GÜNDEM 14.10.2020 07:00:00 0

İlçe Kongreleri Tamamlandı

AK Parti Sivas teşkilatı 7. olağan kongre sürecini uyum içinde tamamladı. İlçe kongrelerini bitiren teşkilatta il kongresi hazırlıkları ise ara vermeden start aldı.

Zeliha ALDIKAÇTI

 ?İnandığın Yolda Yürü? sloganı ile ilçe kongrelerini Şubat ayında başlatan AK Parti Sivas İl Başkanlığı, pandemi sürecince ertelediği ilçe kongrelerini Cumartesi günü gerçekleştirdiği Suşehri Kongresi ile nihayete erdirdi. Pandemi nedeniyle sosyal mesafeye önem verilerek gerçekleştirilen kongrelerde ortaya çıkan birlik ve beraberlik tabloları kamuoyu tarafından da takdirle karşılandı.

16 ilçe ve Sivas merkez ilçe kongrelerini şenlik havasında birlik beraberlik içerisinde gerçekleştiren Sivas teşkilatında kongrelere Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz, Semiha Ekinci, Mehmet Habib Soluk, Genel Merkez Sivas İl Koordinatörü Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat ve Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya katılarak, ortaya çıkan birlik ve beraberlik ile diğer il teşkilatlarına örnek oldu.

İlçe kongrelerini bitiren AK Parti Sivas teşkilatında il kongresi hazırlıkları ise ara vermeden başladı. AK Parti Genel Merkezi tarafından belirlenen tarihte ise AK Parti Sivas İl Başkanlığı 7. Olağan Kongresi gerçekleştirilecek. Kongreye AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın da katılması bekleniyor.