SPOR 7.09.2020 07:00:00 0

?Gruptan Çıkacağız?

Demir Grup Sivasspor´un tecrübeli teknik adamı Rıza Çalımbay, Avrupa Kupaları maçları ile ilgili konuştu. Çalımbay, ?Avrupa Ligi´ne doğrudan katılıyoruz. Amacımız gruptan çıkmak. Bizim grup öyle bir grup olmayacak. Şampiyonlar Ligi´nden de elenen takımlar

OĞUZHAN SARZEP

Süper Lig takımlarından Demir Grup Sivasspor´da teknik direktör Rıza Çalımbay, önemli açıklamalarda bulundu.

Atom Karınca lakaplı teknik adam, Avrupa kupalarına doğrudan katılmanın önemli olduğunu söyleyerek, maçların da zor geçeceğini belirtti.

Çalımbay, ?Avrupa kupalarına direk katılmak güzel. Gruplara girmek. Ben, gerçekten bir Anadolu takımının girip çok iyi şeyler yapmasını çok istiyorum. Bunu burada, Sivasspor´da yapmak istiyorum. Bu benim için çok önemli. Kendim de Sivaslıyım. Avrupa kupaları bana göre bir nebze daha önemli? dedi.

?ÇOK ZORLU MAÇLAR YAŞAYACAĞIZ?

Avrupa Ligi´nde zorlu maçlar oynayacaklarını söyleyen Çalımbay, ?Bizim bir tek Süper Lig´de maçımız yok. Avrupa´da da çok kritik maçlar oynayacağız çünkü bizim grup öyle bir grup olmayacak. Avrupa Ligi´ne doğrudan katılıyoruz. Amacımız gruptan çıkmak Şampiyonlar Ligi´nden de elenen takımlar bizim gruba katılacak. O yüzden çok zorlu maçlar yaşayacağız? ifadesini kullandı.

?SIKIŞTIRILMIŞ BİR LİG OLACAK?

Geçtiğimiz sezon yakalanan istikrarı bu sezon da üstüne koyarak sürdürmek istediklerini belirten Rıza Çalımbay, ?Yeni sezonda ligi iyi yerde bitirmek istiyoruz. Oyuncularımızın hepsinin aynı ayarda olması gerekiyor. Bu sene 21 takım olması nedeniyle bir sürü maç oynanacak. Belki 60´ın üzerinde maç yapacağız. Sıkıştırılmış bir lig olacak. Mayıs´ın 15´inde ligi bitirmemiz gerekiyor çünkü Avrupa Şampiyonası var A milli takımımızın. Yeni transferlerimizden gerekli katkıyı alırsak, yaptığımız şeylerin üzerine çıkabiliriz? dedi.

?KAMP MÜKEMMEL GEÇTİ?

Geçtiğimiz hafta sona eren Bolu kampının da çok iyi geçtiğini ve takımın mükemmel çalıştığını kaydeden Çalımbay, ?Zaman zaman sakatlıklar yaşasak da hiçbir zaman kopmadık ve mükemmel bir şekilde kamp yaptık. Bizim için en önemli maç ligin ilk haftasında karşılaşacağımız Alanyaspor maçı. Şuana kadar yapılan transferler gayet iyi. Bir orta saha ve forvet oyuncusu alacağız. Onları da en kısa sürede bitirmemiz lazım. Alanya maçından galip gelmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Lige 3 puanla başlamak istiyoruz? diye konuştu.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ