Her kavşak bir düğüm noktasıdır
Sivas Belediyesi tarafından trafiği rahatlatmak adına hayata geçirilen Halfelik alt geçidi projesinin açılış töreni yapıldı. Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Büyüyen ve gelişen Türkiye´de bundan sonraki süreçte şehirlerimizin en önemli problemi trafik ve ulaşım olacaktır. Trafikte her kavşak, bir düğüm noktasıdır. Bu projeyle şehrin batısıyla doğusu; yani Yenişehir ile kılavuz bölgesini karşılıklı olarak Halfelik kavşağının altından bağlayarak trafik akışını rahatlattık. Sivas´ın ilk alt geçit projesi olan bu kavşağı, arkadaşlarımızın gece gündüz çalışmasıyla kısa sürede şehrimize kazandırdık.” dedi.
Tarih: 11.8.2017 05:00:01

Hayrullah AĞKAŞ

Sivas Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda yapımı tamamlanan Halfelik alt geçidinin açılış töreni yapıldı. Açılış törenine Sivas Vali Vekili Zihni Yıldızhan, AK Parti Sivas Milletvekilleri Mehmet Habib Soluk ve Hilmi Bilgin, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başlayan program protokol konuşmaları ile devam etti.

Programda konuşan Sivas Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, “Türkiye her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Bunun doğrultusunda Sivas´ımız da büyüyüp gelişmeye devam ediyor. Bugün açılışını yapacağımız alt geçidimiz de bunların bir tezahürüdür. Ben projede emeği geçen başta Belediye Başkanımız Sami Aydın ve ekibine çok teşekkür ediyor yatırımın ilimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

TRAFİK SORUNU

ÇÖZÜLECEK

Sivas Milletvekili Habip Soluk ise “Seyyahların ifadesi ile şehirlerin anası, yücelikler şehri, Selçuklunun başkenti Osmanlının kültür şehri Sivas´ımızın güzel insanları hepinizi selamlıyorum. Sivas´ta iç âlemin ölçüsüz zenginliği var. Yok gösteriş onda, ruh zenginliği var. Sivas Türkiye´nin mihenk taşı. Sivas ya istiklal ya ölüm diye dünya ya haykıran mandayı def eden tarihler yazdıran Türkiye Cumhuriyetinin mihenk taşıdır. Bu şehrin bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Sivas il sınırları içerisinde 2011 yılına kadar 1 metre uzunluğunda tek bir tünel olmadığını belirten Soluk “Şuanda Sivas´ın içinde 2018 yılının ilk çeyreğinde açılmak üzere Mevlana tüneli ile birlikte Sivas´ın il sınırları içerisinde 50 km civarında tünellerimiz olacak. Eğer bir yere ulaşamıyorsanız erişemiyorsanız o yerde aş, iş, üretim ve ticaret olmaz. Ulaşım, iletişim, altyapı, şehirlerin olmazsa olmazı. Şuanda açılışını yapacağımız ‘dal-çık´ kavşağı burada yaşanan trafik karmaşasını çözecektir. Bir yerde trafik sıkıntısı varsa hareket yoksa o şehrin bitişinin bir ifadesidir. Alt geçitte kavşaklarda emeği gecen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“KOŞAR ADIMLARLA İLERLEYECEĞİZ”

AK Parti Milletvekili Hilmi Bilgin ise “2001 yılında insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla hizmetin merkezine insanı koyarak, yola çıkan AK Parti kadroları 15 yıldır büyük Türk Milletine hizmet etmeye devam ediyor. Gerek merkezi hükümetler olarak, gerekse Belediyeler ve yerel hizmet birimleri olarak, her bir insanımızın yaşadığı bölgeyi güzelleştirmek, şehirlerimizi, ilçelerimizi ve köylerimizi yaşanabilir bir hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 1994 yılında bitmiş bir İstanbul´u 5 yıl içerisinde dünyanın başkenti haline getirdiğini kaydeden Bilgin, “Bugün AK Parti Belediyeleri de Cumhurbaşkanımız Erdoğan´ın geçmişte İstanbul´da ortaya koyduğu Belediyecilik anlayışıyla birlikte belediyecilik hizmetlerine devam ediyorlar. Bizlerin AK Parti kadroları olarak olaya bakış açımız şudur; Adam odur ki dünyaya koyar eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser. Biz şehrimize eserler koymaya devam edeceğiz. Şehrimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Şehirlerimizi her alanda büyütmeye ve geliştirmeye, insanlarımızın refahını ve huzurunu artırmaya devam edeceğiz. Milletimizin duası ve desteği devam ettikçe de bu ülkenin önüne koyduğumuz hedeflere 2023´e 2071´e milletimizle birlikte koşar adımlarla inşallah ulaşacağız. Her türlü engellemelere rağmen her türlü çelme takmalara rağmen, bu ülkeyi büyütmeye, ekonomimizi geliştirmeye, insanımızı mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşatmaya söz verdik, bu sözleri de gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Ben bu hizmetlerin ilimize kazandıran başta Belediye Başkanımız Sami Aydın´a ve ekibine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“HANE BAŞINA 1 ARAÇ DÜŞÜYOR”

Hayata geçirilen proje hakkında konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın da “Şehirler geliştikçe, büyüdükçe nüfus arttıkça insanların refah düzeyi yükseldikçe araç sayısının her geçen gün arttığını ve bundan sonra da artacağını görüyoruz. Öyle ki büyüyen ve gelişen Türkiye´de bundan sonraki süreçte şehirlerimizin en önemli problemi trafik ve ulaşım olacaktır” dedi.

8-10 yıl öncesine kadar Anadolu şehirlerinde ve Sivas´ta trafikle ilgili ciddi sorunlar yaşanmadığını belirten Başkan Aydın, “Bugün geldiğimiz noktada bu sorunların artmaya başladığını gördük. Eskiden apartmanlarda 3-5 araç ancak olurdu. Ama bugün hane başı bir araç değil bazen 2-3 aracın olduğunu görüyoruz. Bu Türkiye´nin geliştiğini, büyüdüğünü ve refah seviyesinin arttığını gösteriyor. Sivas´ımızda da Allah´a çok şükür bu iyileşmeyi görüyoruz. Bu doğrultuda her geçen gün trafiğin arttığını da görüyoruz. Eğer biz bugünden gelecekle ilgili doğru kararları veremezsek bizden sonrakilerin bu sorunları çözmesi hem daha zor olacaktır hem de daha çok maliyetli olacaktır” ifadelerini kullandı.

Başkan Aydın konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Trafikte her kavşak, bir düğüm noktasıdır. Bugün Halfelik kavşağından Aksu´nun sağında ve solunda iki tane alt geçidin açılışını gerçekleştiriyoruz. Özellikle Sivas´ın güneyindeki üniversitemizin büyümesiyle, sürekli nüfusun artmasıyla, Kardeşler Mahallesi´ndeki yeni yapılaşmalarla, Eğriköprü diye yeni bir mahallenin ortaya çıkmasıyla, şehrin güneyine yapılan yatırımlarla beraber Atatürk Caddesi ve Halfelik kavşağında ciddi bir trafik sıkışıklığının olduğunu görüyorduk. Öyle ki şehrin batısı yani Yenişehir bölgesinden şehrin doğusu Kılavuz bölgesine, Organize Sanayi bölgesine karşılıklı bağlantıların Halfelik kavşağının altından yapılması trafiği ciddi şekilde rahatlatacaktı. Bu kavşağımızı rahatlatacaktı. Sivas için ilk alt geçit çalışmasıydı. Elbette Atatürk Caddesi´nin altından Mundar ırmağının geçmesi ve bu alandan birçok altyapının geçiyor olması çalışmalarımızın zorlaştığı süreçlerdi. Ancak arkadaşlarımızın gece gündüz çalışmasıyla trafiği de hiç kapatmadan bu zor projeyi tamamladık. İhaleli kısmı 5 milyon 330 bin lira. Ancak ihalenin dışındaki harcamalarla birlikte 7 milyon 500 bin lira değerinde yatırımı bu alanda gerçekleştirdik.”

Önümüzdeki süreçte de bu tür projelerin devam edeceğini kaydeden Aydın, “İnşallah Sivas´ımızda trafikle ilgili yaşanan sorunları minimuma indirebilmek için kamu yatırımlarını şehrin geneline yaymamız lazım. Yani belli bölgelere yoğunlaşma değil muhtelif bölgelere dağıtmamız lazım. İkincisi şehir merkezindeki kamu yoğunluğunu büyük ölçüde azalttık. Bunu azaltmaya devam etmemiz lazım. Üçüncüsü şehri doğudan batıya, güneyden kuzeye bağlayan aksların meydandan dağılmasını değil, şehrin kenar bölgelerinden meydanı bypass ederek dağılmasını sağlamamız lazım. Bölge otoparklarına ağırlık vermemiz lazım ki bu konuda önemli bir adım attık. 2015 1 Ocak´tan itibaren yeni yapılan gerek kamu binası gerekse özel konutlarda otoparkı zorunlu hale getirdik. Şehrimizin gelişmesine katkı sunan başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve kabinedeki bütün bakanlarımıza ve milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum. Buranın tekrar Sivas´ımıza bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Halfelik alt geçidinde protokol üyeleri ve vatandaşların da katılımıyla kurdele kesimi yapıldı. Açılışın ardından heyet, alt geçitte incelemelerde bulundu.

/resimler/2017-8/10/1801341092607.jpg
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: kavşak düğüm noktasıdır
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HEDEFLERE ULAŞACAĞIZ--VİDEO
HEDEFLERE ULAŞACAĞIZ--VİDEO
Vali Salih Ayhan, İl Genel Meclisi´nin Kasım ayı toplantılarının son oturumuna katıldı. İl Özel İdaresi´nin 2021 yılı bütçesinin 195 milyon lira olarak kabul edildiği toplantıda meclis üyelerine hitap eden Vali Salih Ayhan, ilimizde birlik ve beraberlik içerisinde 2023 hedeflerine ulaşılacağını söyledi.
ARAÇ SAYISI 165 BİNE YAKLAŞTI
ARAÇ SAYISI 165 BİNE YAKLAŞTI
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2020 Ekim ayında Sivas´ta bulunan motorlu kara taşıtı sayısı 164 bin 877 olarak açıklandı.
BEBEĞİNİ ÖLÜME TERK EDEN ANNE TUTUKLANDI--VİDEO
BEBEĞİNİ ÖLÜME TERK EDEN ANNE TUTUKLANDI--VİDEO
Sivas´ta yeni doğmuş bebeğini boş araziye terk ederek ölümüne sebep olan anne tutuklandı.
YEKELER´DEN BÜYÜK BAŞARI
YEKELER´DEN BÜYÜK BAŞARI
Dünyanın en iyi bilim insanlarının sıralandığı liste Stanford Üniversitesi´nden Dr. John PA Ioannidis, K. W. Boyack ve J. Baas tarafından yayımlandı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Meftuni Yekeler listede Maden ve Metalürji alanında kendisine yer bularak büyük bir başarıya imza attı.
KADINA ŞİDDET İNSAN HAKKI İHLALİDİR
KADINA ŞİDDET İNSAN HAKKI İHLALİDİR
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sivas AB Bilgi Merkezi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle bir açıklama yayımladı. Açıklamada; “Kadına karşı şiddet, maalesef örneklerine en sık rastlanılan insan hakları ihlalidir” dedi.
İLÇEMİZİ MARKA YAPMAK İSTİYORUZ
İLÇEMİZİ MARKA YAPMAK İSTİYORUZ
Şarkışla´da birtakım temaslarda bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, “Şarkışla ilçemiz hayvancılıkta oldukça önemli bir yerde, Şarkışla hayvan pazarı ise ülkemizde önemli bir yere sahip. İlçemizi birlikte daha çok çalışarak marka haline getirmek istiyoruz” dedi.
SURİYELİ BEBEĞİN İMDADINA YETİŞTİLER
SURİYELİ BEBEĞİN İMDADINA YETİŞTİLER
İl Müftülüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Göç ve Manevi Destek Koordinatörlüğü; kalça çıkığı, ayaklarında ortopedik engeli ve gözlerinde katarakt rahatsızlığı bulunan 6 aylık Suriyeli Şam El Hadi Rakka için harekete geçti. Tedavisine başlanan minik Şam El Hadi, ayağına takılan platin sayesinde yürüyebilecek. Ankara´da göz tedavisi devam eden El Hadi´nin kısa süre sonra ise görmeye başlayacağı öğrenildi.
ASILSIZ İHBARA CEZA YAĞACAK
ASILSIZ İHBARA CEZA YAĞACAK
İlimizde görülebilecek yoğun kar yağışları, buzlanma ve don olayları öncesinde ilgili kurumların koordinasyonunda sıkıntı yaşanmaması amacıyla Vali Salih Ayhan başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Ayhan, karla mücadele çalışmalarında asılsız ihbarların mücadeleyi sekteye uğrattığını ve bu tür durumlarda ceza-i müeyyide uygulanacağını söyledi.
DEDE UEFA´DA SİFTAH YAPTI
DEDE UEFA´DA SİFTAH YAPTI
DG Sivasspor´da, 2-0 kazanılan Karabağ maçında galibiyete büyük katkı sunan 37 yaşındaki deneyimli golcü Arouna Kone, Avrupa arenasında siftah yaptı.
BİRLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAYACAK
BİRLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAYACAK
Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sivas Şube Başkanı Kadir Darıcık ve yönetim kurulu üyeleri, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Eken, ilimizde yakalanan birliği ve beraberliği bozmak isteyen bazı kesimlerin amacına ulaşamayacağını söyledi.
  SİVAS´TA 2 BİN MEZAR HAZIRLANDI
SİVAS´TA 2 BİN MEZAR HAZIRLANDI
Kış aylarının sert geçtiği Sivas´ta, kış öncesi defin işlemleri için 2 bin mezar hazırlandı
SİVASLI AİLE POLİS EKİPLERİNİ UNUTMADI
SİVASLI AİLE POLİS EKİPLERİNİ UNUTMADI
Sivas´ta bir aile hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında dondurucu soğukta uygulama yapan polis ekiplerine çay ikramında bulundu
500 YILLIK CAMİNİN RESTORASYONU İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI
500 YILLIK CAMİNİN RESTORASYONU İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI
Sivas´ın Şarkışla ilçesi Hardal köyünde bulunan 500 yıllık Hardal Köyü Camisinin restore edilmesi için çalışma başlatıldı.
TEK MEZAR ESRARINI KORUYOR
TEK MEZAR ESRARINI KORUYOR
Sivas´ta Tekmezar Caddesi´nin ismini aldığı tekmezar görenlerin dikkatini çekiyor
ŞÖNİM KADINLARA KOL KANAT GERİYOR
ŞÖNİM KADINLARA KOL KANAT GERİYOR
Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde KADES uygulamasının tanıtımı ve farkındalığının artırılmasına yönelik kurulan standı ziyaret eden Vali Salih Ayhan, “Özellikle, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM), sunduğu rehberlik, hukuki ve psikolojik destek, barınma amaçlı yönlendirme faaliyeti, koruyucu ve önleyici tedbir işlemleri çok önemli bir misyonu yerine getirmekte; adeta kadınlarımıza kol kanat germektedir” dedi.
VAKIF KİRACILARINA ARTIŞ YAPILMAYACAK
VAKIF KİRACILARINA ARTIŞ YAPILMAYACAK
Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, vakıf taşınmazlarında kiracı olan esnaflara müjde verdi. Köksal; esnaf ve sanatkarların pandemi sürecinde mağdur olduğunu belirterek kira artışının bu sene yapılmayacağını söyledi.
ŞİDDETİN KARŞISINDA DURMALIYIZ
ŞİDDETİN KARŞISINDA DURMALIYIZ
Saadet Partisi Sivas Kadın Kolları Başkanı Mihriban Geldi, “Şiddetin karşısında durmak hepimizin insanlık vazifesidir. Erdemli toplum ancak; hukukun üstünlüğünün sağlanması, adaletin tesisi ve eğitim ile gerçekleşir. Kalplerde beslenecek duygu şiddet değil sevgi ve şefkat olmalıdır” dedi.
ÖĞRENCİLERE BURS DESTEĞİ
ÖĞRENCİLERE BURS DESTEĞİ
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sivas Hizmet Vakfı arasında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine burs verilmesi hakkında protokol imzalandı. Törende konuşan Vali Salih Ayhan, 300 öğrenciye 6 ay süreyle aylık 100 lira burs verileceğini aktararak “Hayır sahibi vatandaşlarımızın katkısıyla oluşan bursların öğrencilerimize bir nebze de olsa katkısı olacaktır. Bu vesile ile hayır sahibi vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sağladıkları katkılarla daha çok öğrencimize daha fazla burs ödeme imkânımız olacaktır.” dedi.
KADINA ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİLER --VİDEO
KADINA ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİLER --VİDEO
İl Genel Meclisi Üyeleri Semra Temurbaş Mavibulut ve Arzu Polat mecliste gündem dışı söz alarak kadına yönelik şiddete karşı tepki gösterdiler.
 EYLÜL AYINDA HİZMETE GİRECEK--VİDEO
EYLÜL AYINDA HİZMETE GİRECEK--VİDEO
Çevre yolunun hemen kenarında bulunan eski otobüs toplanma merkezi üzerine yapılan yeni itfaiye binasında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Projemizi inşallah 2021 yılı eylül ayı gibi hizmete sunacağız” dedi.
HAYATLARI KABUSA DÖNDÜ
HAYATLARI KABUSA DÖNDÜ
İki yıl önce Karayün köyünde, kahvaltı sırasında eşi, oğlu ve gelinine tüfek ile saldıran ve eşinin ölümüne neden olan Ahmet Yapmaz, akli dengesi bozuk olduğu için tedavi altına alındı. Yapmaz´ın 1 sene tedaviden sonra serbest kalacağı bilgisi saldırıya uğrayan oğlu ve gelininin hayatlarını kabusa çevirdi. Mustafa Yapmaz, “Korkuyoruz. Babam deli ise hastanede kalsın bırakmasınlar, değilse hapiste cezasını çeksin” dedi.
İNSANİ BİR GÖREVDİR
İNSANİ BİR GÖREVDİR
Diyanet-Sen Sivas Şube Başkanı Vahit Yiğiter, “Türkiye´deki göçmen kadınların yaşamlarının, onurlarının ve emeklerinin korunması tüm siyasi mülahazaların üstünde insani bir görevdir” dedi.
ESNAFA ÖZEL ŞART
ESNAFA ÖZEL ŞART
Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Esnaf özel olarak desteklenmelidir. Yeni alınan kararlardan olumsuz etkilenecek olan esnafımız ekonomik olarak desteklenmelidir. Hiç zaman kaybedilmeden iş yerleri kapanan esnafımıza ve yanlarında çalıştırdıkları personellere nakdi yardım yapılmalı” dedi.
CANİKLİGİL´İN KİTABI ÇIKTI
CANİKLİGİL´İN KİTABI ÇIKTI
Sivas Çiftçi Kadınlar Derneği Başkanı Birgül Canikligil, ‘Damak Tadı Madımak´ kitabını yayımladı. Madımağın 171 çeşit yiyeceğini yapan Canikligil, “Kitapta yer alan tariflerin tamamı bana ait. Kitap çıktığı günden bu yana büyük ilgi görüyor” dedi.
ATA TOHUMA CAN SUYU
ATA TOHUMA CAN SUYU
Orta Anadolu Kalkınma Ajansının (ORAN) destek programıyla Sivas´ın yanı sıra Kayseri ve Yozgat´ta tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için hayata geçirilecek projelere toplam 15 milyon lira destek sağlanacak. Ata tohumlarının ortaya çıkarılması ve korunmasına yönelik projeler, destekten öncelikli olarak yararlanacak.
OKUMA İSTEKLERİNİ HAYKIRDILAR
OKUMA İSTEKLERİNİ HAYKIRDILAR
Sivas´a bağlı bir köyde telefon ve internet çekmediği için derslerine devam edemeyen bir grup öğrenci çektikleri klip ile yetkililerden yardım istedi
SİVAS´TA UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE
SİVAS´TA UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE
Sivas´ta uyuşturucu satıcıları ve kullanıcılarına yönelik operasyonlar devam ediyor.
YIKICI SONUÇLAR DOĞURUYOR
YIKICI SONUÇLAR DOĞURUYOR
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Memur-Sen Kadın Komisyonu İl Temsilcisi Güner Türker; “Güçlünün zayıfa karşı uyguladığı, insan onurunu zedeleyen şiddet, bazen yaşam hakkını ihlaline varacak boyutta yıkıcı sonuçlar doğurmaktadır. Şiddetten en ağır şekilde kadın ve çocuklar etkilenmektedir” dedi.
DERECEYE GİREN ÖĞRETMENLERE ÖDÜL
DERECEYE GİREN ÖĞRETMENLERE ÖDÜL
Öğretmenler Günü dolayısıyla Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde kutlama programı düzenlendi. Programda; “Öğretmen" konulu anı yarışmasında dereceye giren öğretmenlere ödülleri takdim edildi.
ÖĞRETMENLER GÜNÜ ANISINA FİDAN DİKİLDİ
ÖĞRETMENLER GÜNÜ ANISINA FİDAN DİKİLDİ
24 Kasım Öğretmenler Günü Dolayısıyla Şehit Furkan Peker Anadolu Lisesi´nde fidan dikildi. Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğretmenlerle birlikte çam fidanlarını toprakla buluşturup can suyu verdi.
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Dua...
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Faydasız İşlerden Kaçınmalıyız
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Vefalı Olmak İnsani Bir Duygudur
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Evlat kokusu, cennet kokusudur.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4