GÜNDEM 13.04.2020 07:00:00 0

Maske Üreterek Katkı Sağladılar

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadeleye katkı sağlamak amacıyla Bilim ve Teknoloji Üniversitesi idari ve akademik personeli tarafından çok sayıda siperlik maske üretildi.

Çetin POLAT

Bilim ve Teknoloji Üniversitesi idari ve akademik personeli, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadeleye katkı ve sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla 3D yazıcılarla siperlik maske üretti.

Üretilen maskeler Genel Sekreteri Kadir Ali Seçer, Doktor Öğretim Üyesi Yusuf Doğan ve Araştırma Görevlisi Ümit Yılmaz tarafından Numune Hastanesi Başhekimliğine teslim edildi.

Ayrıca Numune Hastanesi Başhekimliği ile hastanenin ve sağlık çalışanlarının bu zorlu süreçte ihtiyaç duyduğu teçhizat ve ekipman üzerine fikir alışverişinde bulunuldu. Yapılan görüşmeler neticesinde tıbbi teçhizat üretimi ve geliştirilmesi için Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi akademisyenleri çalışmalara başladı.

Birlik ve beraberlik içerisinde bu zorlu sürecin üstesinden gelmek ve yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadeleye katkı sağlamak amacıyla Bilim ve Teknoloji Üniversitesi idari ve akademik personeli tarafından siperlik maske üretimine  devam edilecek. Üretilen maskeler belirli aralıklarla ihtiyacı olan hastanelere ve sağlık kuruluşlarına teslim edilecek.