruz. İnşallah istediğimiz bir açıklama gelir? yorumunda bulundular.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ