SİYASET 4.09.2020 07:00:00 0

?MEMLEKET HAREKETİ´ SİVAS´TAN BAŞLAYACAK

Muharrem İnce; ´1000 Günde Memleket Hareketi´ni Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluşunun en önemli kilometre taşlarından olan Sivas Kongresi´nin 101. yıl dönümünde bugün ilimizden başlatacak.

Fatih TABUR

Cumhuriyet Halk Partisi´nden (CHP) ayrılıp yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce, Ankara´da düzenlediği basın toplantısında, ´1000 Günde Memleket Hareketi´ni başlatacağını duyurmuştu. İnce, bu kapsamda Memleket Hareketi´ni bugün ilimizden başlatacak.

Yurt gezisinin başlangıcına Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluşunun en önemli kilometre taşlarından olan Sivas Kongresi´nin yıl dönümünde Sivas´tan start verecek olan İnce´nin programı da netlik kazandı. İnce´nin bugün 08.40´da İstanbul Havalimanı´ndan ilimize hareket edecek. 10.00´da havalimanında karşılanacak olan İnce ardından  Atatürk Kongre binası ve Sivas Bilim ve Kültür Merkezi´ni ziyaret edecek. Savona Otel´de yerel basın ile bir araya gelecek olan İnce; 16.00´da ise otobüs ile Ankara´ya hareket edecek.

İnce; Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Memleket Hareketi, 4 Eylül Cuma günü saat 10.00´da Sivas Nuri Demirağ Havalimanı´ndan yola çıkacak. Bu uzun yolculuğun ilk adımına bütün yol arkadaşlarımızı maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymak koşuluyla bekliyoruz. Memleket Hareketi, Türkiye´nin bereketi" dedi. 

Muharrem İnce, ´Memleket Hareketi´ otobüsünün fotoğrafını da paylaştı. Türkiye haritası üzerinde ´Memleket Hareketi´ yazan otobüste, İnce´nin fotoğrafları da yer alırken, CHP logosunun bulunmaması dikkat çekti.