İHA´nın ‘15 Temmuz Destanı´ fotoğraf sergisi açıldı
Sivas´ta, 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan "Oradaydık unutmadık ve unutturmadık" temalı İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından çekilen 55 kare fotoğrafın yer aldığı serginin açılışı yapıldı.
Tarih: 14.7.2017 06:00:00

SİVAS

Hain darbe girişimi gecesinde, İHA tarafından çekilen tarihi fotoğraflardan oluşan sergisi Sivas Tarihi Kent Meydanı´nda yer alan Şifahiye ve Çifte Minareli Medresenin girişinde açıldı. Tarihi meydanda İHA Sivas Bölge Müdürü Göktürk Fırat´ın ev sahipliğinde açılışı yapılan sergiye; Sivas Valisi Davut Gül, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, İl Emniyet Müdürü Turan Aksoy, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ve ilin diğer protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılış öncesi konuşan Sivas Valisi Davut Gül serginin hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, "İhlas Haber Ajansı´nın hain darbe girişiminde Türkiye´nin her yanında çekmiş olduğu fotoğraflayıp servis etmiş olduğu fotoğrafları bugün Sivas´ta bu tarihi güzel meydanda beraber geziyoruz. Bu sevile ile ben bir kez daha şehitlerimize Rabbimizden rahmet diliyorum. Gazilerimize ve yakınlarına da sağlık sıhhat ve afiyet diliyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" şeklinde konuştu. Serginin açılışının ardından Vali Gül ve beraberindekiler sergiyi gezerek fotoğrafları inceledi. Vatandaşlar da sergiye ilgi gösterdi. (İHA)