SPOR 26.03.2021 07:00:00 0

Hakan Genç: “Borcumuz Yok”

Sivas Belediyespor’un başarılı kulüp başkanı Hakan Genç, külünün borcunu sıfırladıklarını söyledi. Genç, “Tüm borçları sıfırladık. Şuana kadar hiçbir futbolcuya vereceğimiz yok hatta alacağımız para var” dedi.

OĞUZHAN SARZEP

Sivas Belediyespor’da kulüp başkanı Hakan Genç, önemli açıklamalarda bulundu.

Yeşil-beyazlı kulübün, gelir-giderleri, borç durumu, ligdeki hedefleri ve yönetimin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Genç, alt yapı hakkında da bilgiler verdi.

Başkan Genç, kulübün borçlarını tamamen sıfırladıklarını söyleyerek, “Bizim anlaşma sistemimiz biraz farklıydı. Hem futbolcularımızı korumak istiyorduk hem de kulübümüzü korumak istiyorduk. Yönetim olarak her şeyden önce dürüstlük ilkesi koyduk. Futbol camiasında birçok futbolcu sıkıntılar yaşamış. Biz geldiğimiz zaman elimizden geldiği kadar bunları sıfırlamak istedik. Onursal Başkanımız Hilmi Bilgin bize bu görevi verdiği zaman ‘Hakan asla futbolcuları mağdur etme’ demişti. Futbolcularımız ne kadar istiyorsa hepsini verdim. Bundan önceki başkanlarımızın da ne kadar zorluklarla başkanlık yaptıklarını ben çok iyi anlıyorum. Tüm borçları sıfırladık. Şuana kadar hiçbir futbolcuya vereceğimiz yok hatta alacağımız para var” dedi.

“EN DÜŞÜK BÜTÇELİ KULÜP BİZİZ”

Ligde en düşük bütçeli kulüplerden bir tanesi olduklarını söyleyen Genç, “Mütevazi bir takım kurduk. İlk hedefimiz ligde kalmak, olabiliyorsa Play-Off oynamaktı. Bütçemize göre bir takım kurduk. Bu ligin ortalama fiyatları yaklaşık 400-500 bin. En düşük bütçeli kulüp biziz. Toplamda yıllık 2,5-3 arası bir bütçemiz var. Mesela Eyüpspor’un 20-25 milyon bütçesi var. Bu liglerde en düşük olanlar 5-6 milyon ile yönetiliyor. Bizim bütçemizde gerçekten son derece mütevazi ama Sivaslı futbolcularımız çok cüzi rakamlara anlaştılar, sağ olsunlar” ifadesini kullandı.

“GELİR-GİDER ARASINDA FARK VAR”

Kulüp Başkanı Genç, gelir-gider arasında ciddi farkın olduğunu açıklayarak, “Bizim televizyon geliri çok fazla olmadı. Kulübün toplam geliri 1,5-2 milyon arasında. Kazandığımız zaman 65 bin lira alıyoruz, kaybettiğimiz de 35 bin lira alıyoruz. Rakamlar çok küçük. Gelir ile gider arasında ciddi bir makas farkı var. O zaman biz bütçemize göre bir takım kurduk. O şekilde başarıyla götürüyoruz” diye konuştu.

“İKİNCİ DEVRE KÜÇÜLDÜK AMA…”

Sivas Belediyespor kulüp başkanı Hakan Genç, son olarak ligin ikinci yarısında küçüldüklerini ancak maddi olarak kulübün para kazandığını söyledi. Genç, “Bizim ilk devrede 4-5 tane futbolcumuz ön plana çıkmıştı. Bunları isteyenler oldu. Bizde görüşmeleri yaptık. Kulübümüze maddi olarak para kazandırdık. Kulübün ekonomik yönleri var. Sadece para vererek kulüp yönetilmez. Eğer kulüpler borçlu devam ederse altyapıda olan çocuklara yada futbolun geleceğine zararı olur. İkinci devre küçüldük. Transfer yaptık ama hesaplı transferler yaptık. Buna rağmen ilk yarıda aldığımız benzer sonuçlarla ilerliyoruz. Ligde kalacağımızdan eminim. Bu bütçeyle, bu takımla, bu sıralamada kalmak gerçekten çok önemli” ifadesini kullandı.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ