GÜNDEM 17.12.2020 07:00:00 0

Her Ay 10 Bin Kitap Dağıtacağız

Ortaokul müdürleri ile online toplantı gerçekleştiren Vali Salih Ayhan, ?Her ay 10 bin kitap dağıtarak ve çeşitli hediyeler vererek bizler de kitap okumaya öğrencilerimizi teşvik etmeye devam edeceğiz? dedi.

Fatih TABUR

Vali Salih Ayhan, ortaokul müdürleri ile Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden bir araya geldi. Şube Müdürleri Hülya Bozbıyık ve Resul Çatal´ın da katıldığı toplantıda pandemi sürecinin eğitime etkileri ve bu süreçte yürütülen eğitim faaliyetleri değerlendirildi.

Okullarda oluşturulan EBA Destek noktalarının etkin bir şekilde kullanılması gerektiğini belirterek bu konuda gereken hassasiyetin gösterilmesini de isteyen Vali Ayhan, evde internet imkânı olmayan öğrencileri için il genelindeki 114 EBA destek noktasının hazır durumda olduğunu vurgulayarak, öğrencilerin bu imkânlardan faydalandırılması gerektiğini söyledi.

Kitap okumanın önemine vurgu yaparak, Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğünce her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen "Sivas İçin Kitap Vakti" etkinliğine dikkat çeken Ayhan, bu etkinliğin tüm şehrin adeta kitap sofrasında bir araya gelmesi yönüyle sembolik anlamı olan bir çalışma olduğuna söyledi. Ayhan; "Bu çalışmaya gereken hassasiyeti göstermenizi istirham ediyorum. Her ay 10 bin kitap dağıtarak ve çeşitli hediyeler vererek bizler de kitap okumaya öğrencilerimizi teşvik etmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Vali Ayhan, konuşmasının ardından okul idarecilerinin görüş, öneri ve taleplerini dinledi.