KARAR YATIRIMLARI SEKTEYE UĞRATTI
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, Sivas´ın halen 4. Bölge teşvik kapsamında yerini koruduğunu söyleyerek “Alınan teşvik kararları yapılacak yatırımları da sekteye uğrattı. Böylece verilen sözler de unutuldu. İlimizin yeni yatırımlara ve daha fazla istihdama ihtiyacı vardır. Bunlar da teşvik ve desteklerle olmaktadır” dedi.
Tarih: 27.8.2020 07:00:00

Fatih TABUR

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, teşvik paketinde Sivas´ın 6. Yatırım Teşvik Uygulamaları Bölgesinde yer alamadığını belirterek, Sivas´ın yatırım ve teşviklerle kalkınabileceğini söyledi.

Resmi Gazete´de Yatırım Teşvik Uygulamaları Bölgesi sistemiyle ilgili değişikliklerin geçtiğimiz günlerde yayımlandığını belirten SESOB Başkanı Köksal, verilen sözlere rağmen Sivas´ın halen 4. Bölge teşvik kapsamında yerini korumasının  Sivaslıları üzdüğünü dile getirdi.

“TEŞVİK PAKETİ BİZLERİ MEMNUN ETMEDİ”

Başkan Köksal, “Sivaslılar ve sivil toplum örgütleri olarak Sivas´ın teşvik bölgesindeki yerinin bir an evvel değişmesi gerektiğini dile getiriyoruz. Ancak Resmi Gazete´de yayımlanan teşvik paketi bizleri memnun etmedi. Sivas´ın gelişmesi kalkınması ve daha fazla istihdam sağlaması, yeni yatırımların gelebilmesi için 4. Bölge teşvik paketi 5 veya 6. Bölge´ye alınmalıdır.  Alınan teşvik kararları yapılacak yatırımları da sekteye uğrattı. Böylece verilen sözler de unutuldu. İlimizin yeni yatırımlara ve daha fazla istihdama ihtiyacı vardır. Bunlar da teşvik ve desteklerle olmaktadır” dedi.

YATIRIM İÇİN TEŞVİK ŞART

 

Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin oluşturulduğunu dile getiren Köksal,  bölgeye yatırımın teşvik edilmesi için özel teşvik kapsamına alınması gerektiğini kaydetti. Köksal; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bakan ve milletvekillerinden bu konuda destek istedi.