GÜNDEM 27.01.2021 07:00:00 0

Mevcut Başkanımız Sıkıntılarımızı Bilmiyor

Sivas Kahveciler Esnaf Odası başkanlığı adaylık çalışmalarına başlayan Sedat Karabulut, ?Mevcut başkanımızın herhangi bir işletmesi olmadığı için bizim derdimizi, sıkıntımızı bilmiyor. Bu durumdan dolayı bizimle ilgili sadece kulaktan dolma bilgilerle ha

Erdem TAHILLIOĞLU

Yaklaşık bir yıl sonra yapılacak olan Sivas Kahveciler Esnaf Odası seçimi için başkanlığa adaylığını açıklayan kahveci esnafı Sedat Karabulut, adaylığı ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu. Odada çok ciddi sıkıntılar yaşandığını öne süren Karabulut, ?25 yıldır kahvehane işletmecisiyim. Önümüzdeki seçimlerde başkan adayı olacağım. Kahvehanecilerin, kahvecilerin sıkıntıları malum. Arkadaşlarımızla görüşmeler yaptık, aday olmam yönünde telkinde bulundular. Biz de kendimize görev addettik. Çünkü odada çok ciddi sıkıntılarımız var. Sektöre dair hayallerimiz var, yapmak istediğimiz şeyler var. Mesela kooperatif kuracağız, bir sosyal araştırmalar merkezi kurup sektörümüzün ihtiyaçları nedir bunları tespit edeceğiz. Bu yönde çalışmalarımız olacak. Kooperatif olur, promosyon olur birçok projemiz var bunları gerçekleştireceğiz inşallah? dedi.

?Adaylığımız konusunda ciddi bir talep ve destek var? diyen Karabulut, ?Şu anki oda başkanımız 34 yıldır görev yapmakta ve kendisi maalesef esnaf değil. Ruhsatta ortak fakat hiçbir faaliyet yok. Bu durum kanunen başkanlık yapmasına uygun ama etik değil. Herhangi bir ticarethanesi yoktur, bir ticari faaliyeti yoktur, bir kar-zarar olayı yoktur. Tamamen odadan geçinen, burayı işyeri edinmiş bir abimiz, bir büyüğümüz ama ben 25 yıldır bu sektördeyim, kendisinin herhangi bir işletmesi olmadığı için bizim derdimizi sıkıntımızı bilmiyor. Bu durumdan dolayı bizimle ilgili sadece kulaktan dolma bilgilerle hakkımızı savunduğunu zannediyor. Biz artık bu düzene dur demek için aday olduk. İnşallah başaracağız? dedi.