GÜNDEM 9.04.2019 07:00:00 0

İşbirliği Protokolü İmzalandı

Üniversite-sanayi iş birliği kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü ile Sivas İŞGEM Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

AHMET TIRPAN

Türkiye´nin ihracat potansiyelinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla üniversite ? sanayi iş birliği kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü ile Sivas İŞGEM Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Toplantı Salonu´nda gerçekleştirilen imza törenine İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hakan Türkay, Sivas İŞGEM Genel Müdürü Nilgün Yakut ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü/Uluslararası Ticaret Anabilim Dalı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Kıvanç Halil Arıç katıldı.

İmzalanan işbirliği protokolü kapsamında öğrencilerin özel sektöre yönelik deneyimlerinin geliştirilmesinin hedeflenmesinin yanı sıra İŞGEM bünyesinde faaliyette bulunan firmaların ihracat süreçlerine katkıda bulunulması amaçlanıyor.