İşsizlik Sorunu Turizmle Aşılacak--Video
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, 31 Mart´ta yapılacak mahalli seçimlerin ardından başkanlık koltuğuna oturması halinde hayata geçireceği projeleri 43 başlıkta açıkladı. Sivas´ta en büyük problemin işsizlik olduğunu ifade eden BBP´li Ürgüp, hayata geçirecekleri turizm projeleri ile bu sorunu çözmeyi hedeflediklerini söyledi.
Tarih: 23.2.2019 07:00:03

FATİH TABUR

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından başkanlık koltuğuna oturması halinde hayata geçireceği projeleri açıkladı.

İlimizde faaliyet gösteren yazılı ve görsel basın kuruluşlarının temsilcileriyle Sivas Belediyesi Sosyal Tesisleri´nde bir araya gelen Başkan Adayı Ürgüp´ün ‘Ilık Çermik´, ‘Altın Kale´, Şehir Müzesi´, ‘Sıla Turizmini Artırma Projesi´,  ‘Emirhan Kayalıkları Projesi´, ‘Orhun Abideleri Anıt Projesi´ gibi  turizmin geliştirilmesine yönelik projeleri dikkat çekti.

“BU HALİYLE BİR FAYDASI YOK”

31 Mart´ta gerçekleştirilecek seçimlerin şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederek sözlerine başlayan BBP´li Ürgüp, “Bu projeleri uygulayabilmek için seçimden netice almak gerekiyor. Takdir Rabbimin, tercih yüce Türk milletinindir.  Turkuaz Projesi vardı geçmiş dönemde. Şu anda bu proje yarım. Bu projeyi devam ettireceğiz. Mülkiyet sahipleriyle mutabakata vararak onların istekleri dışında bir şey yapma eğiliminde değilim. Diyelim ki proje uygulanamıyor. Arsa sahiplerinin görüşleri doğrultusunda hareket eder yeni bir çözüm buluruz. Buranın böyle kalmaması gerekiyor. Hiç kimseye bu haliyle bir faydası yok” dedi.

“SUYLA ŞEHRİN BULUŞTURULMASI GEREKİYOR”

Kızılırmak Projesi´nin kamuoyunda sıkça konuşulduğunu ifade eden Ürgüp, “Devlet aracılığıyla yapılabilir gibi görüşler ortaya atıldı. Devlet aracılığıyla yapılsa elbette iyi olur ama böyle bir şeyin mümkün olamayacağını söylemiştik. Bu belediye faaliyetidir. Belediye bütün Kızılırmak´ı 14 kilometre sağlı ve sollu bir dönemde bitirecek değil, çalışılması gereken bir projedir. Burada bir takım çalışmalarla, muhtelif uygulamalarla projenin yapılması gerekiyor. Kızılırmak´ı yapınca Eskişehir gibi modern bir şehir olmak lazım. Porsuk Çayı Eskişehir´i ihya etmiştir. Bizim şehrimizden de geçen küçük ırmaklar var. Bu derelerin üzerlerinin açılmasının mümkün olduğu yerlerde açılarak suyla şehrin buluşturulması gerekiyor. Bunu da yeni dönem projemiz olarak takdim ediyoruz” diye konuştu.

“KOMPLEKS BİR YAPININ ŞEHRE KAZANDIRILMASI GEREKİYOR”

Yeni bir belediye hizmet binasına ihtiyaç olduğunun altını çizen Başkan Adayı Ürgüp,  “Binamız eskidi. Kullanılmaz hale gelmedi ama yetmiyor. Birimlerimiz parça parça çalışmaya devam ediyorlar. 3 katlı bir projedir bu. Alanı biraz geniş. Dokusu bize yabancı gelmeyen bir şekilde bunu değerlendirmek gerekiyor. Yeni kadınlar kültür merkezleri projemiz var. Dört Bir Yana Kadınlar Kültür Merkezi başlığı adı altında takdim ediyoruz bu projeleri. Hedefimiz asgari 4 tanedir. Bunun üzerine de geçmek lazım. Çok büyük mahalle merkezlerine bir tane veya 4-5 mahallenin ortasına yapılabilir.  Engelliler Kültür ve Yaşam Merkezi Projemiz var. Bu projemiz şöyle olacak: Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi kadar büyük proje olmayacak. O 22 bin metrekare kapalı alana sahip bir proje. Bunu 8-10 bin metrekare alanda sınırlı tutacağız. Engellilerimizin faaliyetlerini rahatça gösterebileceği muhtelif alanlar, muhtelif faaliyet sahaları bulunacak. Böylesi kompleks bir yapının şehre kazandırılması gerekiyor.  Bütün hizmetler engellilere göre ayarlanmış olacak” şeklinde konuştu.

“EN ÖNEMLİ PROBLEM İŞSİZLİK”

 BBP Sivas Belediye Başkan Adayı Ürgüp, konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi: Gençlik Merkezi Projemiz var. Bu konuda çok detaylı bir bilgi sunmayacağım. Gençlerimizin kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunabileceği bir proje olacak.  Ilık Çermik Projemiz var. Kente yeni bir çermik kazandırmak için Ilık Çermik Projesini hayata geçireceğiz. Balahur yöresinde belediyemiz bir kuyu satın almıştı, o kuyu şu anda ÇETAP´a devredildi. 37 santigrat derece bir su. Günübirlik hayat merkezleri oluşturacak şekilde bir projeyi yapacağız. Burada havuzlar, hamamlar, banyolar bulunacak.  Güçlü Bir Özbelsan Projesi. Özbelsan´ın sadece Sivas´a değil bölgeye hizmet veren bir şirket haline gelmesi lazım. Buradaki Özbelsan´ı güçlendirmekten ana maksadımız istihdamı artırmaktır. Sivas´ta en önemli problem işsizlik. Anketlerde de böyle çıkıyor.  Eski Sebze Hali´nin Modernize Projesi. Eski Sebze Hali´nin yıkılarak yeniden yapılmasını düşünmüyoruz. Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü hal esnaflarıyla birlikteydim. Orada 80 mülkiyet sahibi var. İçinin üst kısmını kapatarak  ve sorunları gidererek değişim ve dönüşümü yapacağız. Yeni Meydan ve Ulaşım Aksları Projesi. Şehrin muhtelif alanlarına yeni meydanlar ilave etmek gerekiyor. Bunlarla ilgili çalışmaları daha detaylı olarak takdim edeceğiz.  Her Eve Sağlıklı ve İndirimli Su Projesi, suyun kalitesini daha yükseltici bir proje. Bir de suda yüzde 25 indirim yapacağız.”

“FİYATLARI UCUZ TUTACAĞIZ”

Otopark projelerine değinen Ürgüp, “Açık otoparklar aynen devam edecek. 2 lira olan ücret 1 liraya düşürülecek. İhalesi bittiğinde özel işletmeciden alıp belediye eliyle yapacağız. Peki kapalı otoparkları nasıl yapacağız? Basın Sitesi´nin altına bir kapalı otopark planlıyoruz. Üzerine Basın Sitesi´ni aynen yapacağız. Gazeteciler, matbaacılar ve televizyon kanallarının da faaliyet göstereceği bir site yapacağız. Altını da otopark haline dönüştüreceğiz. Adını da İsmail Güneş Basın Sitesi koymayı planlıyoruz. Orası 10 bin metrekare bir alandır. Kapalı otoparkların işletmeciliğini de şu şekilde yapacağız: Açık otoparkın girişi diyelim ki 1 lira. Kapalı otoparkın ise girişinden itibaren 2 saati 1 lira olacak. Yüzde 50 daha indirimli yapacağız. Günlük tam süreli bırakmak isteyen de 3-4 lira gibi bir miktar ödeyecek. Amacı şu: Sadece otoparklardan para kazanmak değil araçları otoparklara indirebilmek için fiyatları ucuz tutacağız.  Numune Hastanesi Alt Geçit Projesi. Yeni Numune Hastanesine bir alt geçit lazım. Bunu da inşallah en kısa zamanda yapıp faaliyete geçirmek mecburiyetindeyiz. Halk otobüsleri gidemiyor. Trafik daralıyor. Orada ciddi bir park problemi var. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı yetişmeyecek, seçimlerden sonraya kalacak. Allah nasip eder başkan seçilirsek  bu projeyi tamamlayacağız.  Hızlı Trafik Akışı Projemiz var. Bu proje biraz detaydır. Bu otoparklar, kavşakların yeniden düzenlenmesi, tek yol gidiş-gelişlerin gözden geçirilmesi gibi teknik bir çalışmayla ele alınabilecek bir faaliyet.  Estetik Şehir Görüntüsü Projesi. Ankara yolundan girenler Gültepe ve Yeni Sanayi civarına baktıklarında bu eleştiriyi yapıyorlar. Çevre yolu girişleri  ve şehir girişleri başta olmak üzere bu olumsuz görüntüyü ortadan kaldırıcı çevre düzenlemesine yönelik bir proje. Bu şehrimizin intibası açısından önemlidir. Akıllı Otobüs Durakları Projemiz var. Bu çok zor bir mesele değil.  Bunun örnekleri var, getirip uygulayabiliriz” açıklamasında bulundu.

“ŞEHRİN TURİZM MERKEZİ OLMASI GEREKİYOR”

Spor alanında hayata geçirecekleri projelere değinen Ürgüp, “Kapalı spor salonu projemiz var Muhsin Yazıcıoğlu tesislerine. Muhsin Yazıcıoğlu Uluslararası Bisiklet Turnuvasını tekrar yapmaya başlayacağız. Bunun şehrimize de ciddi katkısı var. Turizm hedefleri arasında bunu da ön plana çıkarmamız gerektiğini düşünüyorum. Mahallelerde halı ve çim saha projelerimiz var. Bunların sayısını artıracağız. Amatör kulüpleri destekleme projemiz var. Amatör spora ciddi manada destek vereceğiz. Belediye bütçesinden bu mümkündür. Amatör kulüpler için binde 7 oranında bütçe ayırma imkanı var. Yeni mahalle parkları ve mevcut parkların revize projesi var. Hem yeni hem de eski parkların revize edilmesi gerekiyor. Bunları ihya etmeye gayret göstereceğiz. Kültür, sanat, tarih ve inanç turizmine dayalı projelerimiz var. Tarihi eser, cami, konakların önlerinin açılması gerekiyor. Aydoğan ve Halfelik Mezarlığını Yukarı Tekke Mezarlığı ile birlikte onarmaya devam edeceğiz.  Altın Kale Projemiz var. Bu geçen dönemden itibaren ortaya konmuş bir projeydi. Sıcak Çermik´ten suyun travertenleşme özelliğinden hareketle Pamukkale benzeri bir projeydi. O bölgeye bir proje daha öneriyoruz. Tepe Çermik´in arkasını çıktığınızda orada göl gibi bir alan var. O alanı su ile doldurduğunuzda suyun travertenleşme özelliğini kullandığınız takdirde o bölgeye bir açık hava kaplıcası oluşturmayı planlıyoruz. Dünyanın muhtelif yerlerinde buna benzer faaliyetler var. Kaplıca turizmi çok önemli. Yani kapalı alan kaplıcalarımız terden, buhardan geçilmiyor. Bu projeyi inşallah gerçekleştirdiğimizde Sivas çok önemli bir değer kazanmış olacak. Şehir Müzesi Projemiz var. Şehir müzesine ihtiyaç var. Sıla Turizmini Artırma Projesi var. Emirhan Kayalıkları Projemiz var. Emirhan Kayalıkları dediğimiz bölge Celalli tarafında. Burada muhtelif faaliyetlerin bir arada organize edilmesi mümkündür. Şehrin bir turizm merkezi olması gerekiyor. Kent meydanında 7 eser var. Çevre düzenlemesini yaptık. Sivas müthiş bir açık hava müzesidir. Bunların çevre düzenlemesi yapılıp etrafıyla birlikte Sivas´a tam olarak kazandırıldığında bu turizme katkı sunacak. Böyle bir şehir turizm gelirlerini artırır. Peki Sivas´taki işsizliği nasıl engelleyeceğiz. Birinci maddemiz turizmdir. Turizmi sınıflandırabilirsiniz. Kültür turizmi, tarihi eserler turizmi, manevi turizm, kaplıca turizmi ile muhteşem bir şehir Türkiye´nin ortasında yurt içi ve yurt dışı misafirlerini ağırlayacak. Sivas turizm şehri olacak.  Orhun Abideleri uygulamamız olacak. Göktürk Yazıtları, Türklerin tarihte ulaşabildiğimiz en eski yazılı kaynakları. Orhun Abideleri´ni inşallah nasip olursa şehrin merkezinde bir yere dikeceğiz. Bir festival alanı yapıp onun içerisine de yapabiliriz bunu. Nereye olacağını daha sonra tespit edeceğiz” şeklinde konuştu.

“YEŞİL ALANLARI EN AZ 2 KAT ARTIRACAĞIZ”

2009-2014 yılları arasında Sivas Belediye Başkanı olarak görev yaptığını anımsatan Ürgüp, “Yeni dönemde istişareye daha fazla önem vereceğiz. Önceki yönetimimizle yapmış olduğumuz çok güzel hizmetler olmakla birlikte insanız yapmış olduğumuz hatalar varsa bunları peşinen kabul ediyorum. Esas olan az hata ile işleri sürdürmektir. Yeşil alanları en az 2 kat artıracağız. Engelsiz oyun parkları projemiz var. Engellilerin engelsiz aletleri kullanabileceği parklar yapacağız. Bir de halk ekmeği fabrikasını biraz geliştirip halk ekmek fabrikasında halkımızın sağlığına uygun ekmekler üreteceğiz. Bu sağlık projesidir” açıklamasında bulundu.

/resimler/2019-2/22/1558237226626.jpg

/resimler/2019-2/22/1558379414454.jpgVideo Tarihi: 22.2.2019 17:30:00
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: İşsizliği Turizmle Önleyecek Video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"Desteklenmesini İstiyoruz"--Video
"Desteklenmesini İstiyoruz"--Video
31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler kapsamında ilimize gelerek kent meydanında Sivaslılara seslenen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Sivas Türkiye´nin 2. büyük vilayeti. 29 bin kilometrekare toprağımız var. Mezralarla beraber 2 bine yakın yerleşim yeri var ama Sivas Türkiye´mizin en hızlı en çok göç veren ili. Sivas´ın önce göç veren değil göç alan bir il haline gelmesini istiyoruz. Bundan dolayı da hem tarımın hem de sanayinin desteklenmesini istiyoruz” dedi.
Hemşehrilerine Seslenecek
Hemşehrilerine Seslenecek
Saadet Partisi´nin Genel Başkanı hemşehrimiz Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında bugün saat 13.30´da kent meydanında seçmene hitap edecek.
“Liyakat Olmazsa Olmazımız”--Video
“Liyakat Olmazsa Olmazımız”--Video
Bem-Bir-Sen tarafından organize edilen “Ortak Akıl” programına katılan CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Olmazsa olmazımız liyakat. ‘Benim adamım´ diye bir mantığı kabul etmiyorum. Hepimiz bir aileyiz. Bir işi en iyi şekilde kim yapıyorsa o işi ona vereceğiz. Benim adamım o olacak. O yüzden liyakat olmazsa olmazımız. Belediye başkanı olduğumda emin olun şeffaf bir belediyeciliği kağıt üzerinde afili bir söz olarak bırakmayacağız” dedi.
Sivas´ın Geleceği Turizmde--Video
Sivas´ın Geleceği Turizmde--Video
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, Bem-Bir-Sen tarafından düzenlenen “Ortak Akıl” programı kapsamında sendika üyeleriyle bir araya geldi. Projelerini anlatan ve üyelerin sorularını yanıtlayan Başkan Adayı Ürgüp, “Şehrin geleceğini turizmde görüyorum. Turizmi de çeşitlendirdik. Turizm vasıtasıyla Sivas´a insan sokacağız. İşletmelerin sayısı artacak. İşletmeler istihdam oluşturacak. Yeni yeni işletmeler ortaya çıkacak ve halkın fakirlikten kurtarılmasını bu şekilde sağlayacağız” dedi.
Soylu: “Şifremiz Tevhid ve Birliktir”
Soylu: “Şifremiz Tevhid ve Birliktir”
Bu toprakların şifresinin tevhid ve birlik olduğunu ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ´bin yıl sürecek´ denilen 28 Şubat´ın, milletin AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan´ı iktidara getirmesiyle tarihin derinliklerine gömüldüğünü söyledi.
Saadet´in Lideri Sivas´a Gelecek
Saadet´in Lideri Sivas´a Gelecek
“Her yerde Saadet var” sloganıyla seçimlere tek başına katılan Saadet Partisi´nin Genel Başkanı hemşehrimiz Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında 16 Mart Cumartesi günü ilimize gelerek Sivaslılara hitap edecek.
Hizmetlerimize Devam Edeceğiz
Hizmetlerimize Devam Edeceğiz
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği´nin düzenlediği programa katılan Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, esnaf teşkilatı ile bir araya gelerek projelerinin detaylarını anlattı.
Akyıldız: “Şeffaf Olacağız”
Akyıldız: “Şeffaf Olacağız”
Esnaf teşkilatı ile bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile hizmet edeceğiz” dedi.
Er, Suya İndirim Vaat Etti
Er, Suya İndirim Vaat Etti
Esnaf teşkilatı ile bir araya gelen MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er, başkanlık koltuğuna oturması haline su ücretlerine yüzde 25 oranında indirim yapacağını söyledi.
“Yapılacak Çok İş Var”
“Yapılacak Çok İş Var”
Gazetemizi ziyaret eden Saadet Partisi (SP) Sivas Belediye Başkan Adayı Melih Seçilmiş, “Hizmet edenlere müteşekkiriz ama daha yapılacak çok işimiz var. İnşallah Allah bize bu görevi nasip eder ve halkımızın teveccühü de bu yönde olursa gördüğümüz ve tespit ettiğimiz unsurları hizmete dökmeye hazırız” dedi.
Projeler Çarşamba Açıklanacak
Projeler Çarşamba Açıklanacak
AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, partilerinin Sivas Belediye Başkan adayının proje tanıtım programının Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un katılımıyla Çarşamba günü gerçekleştirileceğini söyledi. Tüm Sivaslıları aday tanıtım programına davet eden İl Başkanı Aksu, “Güzel projelerle vatandaşlarımızın karşısına çıkacağız. Allah nasip ederse 31 Mart tarihinde halkımızın teveccühüyle seçilecek olan Hilmi Başkanımız Sivas´a yapılan hizmetleri katlayarak devam ettirecek” dedi.
Atmaca, Bağımsız Aday Oldu
Atmaca, Bağımsız Aday Oldu
2014 mahalli seçimlerinde CHP´den İmranlı İl Genel Meclis Üyesi seçilen ve geçtiğimiz aylarda partiden ihraç edilen Yılmaz Atmaca, 31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde bağımsız İl Genel Meclisi Üyesi adayı olduğunu açıkladı.
Kucaklayıcı Liste Oluşturduk
Kucaklayıcı Liste Oluşturduk
MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er, İlçe Seçim Kurulu´na teslim ettikleri Belediye Meclis üyesi aday listesine ilişkin, “Bizler kucaklayıcı bir liste oluşturduğumuz inancındayız. İsimleri yıpranmamış ,müteşebbis, pırıl pırıl genç arkadaşlarımızdan listemizi oluşturduk” dedi.
“Rekor Kıracağız”
“Rekor Kıracağız”
31 Mart yerel seçimleri öncesi 37 Belediye Meclisi Üyesi adayı ile 8 İl Genel Meclisi Üyesi aday listesini belirleyerek İlçe Seçim Kurulu´na teslim ettiklerini ifade eden AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, “Listemiz ile 31 Mart gecesi Tüm Türkiye´ye damgamızı vurarak yeni bir rekor kıracağız” dedi.
Anketlerde Öndeyiz
Anketlerde Öndeyiz
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 31 Mart seçimlerine kısa süre kala yaptırdıkları Sivas anketini açıkladı.
AK Parti Merkez İlçede Güçlü İsimlerle Sahnede
AK Parti Merkez İlçede Güçlü İsimlerle Sahnede
31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri´ne 40 gün kala partilerde il genel meclisi ve belediye meclis üyesi aday belirleme çalışmaları hız kazandı…
Seçmen Sayısında Büyük Artış
Seçmen Sayısında Büyük Artış
31 Mart´ta gerçekleştirilecek mahalli seçimlere kısa süre kala Sivas Belediye Başkanının belirlenmesi için kaç kişinin oy kullanacağı netlik kazandı. Gazetemizin İl Seçim Kurulu´ndan edindiği bilgilere göre 2019 yerel seçimlerinde merkez ilçede oy kullanacak seçmen sayısı 2014 mahalli seçimlerine göre 37 bin 989 kişi birden artarak 250 bin 77 kişiye ulaştı.
İYİ Parti CHP´yi Destekleyecek
İYİ Parti CHP´yi Destekleyecek
Önceki gün Sivas, Amasya ve Niğde illeri için bir araya gelen CHP ve İYİ Parti´nin kurmayları uzlaşıya vardı. Bu kapsamda İYİ Parti Amasya ve Sivas´ta aday göstermeyecek, her iki ilde CHP adayına destek verecek. CHP ise Niğde´de adayını geri çekerek İYİ Parti´yle ittifak yapacak.
“Daha İleriye Taşımak İstiyoruz”
“Daha İleriye Taşımak İstiyoruz”
AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, katıldığı bir programda 31 Mart´ta gerçekleştirilecek seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.
Bilgin´den Destek Sözü
Bilgin´den Destek Sözü
AK Parti Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin, Sivas Güvercinleri Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Bilgin, “Güvercin Köyü” kurulması noktasında derneğe her türlü desteği vereceklerini söyledi.
Cumhur İttifakı Sivas´a Katkı Sunacak
Cumhur İttifakı Sivas´a Katkı Sunacak
AK Parti, 31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi MHP ve CHP İl Başkanlığını ziyaret etti. MHP´ye gerçekleştirilen ziyaret esnasında konuşan AK Parti İl Başkanı Aksu, Cumhur İttifakı´nın Türkiye´ye olduğu kadar Sivas´a da katkı sunacağını söyledi.
“Eserlerimiz Konuşacak”
“Eserlerimiz Konuşacak”
Ekinci: “Girmediğimiz ev, sıkmadığımız el, sormadığımız hatır bırakmayacağız…” dedi.
“Mücadelemizi Sürdüreceğiz”--Video
“Mücadelemizi Sürdüreceğiz”--Video
Gemerek´in Sızır Beldesi´nde yığma seçmen oluşturulduğunu öne süren CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Gemerek ilçe ve belde örgütümüz Sızır´la ilgili bin 60 kişi için itirazda bulundu. Bunların Sızır´da yaşamadığını belgeleriyle tespit edip seçim kuruluna sunduk. Gemerek İlçe Seçim Kurulu, bunlardan 92´sini kabul edip, diğerlerini reddetmiştir. Bizim yaptığımız başvuruların tamamı belgelidir. Buna rağmen adalet yerine getirilmemiştir” dedi.
Soylu: Önlemler Arttırılacak
Soylu: Önlemler Arttırılacak
Vali Salih Ayhan, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu´nun başkanlığında gerçekleştirilen “Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı”na katıldı. Toplantıda konuşan Bakan Soylu, sandık çevrelerinin aydınlatmalarına özen gösterileceğini, trafo ve elektrik dağıtım tesisleri gibi yerlere sabotaj yapılması ihtimaline karşı önlemlerin arttırılacağını söyledi.
Yalova Siyasetine Sivas Ayarı!
Yalova Siyasetine Sivas Ayarı!
Yalova Sivaslılar Derneği, 31 Mart seçimleri öncesi yazılı bir açıklama yaparak belediye başkan adaylarını uyardı. Yalova´da çok sayıda Sivaslının yaşadığının ifade edildiği açıklamada, “Biz aradığımız zaman ulaşabileceğimiz ve bütün taleplerimizi dile getirebileceğimiz siyasi temsilciler istiyoruz. Bizler vatandaşına tepeden bakan değil dertlerimize, şikayetlerimize ve taleplerimize çözüm bulamasa bile dinleyerek önemli olduğumuzu hissettiren siyasetçiler istiyoruz” denildi.
Saadet´in Adayı Seçilmiş Oldu
Saadet´in Adayı Seçilmiş Oldu
Saadet Partisi´nin (SP) Sivas Belediye Başkan adayı merhum Osman Seçilmiş´in oğlu Yüksek Maden Mühendisi Melih Seçilmiş olarak açıklandı.
"Sivas Bizim Kara Sevdamız"--Video
"Sivas Bizim Kara Sevdamız"--Video
AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, Kunduracılar Çarşısında faaliyet gösteren Kartal Kunduranın sahibi Sadettin Kartal´ın düzenlemiş olduğu kahvaltı programına katıldı. Esnaflardan destek isteyen Bilgin; “Sivas bizim kara sevdamız. Kara sevdamız Sivas´ı AK Belediyeciliğin hizmetleri ile buluşturmaya devam edeceğiz. Ne yapacaksak milletimizle birlikte yapacağız” dedi.
"Derdimiz Sivas"--Video
"Derdimiz Sivas"--Video
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, “Sivas halkı liderimiz Recep Tayyip Erdoğan´a güveniyor. Halkımız AK Parti´ye güveniyor. İnşallah 31 Mart akşamı Sami Bey´den alacağımız bu hizmet bayrağını daha ileriye götürmek üzere çalışacağız. Bizim tek derdimiz Sivas” dedi.
CHP Heyeti Sorunları Dinledi
CHP Heyeti Sorunları Dinledi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ve parti yöneticilerinden oluşan heyet, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret etti. Ziyarette esnaf ve sanatkarın yaşadığı sorunlar masaya yatırıldı.
Daha Fazla Katkı Sağlardı--Video
Daha Fazla Katkı Sağlardı--Video
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gazetecilerin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi hususunda önemli bir görevi üstlendiğini ifade eden Ürgüp, Cumhur İttifakı´na ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin…

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3