Makamlar Hizmet İçin--Video
Ata Sanayi esnafı, Sivas Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil´in koordinesinde gerçekleştirilen kahvaltı programında Halfelik Alt Geçidinde yapılan düzenleme nedeniyle Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e teşekkür etti. Programda konuşan Başkan Bilgin, “Biz belediye makamını millete hizmet etmenin bir aracı olarak görüyoruz. Bu makamlar gelip geçer. Bizim de bu görev süremiz bir gün bitecek. İyi işler yaptı dedirtebilirsek bizim yanımıza kalacak olan kazanç budur” dedi.
Tarih: 9.10.2019 07:00:01

Fatih TABUR

Sivas Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, Aksu içerisinde faaliyet gösteren bir kafede gerçekleştirilen programda Halfelik Alt Geçidinde yapılan düzenleme nedeniyle Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e sanayi esnafı ile birlikte teşekkür etti.

Programa Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´in yanı sıra Sivas Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, Sivas Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Rafet Raif Aydın ve çok sayıda sanayi esnafı katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştirilen Sivas Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Rafet Raif Aydın, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e esnafa verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Daha sonra konuşan Sivas Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil ise Başkan Bilgin´in her zaman esnafın yanında olduğunu ifade etti.

“BİZİ MAHCUP ETMEDİNİZ”

Başkan Demirgil, “Belediye Başkanımız, milletvekilliği döneminde aile soframızda her zaman bizimle beraber oldu. Bugün de belediye başkanı olarak sizi ağırlamaktan büyük bir onur duyuyoruz. Biz siz aday olduğunuzda ‘İşte Sivas´a gerçekten belediye başkanlığı yapabilecek biri´ dedik. Bunu milletvekilliği döneminizde sizinle çalıştığımız zaman ki gayretlerinizden dolayı biliyoruz. Biz bunları Sivas´a, Sivaslıya ve esnafımıza anlatırken sizin ne kadar başarılı olacağınızı biliyorduk. Vereceğiniz sözlerin arkasında duracağınızı da biliyorduk. Elhamdülillah siz bizi mahcup etmediniz” dedi.

“PROJE GAYET BAŞARILI OLDU”

“Başkanım, verdiğimiz sözleri teker teker yerine getiriyorsunuz” diyen Başkan Demirgil,  “Taleplerimiz vardı, dosyamız vardı. Seçim döneminde bunu size sunmuştuk. 4 Eylül Sanayi Sitesinde yaptığımız Sultan Şehir Sanayi Sitesinin altyapı ve asfalt problemi vardı. Göreve gelir gelmez, verdiğiniz talimatla altyapı ve asfalt problemini çözerek sanayimize ve şehrimize kazandırdığınız için teşekkür ediyoruz. Yine Ata Sanayi´nde Atatürk Caddesi´nden dönüş problemimiz vardı. Yenişehir´e dönüş problemimiz vardı. Gelen müşterilerimiz dükkanlarımızı bulamıyordu, Yenişehir´e geçemiyordu. Bunu söz vermiştiniz çözeceğiz diye. 3-4 ay boyunca ekibinizle çalışarak çizdiğiniz proje gayet başarılı oldu. Yolu 1 haftadır kullanıyorum. En ufak bir tıkanma olmadan esnafımızın problemini çözdüğünüz için  teşekkür ediyorum. Başkanım esnafın problemlerinin biri çözülürken diğeri geliyor. Bizim problemimiz bitmez. Bundan sonraki problemlerimizi de çözeceğinize eminim. Burada sanayideki bütün esnaflar adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“ORDUMUZ MUZAFFER OLACAK”

Türkiye´nin güvenli bölge çalışmaları kapsamında operasyon hazırlığını tamamladığını ifade ederek sözlerine başlayan Belediye Başkanı  Hilmi Bilgin ise “Ülkemizin birliğine ve beraberliğine kast eden, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne kast eden terör örgütünün kökünü kazımak adına mücadele eden ordumuza, güvenlik güçlerimize Rabbimden muzafferiyetler diliyorum. Bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli var, bu bedeli biz bin yıldır ödüyoruz. 1071 yılından itibaren bu toprakları Türk vatanı yapmak için atalarımız, dedelerimiz büyük mücadeleler ve şehitler vererek Allah´a şükürler olsun bu coğrafyayı bize vatan olarak bıraktılar.  Bu coğrafyada yaşayan Türk milletinin bugün ki asli görevi de vatanı, bayrağı, ezanı, kutsal değerleri için  ülkemizin birliğine ve beraberliğine kast edenlere karşı dimdik durmaktır. Bugün de ordumuz yeni bir harekat başlattı. Güneyimizde bize had bildirmek, bizi orayla meşgul etmek ve bir terör koridoru kurdurmak isteyen kilometrelerce ötelerde olmalarına rağmen bu coğrafyaya kader çizmek isteyen emperyalist güçlere karşı ordumuz harekat başlattı. Duamız ordumuz ile birlikte. Biz inanıyoruz ki ölürsek şehit, kalırsak gazi anlayışıyla hareket eden ordumuz muzaffer ve başarılı olacak” dedi.

“BOYNUMUZUN BORCU”

Sanayi esnafına, “31 Mart´ta sizlere hizmet etmek için yetki aldık” diyen Başkan Bilgin, “Yola çıktığımız zaman belli hususları söyledik. Yönetim anlayışımızı ortaya koyduk. Hiçbir zaman ben demeyeceğiz ve biz anlayışı ile hareket edeceğimizi söyledik. ‘Az konuşacağız, çok çalışacağız´ dedik. Bizim adımıza ortaya koyduğumuz eserlerin konuşacağını söyledik. Sivas´a bir hizmeti kazandırırken eserden de daha önemli olan insanlarımızın gönlünü kazanarak, insanlarımızla gönül belediyeciliği anlayışını hakim kılarak şehrin genelinin kabul ettiği, olur verdiği hizmetlerle bu şehre hizmet edeceğiz.  Fethi Akyüz Caddesi´nin kavşak düzenlemesiyle ilgili bir mücadele vardı. Haklı ve doğru bir talepti. Biz de her zaman  ‘Hemşerilerimizden gelen haklı, makul ve yapılabilecek her talepte Sivas Belediyesi olarak Sivaslıların emrindeyiz´ dedik. Bugün de bu haklı talebi yerine getirdik. İnşallah bundan sonra yine hemşerilerimizle, sivil toplum örgütlerimizle, odalarımızla, herkesle bir masada oturarak, istişare ederek, fikirleri konuşarak uygulanabilir her projeyi faaliyete geçirmek bizim boynumuzun borcu, asli görevimiz” açıklamasında bulundu.

“BU MİLLETLE YÜRÜYENLER UNUTULMADI”

Başkan Bilgin, konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi: “Biz belediye makamını millete hizmet etmenin bir aracı olarak görüyoruz. Bu makamlar gelip geçer. Onlarca belediye başkanı geldi geçti ama bu milletin değerlerine saygılı olan, bu milletin hassasiyetini gören, bu milletle yürüyenler unutulmadı. Bizim de bu görev süremiz bir gün bitecek. İyi işler yaptı dedirtebilirsek bizim yanımıza kalacak olan kazanç budur. Ben kavşak düzenlemesine emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Düzgün bir proje olsun dedik. Esnafımızın, milletimizin hassasiyetini ve şehrin bütününü etkileyecek olumsuzluğa meydan vermeyecek bir proje olsun dedik. Herkesle istişare ettik ve ortaya çıkan güzel projeyi uyguladık. İnşallah bundan sonra da her zaman esnafımızın, üretenin, tüccarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, kadınlarımızın, gençlerimizin, emeklilerimizin,  engellilerimizin yanında olacağız. Şehirde yaşayan herkese ‘İyi ki ben Sivas´ta yaşıyorum´ dedirtecek,  hayat standartlarını yükseltecek bir şehir inşa etmek bizim asli görevimizdir. Hizmet edeceğiz, yollar, köprüler yapacağız ama en az onun kadar önemli olan da şu: Bunları yaparken hemşerilerimizin gönlünü kazanacağız.”

Başkan Bilgin, konuşmasının ardından Ata Sanayi esnafının gündeme dair sorularını yanıtlayarak projelerdeki son durum hakkında bilgi verdi.

 Video Tarihi: 8.10.2019 14:30:34
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Makamlar Hizmet İçin Video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sabır Taşı Çatladı--Video
Sabır Taşı Çatladı--Video
Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Dursun Özen, hastanelerdeki döner sermaye sisteminin yeniden düzenlemesi gerektiğini söyledi. Numune Hastanesi önünde sendika üyeleriyle birlikte açıklamalarda bulunan Başkan Özen, “Sağlık çalışanları için artık sabır taşı çatlamıştır. Yönetmelik bir an önce değişmeli, bu sorun çözülmelidir. Çalışanın emeğinin karşılığı teslim edilmeli, ekmeğiyle oynanmamalıdır” dedi.
Buzlanma Kazaya Neden Oldu
Buzlanma Kazaya Neden Oldu
Ulaş ilçesinde buzlanma nedeniyle meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
3 Kilo 155 Gram Esrar Ele Geçirildi
3 Kilo 155 Gram Esrar Ele Geçirildi
Sivas´ta İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen uygulamalarda 3 kilo 155 çeşitli türlerde esrar maddesi ele getirildi.
Kar Altında Pancar Mesaisi
Kar Altında Pancar Mesaisi
Sivas´ta etkili olan kar yağışı ve soğuk hava pancar mesaisine engel olamadı.
Tatbikat Gerçeği Aratmadı
Tatbikat Gerçeği Aratmadı
İl Özel İdaresi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünde yapılan yangın söndürme ve tahliye tatbikatı gerçeğini aratmadı.
Hafızlık Bir Adım Önde Olmaktır
Hafızlık Bir Adım Önde Olmaktır
Hafızlık eğitimi alan öğrencilerle bir araya gelen İl Müftüsü Yusuf Akkuş, “Hafız olmak her zaman bir adım önde olmaktır. Hafızlık eğitimi Kur´an´a hizmettir. Bu kervanda yol alan ve emek harcayan herkesten Allah razı olsun” dedi.
Ekonomik Üretim Yapacağız
Ekonomik Üretim Yapacağız
I. Organize Sanayi Bölgesi ile Demirağ OSB´nin aralık ayı yönetim kurulu toplantısı Vali Salih Ayhan gerçekleştirildi. Toplantının ardından ‘Yem Fabrikası ile Süt İşleme Tesisleri´nin inşaat çalışmalarını inceleyen Vali Ayhan, "Yaklaşık 11 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösterecek fabrikalarımızda günümüz şartlarında en modern, en verimli ve en ekonomik şekilde üretim yapacağız" dedi.
Cezalar Pazara İlgiyi Azaltıyor
Cezalar Pazara İlgiyi Azaltıyor
Şarkışla Canlı Hayvan Pazarı´nda yaşanan sıkıntıları Meclis´te gündeme getiren MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, “İlgili hayvan pazarının kurulduğu gün olan cumartesi günü jandarma ve emniyet yol kontrolüne çıkmakta ve çiftçilerimize para cezası uygulamaktadır. Bu uygulama, pazar ekonomisine zarar vermekte ve pazarın hitap ettiği kesimi azaltmaktadır” dedi.
Minik Kalplerden Anlamlı Destek--Video
Minik Kalplerden Anlamlı Destek--Video
İlimizde faaliyet gösteren özel bir kolejin 2. sınıf öğrencileri, Gıda Bankası´ndan yardım alan ihtiyaç sahipleri için kampanya düzenledi. Değerler Eğitimi dersi kapsamında toplanan gıda malzemeleri, derneğe ihtiyaçlılara ulaştırılmak üzere derneğe bağışlandı.
Mazeret Kalmadı
Mazeret Kalmadı
1-7 Aralık tarihleri arasında kutlanan 112 Acil Sağlık Hizmetleri kapsamında Sağlık İl Müdürlüğü tarafından Kongre müzesi bahçesinde tanıtım programı düzenlendi. 112 Acil Sağlık Hizmetleri envanterinde bulunan araçların sergilendiği programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Sivas, sağlıktan payını en fazla alan illerin başında geliyor. Yatak kapasitemiz, çalışan sayımız, doktor sayısı, fiziki yapı ve araç anlamında hiçbir mazeretimiz kalmadı. Vatandaşlarımıza güzel hizmetleri hep beraber yapacağız” dedi.
Zabıta Personeli Bilgilendirildi
Zabıta Personeli Bilgilendirildi
"Tüketici Haklarının Yerel Yönetimlere Yaygınlaştırılması" projesi kapsamında Tokat ve Kilis illerinin de katılımıyla Sivas Belediyesi ev sahipliğinde zabıta personeline yönelik eğitim semineri düzenlendi.
İlk Hasat Yapıldı
İlk Hasat Yapıldı
Cumhuriyet Üniversitesi´nde yer alan solucan gübresi üretim tesisinde ilk hasat otomatik makinelerin içerisinde olgunlaşan gübrenin butona basılması, bıçakların en alttan gübreyi kesmesi ve konveyör bantlardan makinenin diğer ucundan alınmasıyla başladı.
Vuslatının 746´ncı Yılında Anılacak
Vuslatının 746´ncı Yılında Anılacak
İnsanlığa ışık tutan Hazreti Mevlana, vuslatının 746´ncı yılında Sivas Belediyesi ve Sivas Mevlana Tasavvuf Kültürü ve Sema Derneği tarafından tertip edilen program kapsamında anılacak. Pazar günü Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilecek etkinliğe Fatih Koca ve Serdar Tuncer de katılacak.
Geliri TSK´ya Bağışladılar
Geliri TSK´ya Bağışladılar
Green Park Düğün Salonu işletmecileri, Kuaför Ayşegül Alp öncülüğünde düğün sektörü üzerine faaliyet gösteren firmaların düzenledikleri kahvaltı programından elde ettikleri geliri Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı´na bağışladı.
AIDS Virüsünde Artış Görüyoruz
AIDS Virüsünde Artış Görüyoruz
Cumhuriyet Üniversitesi´nde, AIDS hastalığına dikkat çekmek amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Programda konuşan Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Seyit Ali Büyüktuna, “Genellikle 25-29 ve 30-34 yaş gruplarında görülür. Geçmiş yıllara baktığımız zaman AIDS virüsünde artış görmekteyiz” dedi.
Araç Filosu Genişliyor--Video
Araç Filosu Genişliyor--Video
“Her Şey Daha Temiz Bir Sivas İçin” sloganıyla çalışmalarını sürdüren Sivas Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü filosuna 3 araç daha ekledi. Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, “İki aracımız kaldırım üzeri süpürme aracı aynı zamanda kar küreme aracı olarak da kullanılıyor. İnşallah bundan sonra bu araçlarımızla Sivas´ımıza daha güzel ve kaliteli hizmet edeceğiz” dedi.
Bin 219 Araç Trafiğe Girdi--Video
Bin 219 Araç Trafiğe Girdi--Video
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Sivas´ta bulunan motorlu kara taşıtı sayısı Ekim ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre bin 219 adet artarak 161 bin 467´ye yükseldi.
Sivas´a Güç Katacak
Sivas´a Güç Katacak
"Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası"nın temel atma töreni yarın saat 14.00´da gerçekleştirilecek.
Gelişim Zirvesi Gerçekleştirildi--Video
Gelişim Zirvesi Gerçekleştirildi--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde faaliyet gösteren Gelişim ve İnovasyon Kulübü tarafından “Kişisel Gelişim Zirvesi” gerçekleştirildi.
Engellilere Acımayın
Engellilere Acımayın
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Engel Olmayalım Destek Olalım” adlı söyleşi gerçekleştirildi. Programda konuşan Rektör Başdanışmanı ve CENGEL Koordinatörü Prof. Dr. Recep Toparlı, engellilere acıyarak bakmak yerine, onlara destek olmanın önemli olduğunun altını çizerek “Engelini istismar eden engellinin yanında değilim ben. Engellilere parayla değil, sizin yapacağınız tek şey destek olacaksınız. Etrafınızdakilere anlatacaksınız. Acımayacaksınız. Acıma hissini tamamen sıfıra indireceksiniz” dedi.
Puanını Yükseltti--Video
Puanını Yükseltti--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından her yıl düzenli olarak Türkiye genelinde yapılan kalite değerlendirilmesini başarıyla tamamladı. Hastane, 2019 yılında sağlıkta kalite puanını artırdı.
Firmalara KOSGEB Destekleri Anlatıldı
Firmalara KOSGEB Destekleri Anlatıldı
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İl Müdürlüğü KOBİ Uzmanları Yasin Alper Sur ve Mustafa Yıldız, şirket yöneticileri ve çalışanları ile bir araya gelerek destekler hakkında bilgi verdi.
Karabekir´in Kızı Konferans Verdi
Karabekir´in Kızı Konferans Verdi
Kazım Karabekir´in kızı Timsal Karabekir, Açık Düşünce Topluluğu´nun davetlisi olarak Cumhuriyet Üniversitesi´nde "Dünü Unutma Ki Yarına Hakkın Olsun" isimli konferansa konuşmacı olarak katıldı. Karabekir, babasının hayatı ekseninde Osmanlı Devleti´nde ve Türkiye Cumhuriyeti´nde gelişen olayları fotoğraflarla anlattı.
Eşit Şartlara Sahipsiniz
Eşit Şartlara Sahipsiniz
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Gümüşdere Köyü´nde eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle yakından ilgilenen Genel Sekreter Kaya, “Türkiye´nin neresine giderseniz gidin, büyükşehirlere de gitseniz, Sivas´a da gelseniz, köyünüzde de kalsanız devletimizin sizlere sunmuş olduğu imkanlar sayesinde fırsat eşitliğine sahipsiniz. Eşit şartlara ve eşit imkanlara sahipsiniz” dedi.
Güneykaya´nin Maliyeti Meclis´te
Güneykaya´nin Maliyeti Meclis´te
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Yıldızeli´nin Yusufoğlan, Güneykaya, Sarıyar ve Karkın köylerinde bulunan arazileri sulamak için kullanılan Güneykaya göletinin maliyetini Meclis gündemine taşıdı.
Engellilerle Buluştu
Engellilerle Buluştu
Vali Salih Ayhan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen çeşitli programlara katılarak engelli vatandaşla buluştu. Vali Ayhan, Nuri Demirağ Havalimanı personeline yönelik düzenlenen Türk İşaret Dili Eğitimi etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Türkiye´de 81 ilin içerisinde devletimizin hassasiyetle takip ettiği grupların en mutlu, en huzurlu ili neresi deseler emin olun Sivas. Bunu net bir şekilde söyleyebiliriz” dedi.
 İtibar Etmeyin
İtibar Etmeyin
Sivas Valiliği´nden yapılan açıklamada, T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi gibi değerli kâğıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı yönündeki haberlerin doğru olmadığı ifade edilerek “Vatandaşlarımızın bu tür asılsız haberlere itibar etmemeleri kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.
Engelli Vatandaşların Sorunları Çözülmeli
Engelli Vatandaşların Sorunları Çözülmeli
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Türk Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Dursun Özen, “Engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunlar ve bunların çözüm yolları tartışılmalıdır. Onların sosyal hayatta işlerini kolaylaştırmak için neler yapılacağı konuşulmalıdır. Çalışma hayatında, istihdam ve çalışma şartları ile ilgili karşılaştıkları sorunlara çözüm olacak adımlar atılmalıdır” dedi.
2020 Trendleri Ele Alındı
2020 Trendleri Ele Alındı
Nişan, düğün, doğum günü gibi özel organizasyonlarda yer alan fotoğrafçılar, kuaförler, gelinlikçiler ve düğün salonu firmaları, Kuaför Ayşegül Alp tarafından organize edilen kahvaltı programında vatandaşlarla buluştu. 2020 trendleri hakkında bilgilendirme yapılan programda katılımcılara çok sayıda hediye çeki dağıtıldı.
Toplumumuzun Ayrılmaz Parçası
Toplumumuzun Ayrılmaz Parçası
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz bir parçasıdır. Bu nedenle şehirlerimizi, sokaklarımızı, okullarımızı yeniden düzenleyerek engelli kardeşlerimizin her konuda önlerindeki engelleri ortadan kaldırmaya gayret ediyoruz” dedi.
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Zirveyi Seviyoruz
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Yazık Etti İnsanlığa
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Hurafelerin Dinle İlgisi Yoktur
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Belediye Başkanlarının Sorumlulukları
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
Mezhepler Arasında Ayrılık Yoktur
Hanife Döner
Hanife Döner
Mahmure Su
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
İş Nerede Ticaret Nerede
Alper Duran
Alper Duran
Allah, İnsan, Hata Ve Af
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
CHP´de Neler Oluyor (Yine Bir Komplo Mu?)
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Öğretmen Gücünü Nereden Alır?
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Taner Karabal
Taner Karabal
Gün Birlik Olma ve Dayanışma Günüdür
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Üçüncü Tür
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Doğruluk bulunmaz sen eğri isen."

Yunus Emre
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi