GÜNDEM 19.01.2021 07:00:00 0

Kesintiler Büyük Oranda Giderildi

13 Ocak Çarşamba günü etkili olan kar yağışı sonrası yaşanan elektrik arızalarının giderilmesi için devam eden çalışmalar, ÇEDAŞ ekiplerince büyük oranda tamamlandı. Yıldız Beldesinde ÇEDAŞ ekiplerince yürütülen arıza çalışmalarını inceleyen Vali Ayhan,

Oğuzhan SARZEP

Etkili kar yağışı, fırtına ve anlık sıcaklık farkı nedeniyle, Sivas genelinde bazı bölgelerde yaşanan iletişim ve enerji hatlarındaki arızaların giderilmesi için başlatılan çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Sivas´ta 13 Ocak Çarşamba günü etkili olan kar yağışı sonrası ilimiz mahalleleri, köyleri ile Yıldızeli, Gemerek ve Şarkışla´da yaşanan elektrik arızalarının giderilmesi için devam eden çalışmalar, ÇEDAŞ ekiplerince büyük oranda tamamlandı.

VALİ AYHAN, ELEKTRİK ARIZA ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

Vali Salih Ayhan, elektrik arızası yaşanan bölgelerden biri olan Yıldız Beldesine giderek, ÇEDAŞ ekiplerince devam elektrik arıza çalışmalarını yerinde inceledi.

KAR, FIRTINA VE SICAKLIK FARKI ARIZALARA NEDEN OLDU

ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım´dan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Ayhan, yaptığı açıklamada, aşırı sulu kar yağması, hızı saatte 130 kilometreyi geçen fırtına ve anlık sıcaklık farkı nedeniyle enerji hatlarında kopma meydana geldiğini ve daha sonra da bazı bölgelerde yaygın olarak elektrik sıkıntısı yaşandığını söyledi.

BİN 328 İHBAR DEĞERLENDİRİLDİ

Yerleşim yerlerinden çok sayıda ihbar alındığını, bunların içerisinden asılsız ihbarların da olduğunu anlatan Vali Ayhan, yapılan ihbarlar dikkate alındığında bin 328 adet ihbarın doğru olduğunun tespit edildiğini söyledi.

ÇEDAŞ, ELEKTRİK ARIZALARININ BÜYÜK BÖLÜMÜNÜ GİDERDİ

Bin 200´e yakın ihbarın yapıldığı bölgelerde arızaların giderildiğini anlatan Vali Ayhan, ?Sivas merkez, Şarkışla, Gemerek ve Yıldızeli´nde 55 mahalleye elektrik verildi. 258 adet köyün de büyük bir kısmının elektrik arızası yapıldı.  Mevsimsel değişiklik, anlık sıcaklık farkı ve fırtınanın olması ilimize birkaç gün olağanüstü sıkıntı yaşattı? dedi.

250 PERSONEL, 84 EKİP VAR GÜCÜYLE ÇALIŞTI

Arıza yaşanan bölgelerde, vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için 250 personel, 84 ekip ve 100 adet araç ile yoğun bir çalışma gerçekleştirildiğini anlatan Vali Ayhan, ?Gönül isterdi ki hiç kimse mağdur olmasın. Sıkıntı yaşamasın. Ancak, bazen mücbir sebepler öngörülemeyen sorunları da beraberinde getiriyor. Halkımızın hoşgörüsü için teşekkür ediyoruz. Hiç endişeniz olmasın. Herkes var gücüyle çalıştı, sıkıntılar çözüme kavuştu? dedi.