GÜNDEM 19.01.2021 07:00:00 0

Hayvanlar İçin Yiyecek Bırakın--Video

Vali Salih Ayhan; Tavra Deresi mevkiinde yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı. Vatandaşları, evlerinin önüne yem ve yiyecek bırakmaları konusunda duyarlı olmaya davet eden Vali Ayhan, ?Canlıların korunması ve varlığının devam edebilmesi için yem

Hayrullah AĞKAŞ

Havaların soğuması ile birlikte beslenme sıkıntısı yaşayan yaban hayvanları unutulmadı.

Vali Salih Ayhan ve beraberindekiler, Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğünce Tavra Deresi mevkiinde düzenlenen yemleme etkinliğe katılarak, yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.

HAYVANLARIN HERKESİN ÜZERİNDE HAKKI VAR

Vali Ayhan, yaptığı konuşmada; Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğünün her yıl bu tür faaliyetlerle anlamlı bir program icra ettiğini ifade ederek,  kuruma çalışmalarından dolayı teşekkür etti. 

Yaşadığımız dünyada tüm canlıların yaşam hakkını korumak zorunda olduklarını ifade eden Vali Ayhan, ?İnsanlarımız hayatı diğer canlılar ile birlikte yaşıyor. Hayvanların bizlerin üzerinde hakkı var. Zor kış şartlarında yem bulmada güçlük çeken yaban hayvanlarını beslemek ve onlara yem bırakmak için her zaman olduğu gibi bir kez daha farkındalık oluşturduk.? dedi.

VALİ SALİH AYHAN´DAN VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Vatandaşları, evlerinin önüne yem ve yiyecek bırakmaları konusunda duyarlı olmaya davet eden Vali Ayhan, ?Canlıların korunması ve varlığının devam edebilmesi için yem bırakma faaliyetleri son derece önemli. Özellikle sokağa çıkma yasağının olduğu dönemde yaban hayvanlarına sahip çıkmak, sokak hayvanlarını korumak ayrı bir anlam ifade ediyor. ?dedi.

YASAK AV YAPAN 280 KİŞİYE PARA CEZASI UYGULANDI

Yasak avlanmayla ilgili de değerlendirmede bulunan Vali Ayhan, Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığının il genelinde kaçak avlanma hususunda önemli çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

Yasa dışı avlanma yapan 280 kişiye cezai işlem uygulandığını anlatan Vali Salih Ayhan, 7 adet araca da el konulduğunu söyledi. Her türlü ihbarı hassasiyetle takip ettiklerini aktaran Vali Ayhan, ?Doğanın dengesini bozmaya çalışan ve vahşi avlanma yapanlara asla müsaade etmeyeceğiz. Dinimizin gereği her türlü canlıyı korumaya, hayatta tutmaya ve onlara şefkatle yaklaşmaya özen göstereceğiz.? dedi.