MEDYA 22.01.2021 07:00:00 0

İnce´den Güç Zehirlenmesi Uyarısı

Sivas´a verilen sözlerin takip edilmesini talep eden Deva Partisi İl Başkanı Serdar İnce; ?İktidar partisi mensuplarının geçen 18 yıllık iktidar süreçleri, partiye mensup birçok siyasi kişilerde güç zehirlenmesine sebep olmuştur. Halkın sorunlarından uza

Erdem TAHILLIOĞLU

Deva Partisi İl Başkanı Serdar İnce; geçtiğimiz günlerde AK Parti Sivas Milletvekili Habib Soluk´un sarf ettiği ?Islak zeminlerde ihtiyaç gidermek için sıra beklediği günü Sivaslılar ne çabuk unuttu´ sözünün kendilerini üzdüğünü söyledi.

İl Başkanı Serdar İnce, ?İktidar vekilleri güç zehirlenmesinden bir an evvel kurtulup halkın içine karışmadırlar. Geçtiğimiz günlerde Sivas´ı temsil eden iktidar partisi vekilin Sivaslılar için sarf ettiği ?Islak zeminlerde ihtiyaç gidermek için sıra beklediği günü Sivaslılar ne çabuk unuttu´ sözü biz Sivaslılarda büyük üzüntüye sebep olmuştur.  İktidar partisi mensuplarının geçen 18 yıllık iktidar süreçleri, partiye mensup birçok siyasi kişilerde güç zehirlenmesine sebep olmuştur. Halkın sorunlarından uzak, tepeden bakan, halkın içinde olmadan kapalı odalarda geçen yaşamlar ne yazık ki talihsiz açıklamalara ve davranışlara sebep olmaktadır? dedi.

Halkın oyları ile seçilen insanların, güç aldığı noktayı unutmamaları gerektiğini kaydeden İnce, ?Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri gelişmekte olan diğer çağdaş ülkelerle rekabet içinde bir ülkedir.  İktidar mensupları unutmamalıdır ki Türkiye onların iktidar olduğu dönemlerinden önce ne taş devrinde bir yaşam sürdürmekte idi ne de onlar gittikten sonra perişan olacak bir ülkedir. Sahip olduğu, yetiştirdiği üretken, liyakat sahibi insanları ile ülkesini bulunduğu ortamlardan çok öteye götürecek güce sahiptir. Sivas´ımızı temsil eden iktidar vekilleri halkını küçümser şekilde konuşmak yerine verilen sözlerin takipçisi olmalıdır. Çevre illerin vekilleri illerini teşvik kapsamında yüksek noktalara taşıyıp şehrine istihdam yaratacak yatırımların takipçisi olurken, biz ne yazık ki başta 6. Bölge olmak üzere verilen birçok sözün takip edilmediğini görmekteyiz. Alınan duyumlara göre Sivas´a diğer iller gibi tümünü kapsayan teşvik yerine, zül gördüğümüz lokal olarak Nuri Demirağ Organize´ye verilecek denilen teşvik de  arapsaçına dönmüştür.  Teşvik kapsamında verilen sözlerin tutulmayacağı noktasında bilgiler gelmektedir. Bu alanın 6. Bölge olarak değil de endüstri bölgesi alanı ilan edileceği konuşulmaktadır. 2008 yılından beri geldi gelecek diyerek oylanan Sivas halkının hızlı tren ile buluşması noktasında işin takip edilmesi elzemdir. Sivas´tan giden kamu kurumları yanında şu an muğlak duran Demir Çelik Fabrikasının da akıbeti merak konusudur. Sivas esnafını bitiren istişareden uzak ben yaptım oldu mantığı ile yapılan yurtların şehir esnafına verdiği zararlar ortadadır. Salgın sürecinde Sivas esnafı bitme noktasına gelmiştir Yaşanılan güç zehirlenmesinden bir an önce iktidar partisi vekillerinin kurtularak, Sivas´ın acil bekleyen konuları ve verilen sözlerin takibini talep ediyoruz. Seçilen insanların geçmişten gelen alışkanlıklarının başında yer alan vatandaşı azarlama sorunları ve taleplerini görmezden gelme huylarından vazgeçmelidirler.  Her şey zamanla yerine gelir ama kırılan kalpler ve yok olan umutların acısı hiçbir zaman silinmez, hafızalarda derin yaralar ve izler bırakır. Tüm Sivaslı hemşehrilerimiz adına talihsiz açıklamada bulunan  sayın vekilimizden özür bekliyoruz.  DEVA Partisi mensupları olarak, siyaseti halka hizmet olarak gören ve elinde tuttuğu gücü halktan aldığını bilen bir siyaset anlayışı ile hareket edeceğimizin taahhüdünü tekrar tekrar halkımıza veriyoruz? açıklamasında bulundu.