SPOR 30.12.2020 07:00:00 0

?Hakem Hata Yapmış Olabilir?

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Beşiktaş maçının sonrasında konuştu. Çalımbay, ?Hakem hatalarıyla ilgili konuştum, bir daha da konuşmam. Hakem hata yapabilir, yapacak bir şey yok? dedi.

OĞUZHAN SARZEP

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Beşiktaş´a 3-0 mağlup oldukları mücadelenin sonrasında görüşlerini paylaştı.

Yedikleri ilk golle ilgili konuşan ve Hakan Arslan´ın kırmızı kart görmesine tepki gösteren Çalımbay, ?O golden sonra bir sürü şeyler oldu. Devre arasında yapılan şeyler iyi değil. Biz onu çözeceğiz. Yapmamız gerekiyordu. Hakem hata yapmış olabilir, bir sürü böyle şeyler yaşanıyor. Kırmızı kart görmek doğru bir şey değil. Her maçta galip geleceksin, önde bitireceksin diye bir şey yok. Onlar baştan söylediğim şey, sakın 10 kişi kalmayalım. Hakemle uğraşmayın dedim? dedi.

Hakemin kararlarına rağmen oyunda kalmaları gerektiğini söyleyen deneyimli hoca, ?Ben görmediğim pozisyonu ama hakemin hatası var mı, yok mu ayrı şey. Oyunda kalmamız, kırmızı kart görmememiz gerekiyor. 10 kişi kalınca çok sıkıntı yaşadık. Beşiktaş da oynadı, kazandı. Hakem hatalarıyla ilgili konuştum, bir daha da konuşmam. Hakem hata yapabilir, yapacak bir şey yok. Biz 11 kişi kalsaydık, böyle bir sonuç olmazdı? diye konuştu.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ