SPOR 25.12.2021 07:00:00 0

Kıyasıya Rekabet

İlimizde 77 okuldan yaklaşık 250 sporcunun katılımı ile “Okullar arası dart il birinciliği” müsabakaları yapıldı. 4 gün süren heyecan dolu müsabakalar sonunda dereceye giren okullara ödülleri verildi.

OĞUZHAN SARZEP

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Bocce, Bowling ve Dart İl Temsilciliğinin 2021 yılı okul sporları faaliyet programında yer alan “Okullar arası dart il birinciliği” müsabakaları sona erdi.

Mecnun Otyakamz spor salonunda düzenlenen dart müsabakalarına merkez ve ilçelerden 77 okuldan 250 sporcu katıldı.

Birbirinden çekişmeli müsabakaların yapıldığı dart il birinciliğinde, sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya rekabet etti.

ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Müsabakalarda dereceye giren okullar için ödül töreni düzenlendi. Sporculara madalyaları, okullara kupaları Bocce, Bowling ve Dart İl Temsilcisi Köksal Yılmaz, okul müdürleri, antrenörler, hakemler ve veliler takdim etti.

GRUPLARDA TEMSİL EDECEKLER

Şampiyon olan ekipleri grup maçlarında Sivas’ı temsil etmeye hak kazandı. Yıldızlar grup müsabakaları 10-11 Şubat’ta Adana, Kastamonu, Rize ve Şanlıurfa’da yapılacak. Gençler grup maçları ise 12-13 Şubat 2022’de Adana, Kastamonu, Rize, Şanlıurfa ve Uşak’ta gerçekleştirilecek.

YILMAZ BAŞARILAR DİLEDİ

Bocce, Bowling ve Dart İl Temsilcisi Köksal Yılmaz, dereceye giren okulları tebrik ederek gruplara katılacak ekiplere başarılar diledi. Yılmaz, “İlimizde 4 gün süren heyecan dolu müsabakalar sonunda dereceye giren okullara ödüllerini takdim ettik. Çok güzel maçlar yapıldı. Katılımcılara teşekkür ediyorum. Dereceye girenleri kutluyor, gruplara katılacak ekiplere de başarılar diliyorum” dedi.

İŞTE DERECE YAPAN OKULLAR

Yıldız kızlar:

1. Kurtlapa Ortaokulu

2. Şehit Cüneyt Erkan Ortaokulu

3. Demirçelik Ortaokulu

4. Şehit Talha Emre Zileligil Ortaokulu

Yıldız erkekler:

1. Şehit Cüneyt Erkan Ortaokulu

2. Kurtlapa Ortaokulu

3. CÜ Özel Mahir Sevim Özduman Ortaokulu

4. Ovacık Ortaokulu

Genç kızlar:

1. Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi

2. Halil Gülle Anadolu Lisesi

3. Sivas Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

4. Gazi Anadolu Lisesi

Genç erkekler:

1. Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi

2. Necati Erşan Sosyal Bilimler Anadolu Lisesi

3. Şehit Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip

4. Selçuk Anadolu Lisesi