Hedeflere Ulaşacağız
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 20´nci oturumu dün gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Hakan Akkaş koordinesinde gerçekleştirilen oturuma katılan Vali Salih Ayhan, meclis üyelerine hitap etti. Yürütülen çalışmalara ilişkin yerel parlamentoya bilgi veren Vali Ayhan, “Biz 2023 vizyonumuzu 2018 Sivas Çalıştayı ile belirlediğimiz günden beri aynı rotada yürümeyi sürdürüyoruz. Kısa ve orta vadede 2023 hedeflerimize sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz. İnanmak, başarmanın yarısıdır. Biz, 2023 hedeflerimize ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz” dedi.
Tarih: 30.11.2019 07:00:01

Fatih TABUR

İl Özel İdaresi´nin 2020 yılı yatırım bütçesinin görüşüldüğü Kasım ayı toplantılarının 20´nci oturumu dün gerçekleştirildi.

Meclis Başkanı Hakan Akkaş koordinesinde gerçekleştirilen oturuma Vali Salih Ayhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, birim müdürleri ve meclis üyeleri katıldı.

Oturumda, meclis üyelerine hitap eden Vali Salih Ayhan, 2019 yılı bütçesi 160 milyon lira olan Özel İdare´nin 2020 yılı bütçesinin 185 milyon lira olarak yerel parlamentodan geçtiğini kaydederek bütçenin hazırlanmasında yoğun bir çalışma sergilendiğini söyledi.

İl Özel İdaresi´nin hayallerini 185 milyon liralık bütçenin içine hapsetmeyeceklerinin altını çizen Vali Ayhan, “Bütçemizin her kuruşu, her kalemi bizim şerefimizdir, onurumuzdur ve her kuruşu son noktasına kadar korunacaktır. Allah, bütçemizi bereketli kılsın, hayırlı kılsın ve milletimize hizmet etme yolunda bizlere yardımcı olsun" dedi.

“2023 HEDEFLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Hedefsiz bir şehri pusulasız bir gemiye benzeten Vali Ayhan, "Sivas çok net hedeflere sahip bir şehirdir. Biz 2023 vizyonumuzu 2018 Sivas Çalıştayı ile belirlediğimiz günden beri de aynı rotada yürümeyi sürdürüyoruz. Kısa ve orta vadede 2023 hedeflerimize sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz. Hayata geçirdiğimiz her proje, başlattığımız her program, inşa ettiğimiz her eser, bizi 2023 hedeflerimize bir adım daha yaklaştırmaya yöneliktir. İnanmak, başarmanın yarısıdır. Biz, 2023 hedeflerimize ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz. Sivas´ta yaşayan insanların, çağın gerektirdiği medeni yaşam şartlarına kavuştuğu, hizmetlerin daha süratli, kaliteli ve ekonomik olarak yerine getirilebildiği, sürekli gelişen ve değişen bir yönetim anlayışı ile kültürel, bilimsel, sosyal ve ekonomik gelişmesini tamamlamış Sivas´ı dünyada tanınan, bölgesinde cazibe merkezi olan bir il yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.

“SİVAS´I İYİ ANALİZ ETMELİYİZ”

İl Özel İdaresi´nin çalışma alanının sadece yol, köprü, içme suyundan ibaret görülemeyeceğinin altını çizen Vali Ayhan, “Şehrin bugünkü ihtiyaçlarının yanı sıra, gelecekte görmek istediğimiz Sivas´ı da iyi analiz etmeliyiz. Vizyonumuzu ve misyonumuzu her yıl ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeler ışığında yeniden değerlendirmeliyiz. Bu şekilde düşündüğümüz müddetçe şehrimize yeni ufuklar kazandırabiliriz. Bu doğrultuda özel projelerle ek kaynaklar bulmak adına yoğun çalışmalar yürütmekteyiz” açıklamasında bulundu.

/resimler/2019-11/29/1448169497351.jpg

“YILDIZ DAĞI, ŞEHRİMİZE KATKILAR

SAĞLAMAYA DEVAM EDECEK”

Vali Ayhan, konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi: “Olmazsa olmazımız olan eğitim ve şehrimizi geleceğe taşıyacak turizm, tarım ve sanayi sektörlerine özel bir yoğunluk vermekteyiz. En hassas davrandığımız alanlardan biri elbette eğitim. Eğitim alanında yaptığımız tüm hizmetleri şehrimizin ve ülkemizin geleceğine yaptığımız hizmetler olarak görüyoruz. Çocuklarımızın akademik, kültürel ve sportif olarak çok yönlü gelişmelerine yönelik önemli destekler veriyoruz. Köprü Projesi, Spor Sivas gibi projeler bunlardan bazıları. Yine yakın zamanda Milli Eğitim Bakanımızın katılımlarıyla hayata geçirdiğimiz Yetenek ve Beceri Merkezi Projesi, geleceğin eğitim anlayışları açısından prestij projelerimizden biri. Ülkemizde Sivas deyince ilk akla gelen hususlardan biri kış. İl Özel İdaremizin koyduğu ufukla bugün ülkemizin en genç ve en ekonomik kayak merkezi olan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´ni hayata geçirdik. Termal turizm entegrasyonu ve yeni yatırımlarla Sivas´ın parlayan yıldızı olan Yıldız Dağı, şehrimize büyük katkılar sağlamaya devam edecektir. Bu projenin, şehri doğru okumanın ve potansiyellerini fırsata dönüştürmenin en güzel örneklerinden biri olduğunu düşünüyorum. Sivas´a turizm anlamında yeni cazibe merkezleri kazandırmak adına Özel İdaremiz büyük gayret gösteriyor. Hamidiye Eko Turizm Vadisi, Sıcak Çermik Altınkale Projesi, Gökpınar Gölü, Tödürge Gölü, Kalkım Balıklı Kaplıca projeleri bunlardan bazıları. Bununla beraber şehrimizi bir müze kenti yapmak yönünde de önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Şehir Sanayi Mektebi Müzesi bunun en güzel örneklerinden biri. Biliyoruz ki şehrin gelişmesinin yollarından biri de turizm. Yüksek hızlı trenin devreye girmesiyle insanların buraya gelmelerini sağlayacak turizm altyapısını bugünden hazırlamamız gerekiyor. Şehrimiz için önemli ihtiyaçlarımızdan biri olan turizm yönetimi adına belediyemizle birlikte kurduğumuz Kültür A.Ş.´nin bu anlamda büyük önem taşıdığını ifade etmek istiyorum. Yakında şehrimizin tüm turizm paydaşlarının dahil olduğu ‘Dijital Turizm Yönetimi´ yazılımımızı hayata geçireceğiz. Özel İdaremiz turizmin yanı sıra kültürel değerlerimizin korunmasına yönelik de güzel çalışmalara imza atıyor. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu´nun ve Âşık Ruhsati Evi´nin evinin müzeleştirilmesinin hepimiz için bir vefa borcu olduğunu düşünüyorum.”

“ÖNEMLİ ADIMLAR ATIYORUZ”

Şehrin gelişimi adına önemli sektörlerden birinin de tarım olduğuna dikkat çeken Vali Ayhan, “Bu anlamda İl Özel İdare kaynaklarımızı etkili kullanırken DAP gibi yapılardan daha fazla yararlanmaya yönelik de önemli çabalarımız var. Tarım İl Müdürlüğümüz ile yürüttüğümüz çiftçi projelerinin yanında tarımsal sanayinin gelişmesine yönelik de önemli adımlar atıyoruz. Tarım alanında şehrin lokomotifi olacak SİVTAŞ ile yem fabrikamızın ve süt toplama işleme tesisimizin temellerini attık. Milli Mücadele´nin 100. Yılında 100 Üretim ve İstihdam Kapısı hedefimizde Özel İdaremiz olarak taşın altına elimizi koyuyoruz. DAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından desteklenen Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası projemizin tarım alanında önemli bir ihtiyacımızı karşılayacağını düşünüyorum. Sivas için bir marka değer olan Kangal Köpeği ile ilgili kalkınma ajansına sunduğumuz Kangal Köpeği Eğitim ve Satış Merkezi projesiyle ırkın ıslahının yanında bir turizm değeri oluşturmayı amaçlıyoruz. Sanayi alanında Demirağ Organize Sanayi Bölgesi Sivas adına çok önemli. Bu projeyle ilgili çalışmalar devam ederken bir yandan da 1. OSB´mizin teknik altyapısını geliştirme adına çok önemli bir çalışma yürütüyoruz. ORAN´a güdümlü proje olarak sunduğumuz İnovasyon Merkezi Projemiz ile Organize Sanayi Bölgemiz aynı zamanda bir Prototipleme ve Dış Ticaret İstihbarat Merkezine sahip olmuş olacak" şeklinde konuştu.

“İLİMİZİN GELECEĞİNE YÖN VEREN SİZLERSİNİZ”

İl Özel İdaresi´nin kurumsal kapasite ve teknik yapısıyla Türkiye´nin en başarılı kurumları arasında yerini aldığına söyleyen Vali Ayhan, "Ortak sorumluluklarımızdan birinin de Özel İdaremizin bu başarısını ve altyapısını korumak ve geliştirmek olduğunu düşünüyorum. İdaremizin gücüne güç katacak olan Makine İkmal Parkı ve Asfalt Plenti Tesislerimiz ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Altyapımızla, bilgi birikimimizle ve her birinizin ortaya koyduğu irade ile her yönüyle gelişen bir Sivas için hizmet etmeye devam edeceğiz. İl Genel Meclisiyle, çalışanlarıyla ve ortaya koyduğu vizyon projelerle, Türkiye´nin demokratik yapısına en uygun kurumlardan bir tanesidir. Sivas´ta yaşayan 647 bin vatandaşımızın her birinin Sivas İl Özel İdaresi´nde temsilcisi yer almaktadır. İl Genel Meclis üyelerimiz ilçeleri adına seçilerek buradalar. İlçelerinin sorun ve önerilerini burada paylaşıp, tartışan, sorun ve çözüm üreten ilimizin geleceğine yön veren sizlersiniz.  Bu da aidiyet duygusunu beraberinde getirmektedir. Kurum içi barış, huzur ve birliktelik çok önemli. Sivas İl Özel İdaresi geçmişten beri bu misyonu ve anlayışı benimseyen kurumlardan bir tanesidir ve öyle olacaktır. Sivas İl Özel İdaresi, Sivas´ın zorlu coğrafyasında gece-gündüz ayrım yapmadan, fedakarca çalışıp hizmet götüren bir kurumdur. Bu kurumda hizmet edenler, hizmetlisinden memuruna, teknikerinden teknisyenine, mimarından mühendisine, müdüründen genel sekreterine kadar böyle bir kurumun mensubu olmaktan gurur duyması gerekir” açıklamasında bulundu.

“İl Özel İdaresi´nin tüm çalışanlarıyla birlikte Sivas´taki her bir vatandaşımızın geleceği için hayal kurmaya ve bu hayalleri önce hedeflere sonra da gerçeğe dönüştürmeye devam edeceğiz” diyen Vali Ayhan, “Güç birliğiyle beraber Sivas´ı çok daha iyi noktalara getireceğiz. Bütçemizin her bir kalemini Sivaslılara hizmet etmek için harcayacağız. Hadis-i Şerif´te belirtildiği gibi en hayırlı sermayenin çalışmak olduğu idrakiyle yapacağınız çalışmalarınız için her birinize tek tek teşekkür ediyor, bütçemizin hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum” cümleleriyle sözlerini sona erdirdi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hedeflere Ulaşacağız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Vaatlerle İşimiz Yok
Vaatlerle İşimiz Yok
Sivas´a modern sanayi sitesi kurulması noktasında çalışmalarına başlanan Seyfebeli Sanayi Sitesi Projesi hakkında açıklamalarda bulunan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, kamulaştırma işlemleri için 400 milyon liraya ihtiyaç olduğunu ifade ederek “Gerçekçi olacağız, Vaatlerle işimiz yok” dedi.
Ekipler Sahada--Video
Ekipler Sahada--Video
İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile ilçe özel idarelere bağlı karla mücadele ekipleri 7 gün 24 saat yolları açık tutmak için mücadele veriyor.
Yapağı İstihdama Katkı Sağlayacak
Yapağı İstihdama Katkı Sağlayacak
Koyunlardan elde edilen yapağının değerlendirilmesi ve koyunculuktaki karlılığın arttırılması amacıyla hazırlanan Yerli ve Milli Koyunculukta Alternatif Nefesimiz Yapağımız Projesi Fizibilite Raporu Sonuç ve Tanıtım Programı gerçekleştirildi. Programda konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, “Ülkemizde koyunculuğa nefes aldırmak istiyoruz. Bu yatırım ile bölgede yeni istihdam alanları oluşacak. Projemiz ilimize ve ülkemize hayırlı olsun" dedi.
Yük Vagonlarına Yoğun Talep
Yük Vagonlarına Yoğun Talep
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, “TÜDEMSAŞ-özel sektör iş birliğiyle Avusturya merkezli GATX firması için toplamda 400 yük vagonu, Avrupa merkezli TOUAX firmasına 200 konteyner taşıma vagonu ile 600 boji üretilmesi karara bağlandı. TÜDEMSAŞ ve Gök Yapı AŞ arasında Avrupa´da faaliyet gösteren başka bir lojistik firması için 18 yük vagonu ve 54 H tipi boji üretilmesi için de protokol imzalandı” dedi.
Mimarların Sorunları Masaya Yatırıldı
Mimarların Sorunları Masaya Yatırıldı
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Mimar ve Mühendisler Grubu ve Mimarlar Odasını ziyaret etti. Ziyaretler esnasında mimarların sorunları masaya yatırılarak çözüm önerilerinde bulunuldu.
642 Konut Satıldı
642 Konut Satıldı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre ilimizde 2020´nin ilk ayında 642 konut satıldı. Konutların 250´sini ilk satış, 392´sini ise ikinci el satış oluşturdu.
Ekipler Sahada--Video
Ekipler Sahada--Video
İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile ilçe özel idarelere bağlı karla mücadele ekipleri 7 gün 24 saat yolları açık tutmak için mücadele veriyor.
Çalışma Hayatının Kalbi Sivas´ta Attı
Çalışma Hayatının Kalbi Sivas´ta Attı
Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen ve Çalışma hayatındaki tüm tarafları buluşturmayı hedefleyen Sivas İnsan Kaynakları (İK) Platformu´nun ikinci toplantısı yapıldı.
İhtiyaçlılara Odun Yardımı--Video
İhtiyaçlılara Odun Yardımı--Video
Kamu kurum ve kuruluşlarının bağışladığı odunlar, Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Odun Kesim ve Depolama Merkezinde kesilip-paketlenerek ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılıyor.
Üstesinden Geleceğiz--Video
Üstesinden Geleceğiz--Video
Son yılların en yoğun kar yağışını alan ilimizde hayat adeta felç oldu. Caddeler ve ara sokaklar karla kaplanırken özel araçlar ve toplu taşıma araçları karda ilerlemekte güçlük çekti. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerinin karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Ayhan, “Şu an adeta son yılların en yoğun kar yağışı yaşanmaktadır. 2 veya 3 gün sabrettikleri takdirde de biz bunun üstesinden inşallah geleceğiz” dedi.
4 Eylül´de Açılacak
4 Eylül´de Açılacak
Tarım Platformu Şubat ayı toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, “Milli Mücadelemizin 100. yılı olan 2023´e ‘100. Yılda 100 Üretim ve İstihdam Kapısı´ hedefiyle 29 Ekim´de iki fabrikamızın temelini attık. Herhangi bir aksilik olmazsa yem fabrikamızın açılışını inşallah 4 Eylül´de yapacağız” dedi.
Aracın Altında Ateş Yakmayın!
Aracın Altında Ateş Yakmayın!
Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, kış şartlarında araçların donmasına karşı tavsiyelerde bulunarak araç sahiplerini uyardı. Başkan Demirgil, “Araç çalışmıyorsa kesinlikle altına ateş yakılmamalıdır. Aracın altında ateş yakılıp, karterin ısıtılıp içindeki yağı inceltmeye çalışmak motorun içyapısına zarar verir. Ayrıca istenmeyen başkaca olaylara ve yangınlara davet çıkarabilir” dedi.
Hayvanlar İçin Yiyecek Bıraktılar
Hayvanlar İçin Yiyecek Bıraktılar
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Şarkışla Âşık Veysel Meslek Yüksekokulu personel ve öğrencileri tarafından Kanak Barajı bölgesine yiyecek bırakıldı.
Vatandaşlarımızın 7/24 Hizmetindeyiz
Vatandaşlarımızın 7/24 Hizmetindeyiz
Geçtiğimiz hafta aynı gün içerisinde 4 hastanın aort damarına müdahale eden Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı doktorlarından Dr. Öğr. Üyesi Fatih Ada, “Vatandaşlarımızın 7/24 hizmetindeyiz ve bize duydukları güvenden güç alarak ameliyatlarımıza devam etmekteyiz. Kalp merkezimiz sadece Sivas´a değil çevre illere de hizmet vermektedir” dedi.
Keyfini Çıkarın--Video
Keyfini Çıkarın--Video
Karla mücadele çalışması yürüten ekipleri ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Ana arterlerde bir sıkıntı yok. Ulaşımın daha kaliteli bir şekilde devam etmesi için mücadelemiz sürüyor. Ancak sokaklarda, mahalle aralarında doğal olarak bir sıkıntı var. Hemşehrilerimizden talebimiz, ricamız biraz sabırlı olmaları biraz da karın keyfini çıkarmaları” dedi.
  Esnafın Sorunlarını İletti
Esnafın Sorunlarını İletti
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muhammed Burak Kuruçay, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret etti. Köksal, ziyarette esnafların sorunlarını Kuruçay´a iletti.
Sağlıkta Teknik Kapasite Arttı--Video
Sağlıkta Teknik Kapasite Arttı--Video
´Dünden Bugüne, Bugünden Yarınlara´ sloganıyla düzenlenen sektör çalıştayları kapsamında dün Öğretmenevinde sağlık çalıştayı gerçekleştirildi. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Teknik kapasitemiz, fiziki yapımız, araç ekipmanlarımız ve personel sayımızda olağanüstü artış ve iyileşme var. Kaymakamlık yaptığım dönemde bir doktora muhtaçtık, törenle karşılardık. O dönemden şimdi hava ambulansının olduğu dönemdeyiz” dedi.
Sivas´ta Yoğun Kar Yağışı
Sivas´ta Yoğun Kar Yağışı
Sivas´ta etkisini arttıran yoğun kar yağışı ile şehir merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı.
Pazar Çatısı Kara Dayanamadı
Pazar Çatısı Kara Dayanamadı
Sivas´ta Cumartesi Pazarının çatısı yağan kara dayanamadı.
Vali Ayhan´dan SEMDER´e Ziyaret
Vali Ayhan´dan SEMDER´e Ziyaret
Vali Salih Ayhan, Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır´ı ziyaret etti. Yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Vali Ayhan, emlak sektöründe yaşanan gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulundu.
Karla Mücadele Hız Kesmiyor--Video
Karla Mücadele Hız Kesmiyor--Video
İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ilimizde etkisini sürdüren yoğun kar yağışıyla birlikte karla mücadele çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.
İlaca Erişim Temel Haktır
İlaca Erişim Temel Haktır
37. Bölge Sivas Eczacılar Odası Başkanı Bahadır Eren, çok sayıda ilacın geri ödeme listesinden çıkarılacağına ilişkin bir duyum aldıklarını söyledi. Eşdeğer ilaçların geri ödemelerinde de değişikliğe gidileceğini belirten Eren, “İlaca erişim temel bir haktır, öyle kalmalıdır. Kabul etmiyoruz. Onaylamıyoruz” dedi.
Demirağ İle Göç Alacağız
Demirağ İle Göç Alacağız
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Teşvik noktasında Sayın Cumhurbaşkanımızdan randevu istedik, inşallah önümüzdeki süreçte bir heyetle gidip görüşeceğiz. İnşallah 20-30 bin kişinin istihdam edileceği bir organize sanayi bölgesiyle birlikte Sivas göç veren değil, göç alan bir il konumuna gelecek” dedi.
İL ÖZEL İDARESİ MİNİBÜS KİRALAYACAK
İL ÖZEL İDARESİ MİNİBÜS KİRALAYACAK
İL ÖZEL İDARESİ MİNİBÜS KİRALAYACAK
 Asılsız Çağrıyla Meşgul Etmeyin!
Asılsız Çağrıyla Meşgul Etmeyin!
Sivas Valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü, 2019 yılı içerisinde kurumlarına yapılan çağrıların istatistiklerini paylaştı. Verilere göre geçtiğimiz yıl 112 Acil Çağrı Müdürlüğüne gelen 689 bin 556 çağrının yüzde 58,25´i asılsız çıktı.
Sivas´ta Hayat Dondu: Eksi 28--Video
Sivas´ta Hayat Dondu: Eksi 28--Video
Sivas´ta gece hissedilen sıcaklık sıfırın altında 33, saban saatlerinde ise sıfırın altında 28 derece olarak ölçüldü
7 TIR Yardım Malzemesi Gönderildi
7 TIR Yardım Malzemesi Gönderildi
Sivas´ta, 7 TIR´lık insani yardım malzemesi, deprem bölgesi Elazığ ve Malatya ile Suriye´nin İdlib kentine gönderildi.
Şehrin Kültürüne Katkı Sunacağız
Şehrin Kültürüne Katkı Sunacağız
Sivas Hizmet Vakfı tarafından süreli yayın olarak yayınlanan Hayat Ağacı´nın 38. sayısı düzenlenen programla tanıtıldı. Vali Salih Ayhan, “37. sayısından sonra derginin yönetiminde değişiklik yapma gerektiği düşüncemiz, 38. sayıyla birlikte gerçekleşmiş oldu. Bu değişim tekdüzeliğin de önüne geçecektir. Aldığımız kararın yansımalarını ilerleyen sayılarda hep birlikte görecek, hep birlikte şehrin kültür ve edebiyat hayatına katkı sunmaya çalışacağız” dedi.
Fırsatlardan Yararlanılmalı
Fırsatlardan Yararlanılmalı
Teknokent´in sanayiye yönelik yapılan bilimsel çalışmalar için oldukça önemli fırsatlar sunduğunu ifade eden Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, bu fırsatlardan akademisyenlerin yararlanması gerektiğini ifade etti.
Rektör Kul´dan ALONET´e Ziyaret
Rektör Kul´dan ALONET´e Ziyaret
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, akademik personel ile birlikte ALONET´te incelemelerde bulundu.
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
Hoş Gör Ki, Hoş Görülesin
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Bir Damla Bal, Kırk Çeki Odun
Orhan Arslan
Orhan Arslan
ılıçdaroğlu Geçmiş Olsun Demiş Midir?
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Rabbinize İbadet Ediniz
Alper Duran
Alper Duran
İnan Dost
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Taner Karabal
Taner Karabal
Sivas Kamuoyu Bu Konuda Hemfikir…
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Çevre
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
6.0470
EURO
6.5550
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler