Japon takı sanatı kursu açıldı
Ulaş ilçesinde, "Geleceği İşleyen Hünerli Eller" Projesi kapsamında kadınlara yönelik Japon takı sanatı şippoyaki kursu açıldı.
Tarih: 21.4.2017 06:00:00

SİVAS/ULAŞ

Proje Koordinatörü Samen Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 ay sürecek kursa 18 kadın kursiyerin katıldığını söyledi.
Aksoy, Avrupa Birliğince finanse edilen proje kapsamında açılan kursun, Halk Eğitim Müdürlüğü ek binasında verildiğini dile getirdi.
Kursun yanı sıra kursiyerlere girişimcilik eğitimi verileceğini ve eğitimde başarılı olan kursiyerlerin sertifika alacaklarını belirten Aksoy, bu belgenin iş yeri açmada yararlı olacağını ifade etti.
Kurs süresince, kursiyerlerin 0-6 yaş aralığındaki çocuklarına kurs merkezindeki çocuk bakım odalarında bakıldığını aktaran Aksoy, yine kurs süresince kursiyerlere iaşe bedeli ödeneceğini dile getirerek şunları kaydetti:
"Kursiyerlere aile içi iletişim, kişisel gelişim, anne sağlığı ve çocuk eğitimi konularında da seminerler verilecek. Kursiyerlere kurs süresince yaşam koçluğu eğitimi almış 12 öğretmen  tarafından iş ve aile hayatı konularında destek sağlanacak. Kursiyerlerin katılabilecekleri sosyal etkinlikler kapsamında Gaziantep ve Kapadokya´ya da gezi düzenlenecek."
Kursiyerlerin yaptıkları takıların satışının sağlanması için belediye tarafından satış ofisi oluşturulacağını belirten Aksoy, proje bitiminde yaşam boyu öğrenme festivali yapılacağını kaydetti.  (AA)