EĞİTİM 21.09.2021 07:00:00 0

Hasret Sona Erdi--Video

Cumhuriyet Üniversitesi’nde salgın nedeniyle 1,5 yıl ara verilen yüz yüze eğitime, 2021-2022 eğitim-öğretim yılıyla birlikte tekrar başlandı.

Fatih TABUR

Cumhuriyet Üniversitesi’nde salgın nedeniyle 1,5 yıl ara verilen yüz yüze eğitime, 2021-2022 eğitim-öğretim yılıyla birlikte tekrar başlandı.

Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız’ın yurt dışında olması nedeniyle Rektör Vekili Prof. Dr. Ünal Kılıç, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hakan Yekbaş, Genel Sekreter Kadir Özköse fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarını ziyaret ederek öğrencilerle sohbet ettiler.

Öğrencilerin okul girişlerinde aşı kartları ve Hayat Eve Sığar (HES) kodları kontrol edildikten sonra  çikolata ve kolonya ikramında bulunuldu.

Ayrıca Kurumsal İletişim Merkezi (KİMER) tarafından yerleşkenin muhtelif yerlerine kurulan stantlar aracılığıyla öğrencilere üniversite tanıtıldı ve okullarına yönlendirildi.

Bu kapsamda yeni eğitim-öğretim yılının ilk dersini İletişim Fakültesinde veren Rektör Vekili Prof. Dr. Kılıç, “Yaklaşık 2 yıllık bir aradan sonra öğrencilerimizi üniversitemizde görmek bizim için gerçekten çok heyecan verici. Bu durumdan çok mutlu ve çok sevinçliyiz. Bu sevincimizi öğrencilerimize de paylaşmak istedik. Diğer fakültelerde de öğrencilerimizle sohbet ettik. Bu bize oldukça keyif verdi. Yeni eğitim- öğretim yılının sıkıntılardan uzak bir şekilde mutlu ve verimli geçmesini diliyorum. Bütün öğrencilerimize zihin açıklığı diliyorum. Hayırlı bir eğitim-öğretim yılı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.