GÜNDEM 17.02.2021 07:00:00 0

Hain PKK’nın Sonu Gelecek--Video

PKK tarafından şehit edilen 13 polis ve askerimiz için Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde gıyabi cenaze namazı kılındı. Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Memleketimizin, ülkemizin başı sağ olsun, bizlerin başı sağ olsun. Alçak terör ör

Fatih TABUR

Irak'ın Gara bölgesinde terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 polis ve askerimiz için Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Uygulama Camisi'nde kılınan cenaze namazında şehitler için dua edildi.

Gıyabi cenaze namazına Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcıları, Rektör Danışmanları, dekanlar, müdürler, akademik ve idari personel ile vatandaşlar katıldı.

Cenaze namazının ardından Rektör Yıldız, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şehitlere rahmet dileyerek, "Anadolu, ecdadımız buraya geldikten itibaren hep birilerinin göz önünde bulunduğu topraklardır. Ecdadımızı ve bizi bu topraklardan atmak için yüzyıllardır uğraş veriyorlar. Bu uğraş devam ediyor ve devam edecektir. "dedi.

Bu toprakların ecdadın kanlarıyla sulandığını belirten Yıldız, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bugün burada 13 şehidimizin ruhlarını muazzez etmek, onlara olan görevimizi bir nebze de olsa yerine getirmek için bir Yasin-i Şerif okuttuk ve gıyabi cenaze namazı kıldık. Allah kabul etsin, Allah ruhlarını muazzez etsin. Ailelere sabırlar diliyoruz. Memleketimizin, ülkemizin başı sağ olsun, bizlerin başı sağ olsun. İnşallah bu gibi şeyler bir daha yaşanmaz. Alçak terör örgütünü de tekrar lanetliyoruz ve sonlarının geleceğine de inanıyoruz.”