GÜNDEM 11.01.2021 07:00:00 0

Gazetecilerimizin Yanındayız

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda; ?Bizler mesai arkadaşı olarak gördüğümüz gazetecilerin her zaman yanındayız. Şehrimizde görev yapan gazete, televizyon, internet medyası, ulusal ajans ve temsilcile

Fatih TABUR

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla  mesaj yayımladı.

Başkan Bilgin, mesajında; ?Milletimizin sesi, vicdanı olan, 7 gün 24 saat hemşehrilerimizin doğru bilgiye ulaşması için mesai mefhumu gözetmeden çalışan tüm gazetecilerimizin günü kutlu olsun. Milli birlik ve beraberliğin sağlanmasında, hak ve özgürlüklerin korunmasında önemli bir yapı taşı olan tarafsız basın, demokrasilerin olmazsa olmazıdır. Kamuoyunu aydınlatma hususunda hayati bir görevi yerine getiren basın mensuplarımız; her an, her yerde ve büyük bir özveri ile çalışmaktadır? dedi.

?Vatandaşları hızlı ve sağlıklı bilgilerle buluşturmak için her türlü zor koşulun üstesinden gelen gazeteciler, toplumsal bilinci artırarak güçlendirmeyi hedeflemektedir? ifadelerini kullanan Başkan Bilgin, mesajının devamında; ?Basın meslek ilkeleri çerçevesinde doğru, dürüst ve tarafsız bir şekilde objektif olarak bilgilendiren gazeteciler, yaşamın vazgeçilmez unsurları arasına girmiştir. Bizler mesai arkadaşı olarak gördüğümüz gazetecilerin her zaman yanındayız. Bu vesileyle şehrimizde görev yapan gazete, televizyon, internet medyası, ulusal ajans ve temsilcilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nü kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum? dedi.