GENÇLER ÜMMETİN GELECEĞİDİR
İlimizde bulunan Karainci Camii Derneği Gençlik Kolları tarafından çevre camilerde görevli imam hatip ve hayırseverlerin katkılarıyla Kur´an Kursu öğrencilerine yönelik iftar programı düzenlendi.
Tarih: 22.6.2017 06:00:00

AHMET TIRPAN

Selimiye Kültür Parkında bu yıl 5´incisi düzenlenen iftar programına mahalle büyükleri ve Kur´an Kurslarında eğitim gören çocuklar katıldı.  Kuran tilavetiyle başlayan iftar programında Kur´an Kursu öğrencileri, büyüklerine göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.
Karainci Camii Derneği Gençlik Kolları ve çevre camilerdeki görevli imam hatiplerin işbirliğiyle organize edilen programda konuşan Müftü Yardımcısı Hüseyin Karakaya, gençlerle birlikte iftar yapmaktan onur duyduğunu söyledi.
Hayırseverlere ve programda emeği geçenlere teşekkür eden Karakaya, "Gençlerimiz milletimizin ve ümmetimizin geleceği. Biz bu günlerde onlara ne verebilirsek yarınlarda onları alacağız. Bu anlayışla hareket eden bütün din görevlilerini cani gönülden kutluyorum" dedi.
"BU MİLLETİN GELECEĞİ
SİZ OLACAKSINIZ"
Çalışmalarından dolayı Karainci Cami Gençlik Kolları teşkilatına teşekkür eden Karakaya: "Ramazan ayında böylesi güzel bereketli bir ortamda bulunmak insana mutluluk veriyor. Bu mübarek ramazan ayında oruç tuttunuz şimdi ise beraber oruçlarımızı açıyoruz. Minik yavrular bu vakitleriniz sizin için çok değerli. İnşallah rabbim hepinize uzun ve hayırlı ömürler versin. Hepiniz büyüyüp büyük insanlar olacaksınız. Bu milletin geleceği siz olacaksınız. Bu ümmetin geleceği siz olacaksınız. Bugünlerde almış olduğunuz bereketli ve feyizli kazanımlarınızı inşallah ömür boyu taşıyacaksınız. Camilere geldiğiniz için, oruç tuttuğunuz için ve hep beraber oruçlarımızı açtığımız için hepinize teşekkür ediyorum. Hocalarınıza şükranlarımı arz ediyorum. Hayır sahiplerine de teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
"CAMİ MERKEZLİ BİR
GENÇLİK YETİŞTİRİYORUZ"
Yeni Mahalle Karainci Camii görevlisi Efendi Tek ise, "Yıllardır cami merkezli bir gençlik yetiştirmek hayali ile çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Son 5 yıldır Karainci Camii Derneği Gençlik kollarını kurduk. Eğitim ve maneviyat başta olmak üzere faaliyetlerimizi sürdürüyoruz" dedi.
"YAZ KIŞ DEMEDEN
ÇALIŞIYORUZ"
Faaliyetlerini yaz kış demeden sürdürdüklerini aktaran Karainci Cami Görevlisi Tek, "İl Müftülüğünün desteği ile mahalle sakinleri ve esnaflarımızın da katkılarıyla iftar programı düzenledik. Bu yıl 5´incisini gerçekleştirdiğimi iftar programını gelenekselleştireceğiz. Bundan önceki iftarlarımızı sadece Karainci Cami Kur´an Kursu gençleri ve çocukları ile yapıyorduk. Bu yıl çevre camilerinde katılımıyla güzel bir iftar programı oldu. Sportif ve aktüel faaliyetlerimiz var. Cami gençliği hususunda da inşallah çalışmalarımız örnek olur. Yine piknik ve kamp faaliyetlerimiz var. Mahallelerimizin yaşlılarını birebir ziyaret ediyoruz. Huzurevi, mezarlık ve şehitlik ziyaretlerimiz var. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan ve kötü kuruluşlardan uzak tutmak istiyoruz. Şuanda bazı tehlikeler var. Adları her ne kadar hoca hacı olsa da çeşitli programlarda dinimize yakışmayan sözlerin konuşulduğu bir dönemde yaşıyoruz. Bu konuklarda çocuklarımızın ve gençlerimizin doğru bilgiyi doğru yerden öğrenmelerini sağlıyoruz. Yine camimizdeki yaz kuran kuşlarına ilişkin faaliyetlerden bahsedecek olursak şuan 92 erkek öğrenciye eğitim veriyoruz. Bayanlara bayan öğreticiler eğitim veriyor. Onlarda 55 kişi civarında. Yaz kuran kursunda bizim esas amacımız Kur´an-ı Kerimi öğretmekten ziyade Kur´an-ı Kerimi tanıtmak, camiyi tanıtmak, namazlarda okuduğumuz sureleri ezberletmek, cami adabı, İslam hayatı, Peygamber Efendimizi tanımak, doğru bilgiyi doğru kaynaklardan öğrenme yönünde çocuklarımıza eğitimler veriyoruz. Bunun yanı sıra camiler arasında yaz kuran kursu futbol turnuvası yapıyoruz" şeklinde konuştu.