MESLEK LİSESİNE TRAFO DESTEĞİ
Adana merkezli Beta Transformatör Elektromekanik San. Tic. Ltd. Şti. tarafından Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Raylı Sistemler Teknolojisi alanına uygulama derslerinde kullanmak üzere özel olarak tasarlanıp imal edilmiş 100KV´lık 3 Fazlı transformatör hediye edildi.
Tarih: 8.5.2017 06:00:00

M. MUSTAFA IŞIK

Beta Trafo Servis Bakım Müdürü Ersen Sevdi; şirket olarak eğitime çok destek verdiklerini ve bunu milli bir dava olarak gördüklerini nitelikli ve kalifiyeli elamanların yetiştirilmesi için eğitime katkılarının sürekli olacağını belirtti. Sevdi, mezun olan nitelikli öğrencileri firma bünyesinde istihdam edebileceklerini belirtti.
Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Raylı Sistemler Teknolojisi Okul Müdürü Cemal Dalcı ise eğitime yapılan bu katkının çok anlamlı olduğunu, öğrencilerimizin derslerin uygulamaya yönelik işlenmesinde büyük katkı sağlayacağını belirtti.
Dalcı, "Beta trafo şirketinin Adana´dan buraya kadar gelerek bizzat trafonun eğitimini vererek teslim etmeleri bizi ziyadesi ile memnun etmiştir. Beta Transformatör Elektromekanik San. Tic. Ltd. Şti. şirketi yöneticileri Hakkı Mert Dağsuyu ve Yusuf Cenk Dağsuyu´ya teşekkür ederim" dedi.
Günün anısına Servis Bakım Müdürüne ve yöneticilerine plaket takdim etti.