GÜNDEM 20.11.2020 07:02:00 0

HİÇBİR TEHDİDE BOYUN EĞMEDİK, EĞMEYECEĞİZ - VİDEO

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, TBMM´de yaptığı konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nu tehdit eden Alaattin Çakıcı´ya tepki gösterdi. Karasu, ?Herkes bilsin ki; savaş meydanlarında kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, 100 yıldır hiçbir tehdi

Adem Sabit NALBANT

CHP Milletvekili Ulaş Karasu, TBMM Genel Kurulu´nda yaptığı konuşmada Cumhuriyet Halk Partisi´nin 100 yıldır hiçbir tehdide boyun eğmediğini söyledi.

Alaattin Çakıcı´nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nu tehdit etmesine bir tepki de CHP Parti Meclisi Üyesi ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu´dan geldi.

TBMM Genel Kurulu´nda konuşan Karasu, 100 yıllık tarihe sahip Cumhuriyet Halk Partisi´nin Genel Başkanlarını geçmişte de tehdit edenlerin olduğunu belirterek, ?Mustafa Kemal Atatürk´ü, İstanbul´daki köhnemiş Saray tehdit etti. Ama Atatürk o sarayın saltanatını yıkıp cumhuriyeti kurdu. İsmet İnönü´yü, dönemin ABD Başkanı Johnson mektupla tehdit edebileceğini sandı. ?Yeni bir dünya kurulur, Türkiye de orada yerini alır? yanıtını aldı. Bülent Ecevit´i İngiltere ve ABD tehdit etti. Ama Ecevit tehditlere boyun eğmedi, Kıbrıs´ı özgürleştirdi? ifadelerini kullandı.

Bugün de tek adam rejiminin ve Cumhur İttifakı´nın yarattığı sistemde bir organize suç örgütü liderinin, Kemal Kılıçdaroğlu´nu tehdit ettiğini kaydeden CHP Milletvekili Karasu, ?Herkes bilsin ki; savaş meydanlarında kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, 100 yıldır hiçbir tehdide boyun eğmedi, bundan sonra da eğmeyecek? dedi.

İktidarın ilk seçimde gideceğini vurgulayan Karasu sözlerini, ?Yarattığını mafya iktidarını yıkacak, demokrasi ve hukuku yeniden hakim kılacağız? ifadelerini kullandı.