Kalifiye Öğrenciler Yetişecek
Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yeni Kampüsünde eğitime başladı. 24 derslik, 5 atölye, 300 kişilik pansiyon, konferans salonu ve spor salonu ile eğitime başlayan yeni okul için program düzenlendi. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, okulun 50 milyon liraya mal olduğunu ifade ederek “İnşallah buradan kalifiyeli, nitelikli, becerikli, kimlikli, kişilikli, karakterli çocuklar yetişeceğine inanıyorum” dedi.
Tarih: 5.2.2020 07:00:00

Çetin POLAT

Yüceyurt Mahallesinde bulunan Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, I. Organize Sanayi Bölgesinin yanında yapılan yeni kampüsüne taşındı. 24 derslik, 5 atölye, 300 kişilik pansiyon, konferans salonu ve spor salonu ile eğitime başlayan yeni okul için program düzenlendi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen programa Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “TSO ve TOBB ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında protokol imzalandı. Proje yürütme kurulu oluşturuldu. Buradaki öğrencilerimizin staj görmeleri, başarılı olan öğrencilerimize burs verilmesi ve mezun olduklarında ise iş imkanı sağlanması noktasında onlara yardımcı olacağız” dedi.

“SİVAS´A YAKIŞIR BİR OKUL”

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise Sivas´a ve öğrencilere yakışır bir okul kazandırıldığını söyledi. Projede emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Bilgin “Son dönemlerde eğitime gerçekten çok büyük yatırımlar yapıldı. Bugün eğitimde fiziki altyapı noktasında hiçbir eksiğimiz yok. Şimdi sıra eğitim kalitesini artırmakta, ülkemizin ihtiyacı olan her alanda iyi yetişmiş gençleri yetiştirmekte. Bu noktada ben hemşerilerimiz adına Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Geldiği günden itibaren eğitimde kaliteyi yükseltmek adına önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Sadece sınav odaklı değil değerler eğitimi, öğrencilerin hayata hazırlanması noktasında güzel çalışmalara imza atılıyor” diye konuştu.

50 MİLYON LİRAYA MAL OLDU

Vali Salih Ayhan ise 15 günlük aranın ardından yeniden eğitim öğretimin başladığını ifade ederek “İnşallah önümüzdeki bu 4-5 aylık zaman dilimini en güzel şekilde değerlendiririz. Yeni binanız hayırlı olsun. Gerçekten böyle bir bina İstanbul gibi farklı yerlerde olsa Türkiye´nin en güzel üniversitesini kurduk diye reklam yaparlar ama biz Sivas´ta 50 milyon liralık okulu, atölyesi, spor salonu, yemekhanesi, konferans salonu, derslikleri, fiziki yapısı ve OSB´nin içinde olmasıyla örnek bir okulu ilimize kazandırdık. Başta eski Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz olmak üzere emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Onun desteği, talimatlarıyla programa alındı ve yapıldı. El ele değmeden, taş üstüne taş konmadan bina olmaz derler. Bu birlikteliğin ürünü. İnşallah buradan nice üretken sanatkâr, zanaatkâr çocuklar çıkacağına inanıyorum” dedi.

TÜRKİYE´DE ÖRNEK BİR UYGULAMA HAYATA GEÇTİ

İlimize modern bir okulun kazandırıldığının altını çizen Vali Ayhan, “İnşallah buradan çağın gereksinimine uygun bir biçimde OSB´lerimize, Sivas´ın sanayisine alt yapısına uygun bir şekilde kalifiyeli, nitelikli, becerikli, kimlikli, kişilikli, karakterli, vatan ve millet sevgisini yüreğine tercih etmiş çocuklar yetişeceğine inanıyorum. Burayla ilgili Türkiye´de örnek de bir uygulama yapıldı. Burasını taşıma kapsamına aldık, yemeklerimizi de burada hep birlikte yiyeceğiz. Öğrencilerimiz ücretsiz şekilde servisle gelecek, servisle gidecek, öğlen yemeklerini yiyecek. İnşallah burası öğrencilerimizi hayata hazırlayacak” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Ayhan ve beraberindekiler okulu gezerek öğrencilerle sohbet etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kalifiye Öğrenciler Yetişecek
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
269 Kişiye İstihdam
269 Kişiye İstihdam
Sağlık Bakanlığı, temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi ve klinik destek elemanı olmak üzere Sivas´ta toplam 269 sürekli işçi istihdam edecek. Dün başlayan Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı başvuruları 30 Mart Pazartesi günü sona erecek.
Çoban´dan Korona Virüse ‘Çözüm´ İddiası
Çoban´dan Korona Virüse ‘Çözüm´ İddiası
Emekli Kimya Profesörü Abdullah Çoban, korona virüsü yok eden antibakteriyel bir ürün geliştirdiğini iddia etti.
Yaşlıların İhtiyaçları Bir Telefonla Karşılanıyor
Yaşlıların İhtiyaçları Bir Telefonla Karşılanıyor
Sivas´ta Koronavirüsle mücadele için evlerinde kalmaları istenen yaşlılar ihtiyaçlarını, Vefa Sosyal Destek Grubu görevlileri ve muhtarlar yardımıyla gideriliyor.
Sahte Polis Yaşlı Kadını Dolandırdı
Sahte Polis Yaşlı Kadını Dolandırdı
Sivas´ta kendini polis olarak tanıtan şahıs, 66 yaşındaki kadının ziynet eşyalarını ve paralarını alarak kayıplara karıştı.
Esrarengiz Yeraltı Tüneli Gizemini Koruyor
Esrarengiz Yeraltı Tüneli Gizemini Koruyor
Yıldızeli ilçesi Kümbet köyünde bulunan esrarengiz yeraltı tüneli, kimler tarafından ne amaçla yapıldığı konusunda gizemini koruyor.
Suşehri´nde Cadde Ve Sokaklar Koronavirüse Karşı İlaçlandı
Suşehri´nde Cadde Ve Sokaklar Koronavirüse Karşı İlaçlandı
Suşehri ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında cadde ve sokaklarda dezenfekte çalışması yapıldı.
93 Yaşındaki Dedeyi Polis Kurtardı--Video
93 Yaşındaki Dedeyi Polis Kurtardı--Video
Sivas´ta yasağa rağmen sokağa çıkan 93 yaşındaki dede, su almak için girdiği tel örgülerle çevrili alanda çıkışı bulamayıp mahsur kaldı, imdadına polis ekipleri yetişti.
Sağduyulu Olmalıyız
Sağduyulu Olmalıyız
Koronavirüs salgını nedeniyle önemli değerlendirmelerde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Yılmaz Coşkun, “İçinde bulunduğumuz bugünlerde, sağduyulu ve bilinçli hareket etmek zorundayız. Yaşadığımız bu sıkıntılı sürecin bir an önce son bulmasını ve can kaybımızın artmamasını temenni ediyoruz. Yüce Türk milleti nice zorlukları yendiği gibi, birlik ve beraberlikle bunu da aşacaktır” dedi.
Halkbank´tan Esnafa Nakit Kredi
Halkbank´tan Esnafa Nakit Kredi
Halkbankası´nın esnaf ve sanatkarlara 25 bin lira kredi desteğinde bulunacağını kaydeden Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, desteğin esnafları bir nebze de olsa rahatlatacağını söyledi.
Gerekli Hijyen Tedbirlerini Alın
Gerekli Hijyen Tedbirlerini Alın
Koronavirüs salgınına karşı Sivas esnafını uyaran Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Gerekli hijyen tedbirlerini alın. Hem kendinizi hem de vatandaşlarımızı koruyun” dedi.
Virüse Karşı Online Toplantı--Video
Virüse Karşı Online Toplantı--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Senato Toplantısı, koronavirüs tedbirleri kapsamında video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.
Yoğun Mesai Harcanıyor
Yoğun Mesai Harcanıyor
Koronavirüs salgınına karşı alınan ekonomik tedbirlere ilişkin konuşan AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, “Koronavirüs ile ilgili ülkemiz genelinde hükümetimizce yoğun bir mesai harcanmaktadır. Virüsle mücadele konusunda hükümetimizin aldığı tedbirler sayesinde şu an dünyanın en iyi durumunda olan ülkesiyiz” dedi.
Kovid-19 Testleri Sivas´ta Yapılacak
Kovid-19 Testleri Sivas´ta Yapılacak
Sağlık Bakanlığı “pandemi” ilan edilen koronavirüs salgının ardından 5 laboratuvarda yapılan Kovid-19 tanı testlerini toplam 23 ilde 37 laboratuvara çıkardı. Sağlık Bakanlığı hangi illerdeki numunelerin hangi laboratuvarlara gönderileceğini de liste halinde açıkladı. Numunelerin gönderileceği 23 il arasında Sivas da yer aldı.
 Bekçi Telefonda İkna Etti
Bekçi Telefonda İkna Etti
Arkadaşlarının ´yüksek ateşi var´ diye ihbar ettiği ve sağlık ekiplerinden kaçan genç, bekçi tarafından telefonla ikna edildi.
 Sivas Otogarında İn Cin Top Oynuyor
Sivas Otogarında İn Cin Top Oynuyor
Sivas´ta Korona virüs uyarılarının dikkati alınması sonrası vatandaşların şehirlerarası yolculuğu olan ilgisi azaldı.
64 Yaşındayım Dedi 68 Yaşında Olduğu Ortaya Çıktı
64 Yaşındayım Dedi 68 Yaşında Olduğu Ortaya Çıktı
Sivas´ta korona virüs uyarılarını dikkati almayarak evinden çıkan 1952 doğumlu yaşlı adam, 64 yaşında olduğunu iddia ederek polis ekiplerine kimliğini vermemekte diretti, incelenen banka kaydında 1952 doğumlu olduğu ortaya çıktı.
İş Kazalarına Davetiye Çıkartıyor
İş Kazalarına Davetiye Çıkartıyor
Gaziantep ve Kayseri´de 842 fabrika işçisi üzerinde dijitanaliz tekniğiyle yapılan araştırmaya göre, dijital nesnelerle 3 saat ve üzerinde temas halinde olan işçilerde performans düşüklüğü, dürtüsel bozukluk ve dikkat eksikliği gibi sorunlar ortaya çıktı
"Vefa Sosyal Destek Grubu" 456 İhtiyaç Sahibine Ulaştı
"Vefa Sosyal Destek Grubu" 456 İhtiyaç Sahibine Ulaştı
Sivas´ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri çerçevesinde 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanların taleplerini karşılamak için oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" ilk gününde 456 vatandaşa hizmet verdi.
Cenazeler Yukarı Tekke´den Kalkıyor
Cenazeler Yukarı Tekke´den Kalkıyor
Yukarı Tekke Mezarlığı´nda bulunan gasilhanede yıkanan cenazeler, ailelerin talep etmesi durumunda Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından oluşturulan alanda sosyal mesafenin korunması şartıyla kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanıyor.
Gıda İşletmeleri Bilgilendirildi
Gıda İşletmeleri Bilgilendirildi
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Bakanlığın talimatı doğrultusunda gıda işletmelerine yönelik koronavirüs bilgilendirme denetimlerini artırdı. Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız´ın da katıldığı denetimlerde İşletmelere İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan koronavirüsün yayılmasını engelleyecek 10 altın kuralın yazılı olduğu bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.
Ticari Taksiler Dezenfekte Edildi--Video
Ticari Taksiler Dezenfekte Edildi--Video
Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında ilimizde taksicilik yapan esnafların durakları ve araçları dezenfekte edilmeye başlandı. Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Yalman, “Belediyemizle birlikte daha önce halk otobüslerimize yaptığımız dezenfekte çalışmasına ek olarak şu anda da taksi duraklarımızda çalışma yapıyoruz. Belediyemize bu çalışması için teşekkür ediyoruz” dedi.
Kusuru Olanlar Ortaya Çıkarılsın
Kusuru Olanlar Ortaya Çıkarılsın
BBP kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin 25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş´ta helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybetmesinin 11. yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulunan BEM-BİR-SEN Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, “Bu hadisede ihmali, hatası, kastı ve kusuru olanların ortaya çıkarılıp, hukuk önünde yargılanarak hak ettikleri cezayı almaları en büyük dileğimdir” dedi.
Esnafa Çalışma Saati Uyarısı
Esnafa Çalışma Saati Uyarısı
Belediyeye bağlı zabıta ekipleri ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne bağlı ekipler koronovirüs tedbirleri kapsamında esnafları denetledi. Market, manav şarküteri gibi esnaf gruplarının yer aldığı denetimlerde çalışanlara koronavirüse karşı uygulanacak tedbirler hatırlatılırken sabah 09.00 ile akşam 21.00 çalışma saatlerine riayet edilmesi konusunda uyarılarda bulunuldu
İhtiyaç Sahipleri Mağdur Edilmiyor--Video
İhtiyaç Sahipleri Mağdur Edilmiyor--Video
Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş ve üstü ihtiyaç sahibi vatandaşların dışarı çıkmalarının yasaklanmasından dolayı bu kişilere yardımları evlerine kadar kendisi teslim etti.
İş Yerlerinizi 7 Gün Açmayın
İş Yerlerinizi 7 Gün Açmayın
Ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgınının ekonomiye etkilerini değerlendiren Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken; gıda, perakende ve akaryakıt sektörü dışında faaliyet gösteren üyelerine en az 7 gün boyunca iş yerlerini açmamalarını tavsiye etti.
Psikolojinizin Bozulmasını İstemiyorsanız Bunlara Dikkat Edin
Psikolojinizin Bozulmasını İstemiyorsanız Bunlara Dikkat Edin
Uzman Klinik Psikolog Aslıhan Er, korona virüs vakalarının artmasıyla toplumda sağlıksız psikolojik morların açığa çıktığını belirterek, ruh sağlığı için evde kalanlara kitap okumaları önerisinde bulundu.
 Tırın Motor Kısmında Yangın Çıktı
Tırın Motor Kısmında Yangın Çıktı
Sivas´ta seyir halindeki LPG yüklü tırın motor kısmında çıkan yangın, kısa sürede söndürüldü.
Dezenfekte Edildi
Dezenfekte Edildi
Aynı binada hizmet veren Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) ile Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi koronovirüse karşı dezenfekte edildi.
Üniversite Dezenfekte Edildi
Üniversite Dezenfekte Edildi
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında Sivas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından dezenfekte edildi.
 Bilgin, İletişimi Koparmayacak--Video
Bilgin, İletişimi Koparmayacak--Video
Koronavirüse karşı sosyal mesafeyi korumak ve evde kalmak büyük önem taşıyor. Bu süreçte Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´den randevu talebinde bulunan vatandaşlar için görüntülü konuşma uygulaması hayata geçiriliyor.
Orhan Arslan
Orhan Arslan
İhanet Şebekesinin İhanetleri
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Sizin Rehberliğinize İhtiyacımız Var
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
İslam´da Tevekkül Anlayışı
Alper Duran
Alper Duran
Delilerin İtibarı
Taner Karabal
Taner Karabal
Virüs Belası
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Çevre
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
6.4346
EURO
7.0896
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Ya yıldızların Her biri bir mühendistir veya onları yapan bir mühendis vardır!.."

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2