SPOR 7.01.2020 07:00:00 0

?İkinci Yarı Zor Olacak?--Video

Lider Sivasspor´un tecrübeli hocası Rıza Çalımbay, ?İlk yarıda yaptığımız güzel şeylerin yanında hatalar da oldu. Onları burada çalışarak, konuşarak düzeltmeye çalışacağız. İkinci yarı ilk yarı gibi olmayacak zor olacak? dedi.

OĞUZHAN SARZEP

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig´in ikinci yarısının kendileri açısından zor geçeceğini söyledi.

Deneyimli Çalımbay, kırmızı-beyazlı takımın, Antalya´nın Belek Turizm Merkezi´nde ikinci yarı hazırlıkları kapsamında gerçekleştirdiği antrenman öncesinde spor medyasının sorularını yanıtladı.

?YOĞUN TEMPOYA GİRECEĞİZ?

Çalımbay, iyi bir ilk yarı geçirdiklerini ifade ederek, ?Devre arası kısa olmasına rağmen iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Burada 1 hafta kalacağız. 2 gün sonra kupa maçı sonra Beşiktaş oynayacağız. Yoğun bir tempoya gireceğiz. Burada kaldığımız bir haftayı en iyi şekilde değerlendireceğiz? dedi.

?TRANSFER YAPMAK ÇOK ZORDUR?

Antalya kampında hataları gidermek için çalışacaklarını kaydeden Çalımbay, ?İlk yarıda yaptığımız güzel şeylerin yanında hatalar da oldu. Onları burada çalışarak, konuşarak düzeltmeye çalışacağız. İkinci yarı ilk yarı gibi olmayacak zor olacak. Bütün takımlar takviye yapacak. Her şeye hazır olmak için çalışmamız gerekiyor. Onun için bizim oynadığımız oyunun üstüne çıkmamız gerekiyor. Mutlaka 3-4 takviye yapmamız gerekiyor ona da çalışıyoruz. İkinci yarı transfer yapmak çok zordur. İstediğin oyuncuyu almak istesen fiyat açısından yüksek olabilir. Onun için bizim takımımıza uyacak iyi arkadaşları almaya çalışacağız. Bulduklarımız da var ve 1 hafta içinde bitireceğiz. Mevkiden ziyade, Gençlerbirliği maçında üç arkadaşımızı eksikti, oyuncu değiştirecek futbolcumuz yoktu. Alacağımız arkadaşlar o şekilde olacak? ifadesini kullandı.

?BİR YERE GİTME ŞANSI YOK?

Rıza Çalımbay, adları transfer gündeminde yer alan oyuncuları Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş´ın takımda kalacağının altını çizerek; ?Biz o konuyu kapattık. Bu saatten sonra ne Emre ne Mert Hakan´ın bir yere gitme şansı yok. 10-12 güne lig başlıyor. Onların da gitmeye niyetleri yok. Buradan bence devre arası gitmeleri dezavantaj olabilir. Bu sezonu çok iyi bitirip daha kuvvetli bir şekilde gidebilirler. Sözleşmeleri sezon sonu bitiyor. İkinci yarıya konsantre olmaları gerekiyor. Onlarında kendi oyunlarının üstüne çıkmaları gerekiyor? şeklinde konuştu.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ