İSTANBUL´UN FETHİNİ CANLANDIRDI
Atatürk Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen gösteriye Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fehmi Tutkun, Huzur İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Kasım Kılıç, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve davetliler katıldı.
Tarih: 5.6.2017 06:00:00

YUNUS BUDAKTAŞ
 Programın açılış konuşmasını yapan okul müdürü Kasım Kılıç, tiyatro gösterisinin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Kılıç, "İmam hatiplerin memleket sathında üstün başarılar elde ettiği şu zamanlarda Huzur İmam Hatip Ortaokulu olarak bizler inanıyoruz ki imam hatipler milli ve manevi değerlere bağlı bir nesil yetiştirmeye çalışırken akademik başarının yanında sosyal, kültürel faaliyetlerle de bu gençliğin umut dünyasına katkılar yapacağız. Bu tiyatro ile şanlı tarihimizin en önemli anlarından birisi olan Fatij Sultan Mehmet ve İstanbul´un Fethi işlenmektedir. İstanbul´un Fethi peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olmuş şanlı tarihimizin en önemli parçalarından birisidir. İslam davasıyla yeşeren bir milletin bu unutulmaz tarihini bizde bir tiyatro ile yaşatmak istedik. İlçelere turneye çıkarak tiyatro gösterimizi sergilemek istiyoruz" ifadelerini kullandı.
Kılıç´ın konuşmasının ardından TEOG sınavında 120 soruya da doğru yanıt veren öğrencilere plaket verildi. Kuran tilavetinin okunmasının peşinden 5. sınıf öğrencilerinin oluşturduğu koro Fetih Marşı´nın seslendirdi.
Programda daha sonra öğrencilerin hazırlamış olduğu İstanbul´un Fethi konulu tiyatro oyunu sahnelendi. Minik öğrencilerin göstermiş olduğu tiyatro gösterisi izleyenlerin büyük beğenisini topladı.