SPOR 20.01.2021 07:00:04 0

Kayakçılarda Hasret Sonlandı

Kar yağışlarının başlamasıyla birlikte kayaklı koşu kuzey disiplini kategorisinde faaliyet gösteren Sivas Gençlikspor kayak takımı antrenmanlara start verdi. Kayak antrenörü Kibar Genç, kar yağışlarının başlamasıyla beraber idmanların hız kazandığını söyl

OĞUZHAN SARZEP

Sivas Gençlikspor kayaklı koşu kuzey disiplini takımı yeni sezon hazırlıklarına başladı. Kar yağışının başlamasıyla birlikte idmanlara start veren Sivaslı kayakçılar, 4 Eylül spor parkında yer alan üzeri karla kaplı suni çim saha üzerinde yoğun bir tempoyla yeni sezona hazırlanıyor.

Antrenör Kibar Genç yönetiminde hazırlıklarını sürdüren kayakçılar, kondisyon ve kuvvet çalışmaları yaparak yeni sezon hazırlıklarını haftanın 7 günü sürdürüyor.

?UZUN ZAMANDIR KAR

YAĞIŞINI BEKLİYORDUK?

Antrenman sonra açıklamada bulunan kayak antrenörü Kibar Genç, uzun süredir kar yağışını beklediklerini söyleyerek, ?Bizde uzun zamandır kar yağışını bekliyorduk. Bu süreçte çocuklarla beraber tekerlekli kayak yaptık. Biz çocuklarla her türlü fırsatı değerlendirdik. Kar yağışıyla birlikte ertelenen yarışmalarımız tekrardan başlayacak. Cumartesi günü Bolu´ya yarışmaya gideceğiz. Hazırlıklarımız devam ediyor. Biz Haziran´dan beri pandemi olmasına rağmen sporcularımızla beraber çalışıyoruz. İdmanlar dışarıda yapıldığı için çalışmalara devam ediyoruz. Kuvvet çalışması, kondisyon antrenmanı, tekerlekli kayak çalışmalarını destekli bir şekilde, devam ettirdik. Şimdi ise kar yağışı ile birlikte çocukların idmanlarına devam ediyoruz? ifadesini kullandı.

?ÖZEL KAYAKLI KOŞU PİSTİMİZ VAR?

Antrenör Genç, yarından itibaren Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´nde çalışmalarını sürdüreceklerini söyleyerek, ?Yıldızdağına Çarşamba günü çıkış yapacağız. Orada özel kayaklı koşu pistimiz var. Kayaklı koşu pistinde inşallah antrenmanlarımıza devam edeceğiz? dedi.

?HEDEFİMİZ MİLLİ TAKIMA SPORCU YETİŞTİRMEK?

Hedeflerinin milli takıma sporcu yetiştirmek olduğunu da söyleyen Genç, ?Bu sene kayaktaki hedefimiz inşallah daha çok sporcu ile Türkiye şampiyonasına katılıp, Türkiye şampiyonasında dereceler elde etmek. Sonrasında ise milli takıma sporcular yetiştirmek istiyoruz? diye konuştu.