İşsizlik Sorunu Turizmle Aşılacak--Video
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, 31 Mart´ta yapılacak mahalli seçimlerin ardından başkanlık koltuğuna oturması halinde hayata geçireceği projeleri 43 başlıkta açıkladı. Sivas´ta en büyük problemin işsizlik olduğunu ifade eden BBP´li Ürgüp, hayata geçirecekleri turizm projeleri ile bu sorunu çözmeyi hedeflediklerini söyledi.
Tarih: 23.2.2019 07:00:03

FATİH TABUR

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından başkanlık koltuğuna oturması halinde hayata geçireceği projeleri açıkladı.

İlimizde faaliyet gösteren yazılı ve görsel basın kuruluşlarının temsilcileriyle Sivas Belediyesi Sosyal Tesisleri´nde bir araya gelen Başkan Adayı Ürgüp´ün ‘Ilık Çermik´, ‘Altın Kale´, Şehir Müzesi´, ‘Sıla Turizmini Artırma Projesi´,  ‘Emirhan Kayalıkları Projesi´, ‘Orhun Abideleri Anıt Projesi´ gibi  turizmin geliştirilmesine yönelik projeleri dikkat çekti.

“BU HALİYLE BİR FAYDASI YOK”

31 Mart´ta gerçekleştirilecek seçimlerin şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederek sözlerine başlayan BBP´li Ürgüp, “Bu projeleri uygulayabilmek için seçimden netice almak gerekiyor. Takdir Rabbimin, tercih yüce Türk milletinindir.  Turkuaz Projesi vardı geçmiş dönemde. Şu anda bu proje yarım. Bu projeyi devam ettireceğiz. Mülkiyet sahipleriyle mutabakata vararak onların istekleri dışında bir şey yapma eğiliminde değilim. Diyelim ki proje uygulanamıyor. Arsa sahiplerinin görüşleri doğrultusunda hareket eder yeni bir çözüm buluruz. Buranın böyle kalmaması gerekiyor. Hiç kimseye bu haliyle bir faydası yok” dedi.

“SUYLA ŞEHRİN BULUŞTURULMASI GEREKİYOR”

Kızılırmak Projesi´nin kamuoyunda sıkça konuşulduğunu ifade eden Ürgüp, “Devlet aracılığıyla yapılabilir gibi görüşler ortaya atıldı. Devlet aracılığıyla yapılsa elbette iyi olur ama böyle bir şeyin mümkün olamayacağını söylemiştik. Bu belediye faaliyetidir. Belediye bütün Kızılırmak´ı 14 kilometre sağlı ve sollu bir dönemde bitirecek değil, çalışılması gereken bir projedir. Burada bir takım çalışmalarla, muhtelif uygulamalarla projenin yapılması gerekiyor. Kızılırmak´ı yapınca Eskişehir gibi modern bir şehir olmak lazım. Porsuk Çayı Eskişehir´i ihya etmiştir. Bizim şehrimizden de geçen küçük ırmaklar var. Bu derelerin üzerlerinin açılmasının mümkün olduğu yerlerde açılarak suyla şehrin buluşturulması gerekiyor. Bunu da yeni dönem projemiz olarak takdim ediyoruz” diye konuştu.

“KOMPLEKS BİR YAPININ ŞEHRE KAZANDIRILMASI GEREKİYOR”

Yeni bir belediye hizmet binasına ihtiyaç olduğunun altını çizen Başkan Adayı Ürgüp,  “Binamız eskidi. Kullanılmaz hale gelmedi ama yetmiyor. Birimlerimiz parça parça çalışmaya devam ediyorlar. 3 katlı bir projedir bu. Alanı biraz geniş. Dokusu bize yabancı gelmeyen bir şekilde bunu değerlendirmek gerekiyor. Yeni kadınlar kültür merkezleri projemiz var. Dört Bir Yana Kadınlar Kültür Merkezi başlığı adı altında takdim ediyoruz bu projeleri. Hedefimiz asgari 4 tanedir. Bunun üzerine de geçmek lazım. Çok büyük mahalle merkezlerine bir tane veya 4-5 mahallenin ortasına yapılabilir.  Engelliler Kültür ve Yaşam Merkezi Projemiz var. Bu projemiz şöyle olacak: Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi kadar büyük proje olmayacak. O 22 bin metrekare kapalı alana sahip bir proje. Bunu 8-10 bin metrekare alanda sınırlı tutacağız. Engellilerimizin faaliyetlerini rahatça gösterebileceği muhtelif alanlar, muhtelif faaliyet sahaları bulunacak. Böylesi kompleks bir yapının şehre kazandırılması gerekiyor.  Bütün hizmetler engellilere göre ayarlanmış olacak” şeklinde konuştu.

“EN ÖNEMLİ PROBLEM İŞSİZLİK”

 BBP Sivas Belediye Başkan Adayı Ürgüp, konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi: Gençlik Merkezi Projemiz var. Bu konuda çok detaylı bir bilgi sunmayacağım. Gençlerimizin kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunabileceği bir proje olacak.  Ilık Çermik Projemiz var. Kente yeni bir çermik kazandırmak için Ilık Çermik Projesini hayata geçireceğiz. Balahur yöresinde belediyemiz bir kuyu satın almıştı, o kuyu şu anda ÇETAP´a devredildi. 37 santigrat derece bir su. Günübirlik hayat merkezleri oluşturacak şekilde bir projeyi yapacağız. Burada havuzlar, hamamlar, banyolar bulunacak.  Güçlü Bir Özbelsan Projesi. Özbelsan´ın sadece Sivas´a değil bölgeye hizmet veren bir şirket haline gelmesi lazım. Buradaki Özbelsan´ı güçlendirmekten ana maksadımız istihdamı artırmaktır. Sivas´ta en önemli problem işsizlik. Anketlerde de böyle çıkıyor.  Eski Sebze Hali´nin Modernize Projesi. Eski Sebze Hali´nin yıkılarak yeniden yapılmasını düşünmüyoruz. Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü hal esnaflarıyla birlikteydim. Orada 80 mülkiyet sahibi var. İçinin üst kısmını kapatarak  ve sorunları gidererek değişim ve dönüşümü yapacağız. Yeni Meydan ve Ulaşım Aksları Projesi. Şehrin muhtelif alanlarına yeni meydanlar ilave etmek gerekiyor. Bunlarla ilgili çalışmaları daha detaylı olarak takdim edeceğiz.  Her Eve Sağlıklı ve İndirimli Su Projesi, suyun kalitesini daha yükseltici bir proje. Bir de suda yüzde 25 indirim yapacağız.”

“FİYATLARI UCUZ TUTACAĞIZ”

Otopark projelerine değinen Ürgüp, “Açık otoparklar aynen devam edecek. 2 lira olan ücret 1 liraya düşürülecek. İhalesi bittiğinde özel işletmeciden alıp belediye eliyle yapacağız. Peki kapalı otoparkları nasıl yapacağız? Basın Sitesi´nin altına bir kapalı otopark planlıyoruz. Üzerine Basın Sitesi´ni aynen yapacağız. Gazeteciler, matbaacılar ve televizyon kanallarının da faaliyet göstereceği bir site yapacağız. Altını da otopark haline dönüştüreceğiz. Adını da İsmail Güneş Basın Sitesi koymayı planlıyoruz. Orası 10 bin metrekare bir alandır. Kapalı otoparkların işletmeciliğini de şu şekilde yapacağız: Açık otoparkın girişi diyelim ki 1 lira. Kapalı otoparkın ise girişinden itibaren 2 saati 1 lira olacak. Yüzde 50 daha indirimli yapacağız. Günlük tam süreli bırakmak isteyen de 3-4 lira gibi bir miktar ödeyecek. Amacı şu: Sadece otoparklardan para kazanmak değil araçları otoparklara indirebilmek için fiyatları ucuz tutacağız.  Numune Hastanesi Alt Geçit Projesi. Yeni Numune Hastanesine bir alt geçit lazım. Bunu da inşallah en kısa zamanda yapıp faaliyete geçirmek mecburiyetindeyiz. Halk otobüsleri gidemiyor. Trafik daralıyor. Orada ciddi bir park problemi var. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı yetişmeyecek, seçimlerden sonraya kalacak. Allah nasip eder başkan seçilirsek  bu projeyi tamamlayacağız.  Hızlı Trafik Akışı Projemiz var. Bu proje biraz detaydır. Bu otoparklar, kavşakların yeniden düzenlenmesi, tek yol gidiş-gelişlerin gözden geçirilmesi gibi teknik bir çalışmayla ele alınabilecek bir faaliyet.  Estetik Şehir Görüntüsü Projesi. Ankara yolundan girenler Gültepe ve Yeni Sanayi civarına baktıklarında bu eleştiriyi yapıyorlar. Çevre yolu girişleri  ve şehir girişleri başta olmak üzere bu olumsuz görüntüyü ortadan kaldırıcı çevre düzenlemesine yönelik bir proje. Bu şehrimizin intibası açısından önemlidir. Akıllı Otobüs Durakları Projemiz var. Bu çok zor bir mesele değil.  Bunun örnekleri var, getirip uygulayabiliriz” açıklamasında bulundu.

“ŞEHRİN TURİZM MERKEZİ OLMASI GEREKİYOR”

Spor alanında hayata geçirecekleri projelere değinen Ürgüp, “Kapalı spor salonu projemiz var Muhsin Yazıcıoğlu tesislerine. Muhsin Yazıcıoğlu Uluslararası Bisiklet Turnuvasını tekrar yapmaya başlayacağız. Bunun şehrimize de ciddi katkısı var. Turizm hedefleri arasında bunu da ön plana çıkarmamız gerektiğini düşünüyorum. Mahallelerde halı ve çim saha projelerimiz var. Bunların sayısını artıracağız. Amatör kulüpleri destekleme projemiz var. Amatör spora ciddi manada destek vereceğiz. Belediye bütçesinden bu mümkündür. Amatör kulüpler için binde 7 oranında bütçe ayırma imkanı var. Yeni mahalle parkları ve mevcut parkların revize projesi var. Hem yeni hem de eski parkların revize edilmesi gerekiyor. Bunları ihya etmeye gayret göstereceğiz. Kültür, sanat, tarih ve inanç turizmine dayalı projelerimiz var. Tarihi eser, cami, konakların önlerinin açılması gerekiyor. Aydoğan ve Halfelik Mezarlığını Yukarı Tekke Mezarlığı ile birlikte onarmaya devam edeceğiz.  Altın Kale Projemiz var. Bu geçen dönemden itibaren ortaya konmuş bir projeydi. Sıcak Çermik´ten suyun travertenleşme özelliğinden hareketle Pamukkale benzeri bir projeydi. O bölgeye bir proje daha öneriyoruz. Tepe Çermik´in arkasını çıktığınızda orada göl gibi bir alan var. O alanı su ile doldurduğunuzda suyun travertenleşme özelliğini kullandığınız takdirde o bölgeye bir açık hava kaplıcası oluşturmayı planlıyoruz. Dünyanın muhtelif yerlerinde buna benzer faaliyetler var. Kaplıca turizmi çok önemli. Yani kapalı alan kaplıcalarımız terden, buhardan geçilmiyor. Bu projeyi inşallah gerçekleştirdiğimizde Sivas çok önemli bir değer kazanmış olacak. Şehir Müzesi Projemiz var. Şehir müzesine ihtiyaç var. Sıla Turizmini Artırma Projesi var. Emirhan Kayalıkları Projemiz var. Emirhan Kayalıkları dediğimiz bölge Celalli tarafında. Burada muhtelif faaliyetlerin bir arada organize edilmesi mümkündür. Şehrin bir turizm merkezi olması gerekiyor. Kent meydanında 7 eser var. Çevre düzenlemesini yaptık. Sivas müthiş bir açık hava müzesidir. Bunların çevre düzenlemesi yapılıp etrafıyla birlikte Sivas´a tam olarak kazandırıldığında bu turizme katkı sunacak. Böyle bir şehir turizm gelirlerini artırır. Peki Sivas´taki işsizliği nasıl engelleyeceğiz. Birinci maddemiz turizmdir. Turizmi sınıflandırabilirsiniz. Kültür turizmi, tarihi eserler turizmi, manevi turizm, kaplıca turizmi ile muhteşem bir şehir Türkiye´nin ortasında yurt içi ve yurt dışı misafirlerini ağırlayacak. Sivas turizm şehri olacak.  Orhun Abideleri uygulamamız olacak. Göktürk Yazıtları, Türklerin tarihte ulaşabildiğimiz en eski yazılı kaynakları. Orhun Abideleri´ni inşallah nasip olursa şehrin merkezinde bir yere dikeceğiz. Bir festival alanı yapıp onun içerisine de yapabiliriz bunu. Nereye olacağını daha sonra tespit edeceğiz” şeklinde konuştu.

“YEŞİL ALANLARI EN AZ 2 KAT ARTIRACAĞIZ”

2009-2014 yılları arasında Sivas Belediye Başkanı olarak görev yaptığını anımsatan Ürgüp, “Yeni dönemde istişareye daha fazla önem vereceğiz. Önceki yönetimimizle yapmış olduğumuz çok güzel hizmetler olmakla birlikte insanız yapmış olduğumuz hatalar varsa bunları peşinen kabul ediyorum. Esas olan az hata ile işleri sürdürmektir. Yeşil alanları en az 2 kat artıracağız. Engelsiz oyun parkları projemiz var. Engellilerin engelsiz aletleri kullanabileceği parklar yapacağız. Bir de halk ekmeği fabrikasını biraz geliştirip halk ekmek fabrikasında halkımızın sağlığına uygun ekmekler üreteceğiz. Bu sağlık projesidir” açıklamasında bulundu.

/resimler/2019-2/22/1558237226626.jpg

/resimler/2019-2/22/1558379414454.jpgVideo Tarihi: 22.2.2019 17:30:00
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: İşsizliği Turizmle Önleyecek Video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Eski Günleri  Unutmayın
Eski Günleri Unutmayın
Sivas´ta AK Parti döneminde hizmet yapılmadığını savunan kesimlere seslenen Milletvekili Habib Soluk; “Hemşehrilerimiz refakatçilerinin kolunda ıslak zeminlerde ihtiyaç gidermek için sıra bekledikleri günü ne çabuk unuttular. 8-10 yataklı odalardaki çileleri ne çabuk unuttular. Numune Hastanemizin odaları nitelikli odalar. Her odanın duşu, tuvaleti içinde. Otel ayarında sağlık hizmeti verilmektedir” dedi.
Sivas´a Verilen Sözler Tutulsun
Sivas´a Verilen Sözler Tutulsun
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu´nun Teşvik Bölgesi Kararlarında Sivas´ın yaşadığı mağduriyet nedeniyle verdiği araştırma önergesi TBMM´de oy çokluğuyla reddedildi. Sivas´a yıllar önce verilen sözlerin tutulmasını isteyen CHP´li Karasu, Milletvekillerine seslenerek, “Sivaslılar soruyor: Bizim memleketimize ne zaman yatırım gelecek? Gençler ne zaman iş imkânı bulacak?” dedi.
Ürgüp, “Sivas Güçlü Bir Şekilde Temsil Edilecek”
Ürgüp, “Sivas Güçlü Bir Şekilde Temsil Edilecek”
BBP Genel Başkan Yardımcısı Doğan Ürgüp, BBP MKYK kuruluna Sivas´tan 3 kişinin girdiğini belirterek Sivas´ın güçlü bir şekilde temsil edileceğini söyledi.
‘MEMLEKET HAREKETİ´  SİVAS´TAN BAŞLAYACAK
‘MEMLEKET HAREKETİ´ SİVAS´TAN BAŞLAYACAK
Muharrem İnce; ´1000 Günde Memleket Hareketi´ni Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluşunun en önemli kilometre taşlarından olan Sivas Kongresi´nin 101. yıl dönümünde bugün ilimizden başlatacak.
CHP´li Karasu´dan Teşvik Tepkisi
CHP´li Karasu´dan Teşvik Tepkisi
Yeni yayımlanan teşvik bölgesi kararı ile Sivas´ın yine 4. Bölgede yer aldığını kaydeden CHP Milletvekili Ulaş Karasu, “Teşvik kararıyla Sivas´a yatırım gelmeyeceği garanti altına alındı. Bu kararın ardından STK temsilcilerinden ve Cumhur İttifakı´ndan açıklama bekliyoruz” dedi.
MHP İlçe Başkanı Durak, Güven Tazeledi
MHP İlçe Başkanı Durak, Güven Tazeledi
MHP Ulaş İlçe Teşkilatı, 10. olağan kongresini gerçekleştirdi.
Hükümet Vebal Altındadır
Hükümet Vebal Altındadır
İstanbul Sözleşmesi´nin toplumun aile yapısına konulan bir dinamit olduğunu söyleyen Yeniden Refah Partisi Sivas Merkez İlçe Başkanı Murat Kaçmaz, “Hükümet vebal altındadır. Bu sözleşmenin daha çok tahribata neden olmadan biran evvel feshedilmesi gerekli olduğunu vurguluyoruz. Milletimizin de bu sözleşmeyi iyi okumasını ve ona göre de değerlendirmesini istirham ediyoruz” dedi.
İstanbul Sözleşmesi Kadını Şiddetten Koruyor
İstanbul Sözleşmesi Kadını Şiddetten Koruyor
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Sabiha Yılmaz, İstanbul Sözleşmesinin kırmızı çizgileri olduğunu ifade ederek, “İstanbul Sözleşmesi, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasını öngören ve kadına karşı sokakta ya da evde şiddetin önlenmesini amaçlayan hukuki bir belgedir. Birilerinin iddia ettiği gibi İstanbul Sözleşmesi yuva yıkmıyor, kadını şiddetten koruyor.” dedi.
 Kılıçdaroğlu´na  Destek Verecekler
Kılıçdaroğlu´na Destek Verecekler
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas delegeleri 37. kurultayda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nu destekleyeceklerini açıkladı.
Türkiye Libya´ya  Destek Vermeli
Türkiye Libya´ya Destek Vermeli
Libya´ya asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi öncesi partisi adına söz alan AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, “2011 yılında Libya´da güven ve istikrarın yeniden tesisine yönelik olarak katkıda bulunan Türkiye, son gelişmeler de dikkate alındığında, bugün Libya´ya evleviyetle destek vermelidir” dedi.
Bu Gurur  Hepimizin
Bu Gurur Hepimizin
AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, ülke ve il gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Türkiye´nin ilk küresel mobilite markası olma amacıyla kurulan Türkiye Otomobili Girişim Grubu´nun (TOGG) mühendis ve tasarımcıları tarafından hazırlanan ve 2022 yılında üretimine başlanacak yerli otomobilin tanıtımının yapıldığını hatırlatan Ekinci, “Bu gurur hepimizin” dedi.
AK Parti´yle  Çağ Atladık
AK Parti´yle Çağ Atladık
AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, son yıllarda Sivas´a yapılan yatırımlara ilişkin konuştu. İlimizde AK Parti döneminde önemli projelerin hayata geçirildiğinin altını çizen Başkan Aksu, “Hastanemiz, stadyumumuz, meydan düzenlemelerimiz, kayak merkezimiz gibi çok sayıda hizmet devreye girdi. Eğitimde İsmet Yılmaz bakanımız döneminde Sivas´a ayrılan pay 550 milyon lira. AK Parti hükümetleri döneminde Sivas için eğitime ayrılan pay 1 milyar liraya yakın” dedi.
Yeni Partilere İlgi Yok
Yeni Partilere İlgi Yok
Sivas´ta bin 630 kişiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yola çıkan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan´ın yanı sıra Milli Görüş hareketinin kurucu lideri ve merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan´ın oğlu Fatih Erbakan´ın liderliğinde kurulan partilere oy verip vermeyeceği soruldu. Sonuçlar, AK Parti´nin kalelerinden olan Sivas´ta yeni partilere rağbet olmadığını gözler önüne serdi.
CHP, Pisliği  Temizlemeli
CHP, Pisliği Temizlemeli
CHP´nin 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri´nde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´la CHP Genel Başkanlığı için görüştüğü iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Söz konusu haberlerin CHP Genel Merkezi´nde üretildiğine dikkat çeken İnce, partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na tepki gösterdi. İnce; “CHP Türkiye´de temiz siyaset iddiasında ise önce bu pisliği temizlemelidir. Arınma, temizlik buradan başlayabilir” dedi.
CHP´li Karasu´dan Bir Teklif Daha
CHP´li Karasu´dan Bir Teklif Daha
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, konut mağdurları için TBMM´ye araştırma komisyonu kurulması için teklif yaptı. Karasu, son 10 yılda gelişen ve önemli bir sektör haline gelen konut sektöründe; döviz kurunda yaşanan dalgalanma, değişken faiz hareketleri ve ekonomik darboğaz sebebiyle çeşitli sorunların yaşandığının altını çizdi.
Yeniden Refah Partisi´nde Görev Değişimi
Yeniden Refah Partisi´nde Görev Değişimi
Fatih Erbakan tarafından 2018´in 23 Kasım´ında kurulan Yeniden Refah Partisi´nin Sivas 1. Olağan İl Kongresi bugün gerçekleştirilecek. Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu da katılacağı kongrede Kurucu İl Başkanı Emre Kayalı görevini Fatih Kalkan´a devredecek.
Kızılcahamam Kampında Dosya Sunulacak
Kızılcahamam Kampında Dosya Sunulacak
31 Mart seçimleriyle birlikte yerel yönetimlerde başlayan yeni döneme ilişkin ilkelerin ve yol haritasının belirleneceği Kızılcahamam kampı öncesi ilimizde görev yapan kurum müdürlerini ziyaret ederek acil olarak bitirilmesi gereken projelere ilişkin rapor istediklerini ifade eden AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, “Bakanlarımızla görüşerek Sivas´ın çözüm bekleyen ve acil çözülmesi gereken sorunlarını hızlandıralım istiyoruz” dedi.
Sandalyeleri MHP Kaptı
Sandalyeleri MHP Kaptı
31 Mart´ta gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından ilçelerden İl Genel Meclisi´ne seçilen isimler belli oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre 43 kişilik Meclis´te en fazla kan kaybını CHP yaşadı. MHP; 23. Dönem´de 2 olan meclis üyesi sayısını 31 Mart seçimlerinin ardından 7´ye çıkararak AK Parti ile beraber Meclis´te grup kuracak ikinci parti olmaya hak kazandı. Önceki dönemde 7 meclis üyesiyle grubu bulunan CHP ise 4 sandalye birden kaybederek temsil oranında büyük yara aldı.
İsimler Netlik Kazandı
İsimler Netlik Kazandı
31 Mart´ta gerçekleştirilen mahalli seçimlerin ardından Sivas Belediye Meclisi´ne girmeyi başaran isimler belli oldu. Kontenjanla beraber AK Parti´den 26 üye BBP´den ise 11 üye Belediye Meclisi´ne girdi.
"Desteklenmesini İstiyoruz"--Video
"Desteklenmesini İstiyoruz"--Video
31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler kapsamında ilimize gelerek kent meydanında Sivaslılara seslenen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Sivas Türkiye´nin 2. büyük vilayeti. 29 bin kilometrekare toprağımız var. Mezralarla beraber 2 bine yakın yerleşim yeri var ama Sivas Türkiye´mizin en hızlı en çok göç veren ili. Sivas´ın önce göç veren değil göç alan bir il haline gelmesini istiyoruz. Bundan dolayı da hem tarımın hem de sanayinin desteklenmesini istiyoruz” dedi.
Hemşehrilerine Seslenecek
Hemşehrilerine Seslenecek
Saadet Partisi´nin Genel Başkanı hemşehrimiz Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında bugün saat 13.30´da kent meydanında seçmene hitap edecek.
“Liyakat Olmazsa Olmazımız”--Video
“Liyakat Olmazsa Olmazımız”--Video
Bem-Bir-Sen tarafından organize edilen “Ortak Akıl” programına katılan CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Olmazsa olmazımız liyakat. ‘Benim adamım´ diye bir mantığı kabul etmiyorum. Hepimiz bir aileyiz. Bir işi en iyi şekilde kim yapıyorsa o işi ona vereceğiz. Benim adamım o olacak. O yüzden liyakat olmazsa olmazımız. Belediye başkanı olduğumda emin olun şeffaf bir belediyeciliği kağıt üzerinde afili bir söz olarak bırakmayacağız” dedi.
Sivas´ın Geleceği Turizmde--Video
Sivas´ın Geleceği Turizmde--Video
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, Bem-Bir-Sen tarafından düzenlenen “Ortak Akıl” programı kapsamında sendika üyeleriyle bir araya geldi. Projelerini anlatan ve üyelerin sorularını yanıtlayan Başkan Adayı Ürgüp, “Şehrin geleceğini turizmde görüyorum. Turizmi de çeşitlendirdik. Turizm vasıtasıyla Sivas´a insan sokacağız. İşletmelerin sayısı artacak. İşletmeler istihdam oluşturacak. Yeni yeni işletmeler ortaya çıkacak ve halkın fakirlikten kurtarılmasını bu şekilde sağlayacağız” dedi.
Soylu: “Şifremiz Tevhid ve Birliktir”
Soylu: “Şifremiz Tevhid ve Birliktir”
Bu toprakların şifresinin tevhid ve birlik olduğunu ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ´bin yıl sürecek´ denilen 28 Şubat´ın, milletin AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan´ı iktidara getirmesiyle tarihin derinliklerine gömüldüğünü söyledi.
Saadet´in Lideri Sivas´a Gelecek
Saadet´in Lideri Sivas´a Gelecek
“Her yerde Saadet var” sloganıyla seçimlere tek başına katılan Saadet Partisi´nin Genel Başkanı hemşehrimiz Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında 16 Mart Cumartesi günü ilimize gelerek Sivaslılara hitap edecek.
Hizmetlerimize Devam Edeceğiz
Hizmetlerimize Devam Edeceğiz
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği´nin düzenlediği programa katılan Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, esnaf teşkilatı ile bir araya gelerek projelerinin detaylarını anlattı.
Akyıldız: “Şeffaf Olacağız”
Akyıldız: “Şeffaf Olacağız”
Esnaf teşkilatı ile bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile hizmet edeceğiz” dedi.
Er, Suya İndirim Vaat Etti
Er, Suya İndirim Vaat Etti
Esnaf teşkilatı ile bir araya gelen MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er, başkanlık koltuğuna oturması haline su ücretlerine yüzde 25 oranında indirim yapacağını söyledi.
“Yapılacak Çok İş Var”
“Yapılacak Çok İş Var”
Gazetemizi ziyaret eden Saadet Partisi (SP) Sivas Belediye Başkan Adayı Melih Seçilmiş, “Hizmet edenlere müteşekkiriz ama daha yapılacak çok işimiz var. İnşallah Allah bize bu görevi nasip eder ve halkımızın teveccühü de bu yönde olursa gördüğümüz ve tespit ettiğimiz unsurları hizmete dökmeye hazırız” dedi.
Projeler Çarşamba Açıklanacak
Projeler Çarşamba Açıklanacak
AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, partilerinin Sivas Belediye Başkan adayının proje tanıtım programının Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un katılımıyla Çarşamba günü gerçekleştirileceğini söyledi. Tüm Sivaslıları aday tanıtım programına davet eden İl Başkanı Aksu, “Güzel projelerle vatandaşlarımızın karşısına çıkacağız. Allah nasip ederse 31 Mart tarihinde halkımızın teveccühüyle seçilecek olan Hilmi Başkanımız Sivas´a yapılan hizmetleri katlayarak devam ettirecek” dedi.
DOLAR
7.3985
EURO
9.0044
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sen insana ulaşmadan Allah’ı nasıl arıyorsun?.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5