MACERA PARKI CAZiBE MERKEZi OLACAK
Sivas Belediyesi´nin önemli projeleri arasında yer alan Kardeşler Mesire Alanı ve Macera Parkı Projesinde çalışmalar başlıyor. Çalışma yapılacak alanı Belediye Başkanı Sami Aydın yerinde inceledi.
Tarih: 21.7.2017 05:00:01

M. MUSTAFA IŞIK

İlimizde gençlerin farklı bir etkinlik alanına kavuşması aynı zamanda şehrin Paşabahçe´ye alternatif yeni bir mesire alanı daha oluşturulması için Kardeşler Ormanı´nda çalışma başlatan Sivas Belediyesi hem mesire alanı hem de Macera Parkı´nda işe başladı.
Yapılacak çalışma öncesinde Belediye Başkanı Sami Aydın Başkan Yardımcısı Abdurrahim Ceyhan ve Park ve Bahçeler Müdürü Harun Koç ile alanı inceledi.
Alanda açıklama yapan Başkan Aydın, "Kardeşler Ormanlığında yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere buradayız. Kardeşler Ormanı Sivas´ın en nezih Sivas manzaralı bölgesi. Hem üniversiteye hem de şehir manzarasına hâkim olan bir nokta. Burayı Orman ve Su İşleri Bakanlığımızdan tahsisini alarak, Sivas´ın alternatif bir mesire alanı haline dönüştürmeyi planlıyoruz. Burası Paşabahçe´ye nazaran daha doğallığın ön planda olduğu, insanları spora daha çok yönlendiği ve özellikle ´Macera Parkı´ dediğimiz gençlerin çocukların hatta her yaştan insanın ilgisini çelecek, heyecan uyandıracak çalışmaların olduğu bir konsepte proje planladık" dedi.
Alanda alt yapıda ciddi çalışmalar yapıldığını vurgulayan Başkan Aydın, "Su, kanalizasyon, elektrik hatları gibi çalışmalarımız büyük ölçüde tamamlandı. Macera Parkı ayrı bir ihale olarak gerçekleştirdik. İhalemiz sonuçlandı ve 1 hafta içerisinde çalışmalarımız başlayacak. 2018 ilkbahar-yaz sezonuna halkımızın rahat kullanabileceği güzel bir mesire alanı daha Sivas´a kazandırılmış olacak. Biz buranın 200 dönümünü tahsis ettik ilk etapta yarısını düzenliyoruz. Daha sonraki zaman içerisinde de kalan kısımları ihtiyaca ve talebe göre şekillenecek. Kendi doğallığı olan güzel bir bölge burası" dedi.
Başkan Aydın, Paşabahçe Osman Seçilmiş ve Karşıyaka Kurt Deresi ve Kardeşler Ormanlığı bunlar mesire alanı olarak düzenlenen projelerimiz. Doğu - Batı, Güney - Kuzey şehrin hangi istikametine gitmek ister iseniz hangi manzaranın zevkine varmak isterseniz alternatifleriniz olacak. En kısa zamanda burayı da haklımızın hizmetine sunarak Sivas´ta mesire alanı alternatifini daha da artırmış olacağız. Bu çalışmalar özellikler arazi yapısı gibi birçok faktörlerden dolayı çok kolay olmuyor. Ama yaklaşık iki buçuk üç aydır altyapıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Kamelya vb. çalışmalarımızda hazırlandı montajlarına başlıyoruz. Seneye burada çok daha farklı bir görüntüye sahip olacağız" ifadesini kullandı.