Milletin Derdiyle Dertleniyoruz
AK Parti İl Başkanlığı; Şarkışla, Altınyayla Zara, İmranlı ve Gölova´da ilçe kongrelerini gerçekleştirildi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen kongrelerde İmranlı hariç mevcut başkanlarla yola devam edildi. Kongrelere katılan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, milletin derdi ile dertlendiklerini söyledi.
Tarih: 8.9.2020 07:00:05

Fatih TABUR

AK Parti´de sosyal mesafe ve maske kurallarına dikkat edilerek Şarkışla, Altınyayla Zara, İmranlı ve Gölova´da ilçe kongreleri gerçekleştirildi.

Şarkışla 7. Olağan Kongresine Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz ve Semiha Ekinci, İl Başkanı Hakan Aksu, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş, Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat, Merkez İlçe Başkanı Muhammed Burak Kuruçay, il başkan yardımcıları, il yönetim kurulu üyeleri ve teşkilat mensupları katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan kongrenin divan başkanlığını AK Parti İl Başkan Yardımcısı Yusuf Tanrıverdi gerçekleştirdi.

Kongrede konuşan AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, kongre sürecinin hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak, “Pandemi döneminde kısıtlı sayıyla kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Sadece delegelerimiz ve katılımcıların olduğu bir kongre gerçekleştiriyoruz. AK Parti kongreleri milletin birbiri ile uğraştığı, sandalyelerin havada uçuştuğu kongreler değildir. AK Parti´de kongreler geçmişin değerlendirilmesi ve geleceğin perspektifi açısından ehemmiyet arz eder, inşallah bu kongremizde bundan önceki dönemde teşkilatımızın kazandığı başarılarının üzerine ne gibi başarılar koyabilirizin muhasebesi olacaktır” dedi.

Aksu´nun ardından konuşan Milletvekili Semiha Ekinci ise  “Kongremiz; ilçemiz, ilimiz, ülkemiz ve partimize hayırlı uğurlu olsun. AK Parti 19 yaşında. Bugüne kadar inandığı yolda yürüyen tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Eğer onlar bu davaya gönül vermemiş olsalardı bugün ne Ankara-Niğde otoyolu açılabilirdi ne de doğal gazımızı bulabilirdik. Şarkışla İlçemiz Serdar Başkanımız başkanlığında Cumhurbaşkanımızın ikinci kez aday olacağı 2023 seçimlerine partimizi hazırlayacak. İl Başkanımız da söyledi hepimiz söylüyoruz her seçim önemli ama hem Cumhuriyetimizin 100. yılına denk gelmesi hem de parti tüzüğümüzde yer alan 2023 hedefleri için hepsinden önemli bir seçim olacak. Bugüne kadar Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ülkemize ve bizlere çok şey kazandırdı. Bizlerin de teşkilat olarak 2023 seçimlerinde hem Cumhurbaşkanımıza teşekkür mahiyetinde hem de dosta düşmana gerçeği göstermek adına bugüne kadar vermiş olduğumuz destekten daha fazla destek vermemiz gerekiyor” diye konuştu.

“SÖZ SAHİBİ DE KARAR SAHİBİ DE MİLLETTİR”

AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz ise “Siyasetin öznesi millettir. Söz sahibi de karar sahibi de millettir. Talimatı, görevi, iktidarı millet verir, millet alır, beklentisi, arzusu, talebi karşılanması gereken de millettir. Siyaset kendimizi iyi anlatmaktan önce milleti iyi anlamayı gerektirir. 83 milyonu kucaklamaya çalışmak asıl gayemiz, asıl görevimizdir. Bu ülkeye bizden önce 80 yılda yapılamayan hizmeti bizler yaptık, bazen şunu söylüyorlar: Kardeşim sana vekalet verdik, yatacak değildin ya tabii yapacaksın. Haklısın kardeşim, 20 yıldır iktidardayız, ne de olsa bizden önceki 20 yıl hizmet getirenler kadar hizmet getirseydim senin bu söylediğin yüzde 100 haklı olurdu ama ben benden önceki 20 yıl içinde hizmet getirenler kadar değil, 40 yıl içinde getirenler kadar değil, 60 yıl içinde getirenler kadar değil, 80 yıl içinde hizmet getirenlerin kat kat fazlasını bu dönemde sizlerden aldığımız vekaletlerle yerine getirdik” şeklinde konuştu.

Tek liste ile gidilen seçimde Mevcut Başkan Serdar Öksüm, tekrar ilçe başkanlığı görevine seçilerek güven tazeledi.

ALTINYAYLA´DA KAYA İLE YOLA DEVAM

Şarkışla kongresinin ardından AK Parti İl Başkan Yardımcısı Yusuf Tanrıverdi koordinesinde Altınyayla 7. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

Kongrede konuşan İl Başkanı Hakan Aksu, “İlçe Başkanımızın önderliğinde Altınyayla´da gerçekten bir destan yazdık. İlçe belediyemizi, Deliilyas belediyemizi ve 2 il genel meclisi üyemizi kazanarak şu anda temsil makamında olan tüm değerleri AK Parti´ye kazandırdı, kendisine teşekkür ediyorum. İnşallah bugün de tekrar kendimizi yenileyip 2023 seçimlerine güçlü bir yapıyla girmek için kongremizi gerçekleştiriyoruz.  Altınyayla her zaman AK Parti´nin yanında oldu. Altınyayla her zaman bize destek verdi. İnşallah 2023 seçimlerinde de Altınyayla buradaki sesi Ankara´ya ulaştıracak.” diye konuştu.

İHALE 14 EYLÜL´DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Şarkışla-Altınyayla yolu hakkında müjde vererek sözlerine başlayan Milletvekili Semiha Ekinci ise, “İnşallah 14 Eylül tarihinde Altınyayla-Şarkışla yolumuzun ihalesini yapacağız ilana çıktı. AK Parti iktidarı olarak inanın bizim heybemiz çok dolu. İktidarımızda Allah´a hamd olsun eksiğimiz yok. Yaptıklarımızı anlatamama eksiğimiz var. İnşallah anlatamasak da Altınyayla´da olduğu gibi halkımız görüyor, takdir ediyor. Bunun karşılığında 2 belediye başkanımız, 2 il genel meclis üyemizi partimize destekleriyle verdiler. Bizlere de ilçe başkanımız, belediye başkanlarımız birlikte kıymetli bakanımızın önderliğinde 2023´e giderken hizmet etmek düşüyor” diye konuştu.

Milletvekili İsmet Yılmaz ise ilçenin doğal gaz eksiği ile ilgili bilgi vererek, “Habib kardeşim ve Semiha kardeşimle birlikte Sivas´tan ve Sivaslılardan aldığımız hiçbir talebi yerine getirmemezlik yapmadık. Bundan emin olun. Allah nasip ederse, bazen nüfus kriteri getiriyorlar eğer mümkünse doğal gazın geldiğini de göreceğiz. Beldelerimize geldi mi? Geldi. Kangal´a geldi mi? Geldi. Gürün´e geldi mi? Geldi. Zara´ya geldi mi? Geldi, Yıldızeli´ne geliyor mu? Evet geliyor.  Dağıtım planında yetkilendirme çıktı, borular döşeniyor. Allah nasip ederse önümüzdeki yıl bu mevsimde Yıldızeli´ne doğal gazı vereceğiz. Sözümüzde oydu inşallah” ifadelerini kullandı.

Tek liste ile gidilen seçimde Mevcut Başkan Sadettin Kaya, tekrar ilçe başkanlığı görevine seçilerek güven tazeledi.

ZARA KONGRESİ

AK Parti Zara 7. Olağan Kongresi İl Başkan Yardımcısı Ahmet Sebahattin Buyrukoğlu´nun divan başkanlığında  gerçekleştirildi.

Kongreye katılan İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş kuruluşundan itibaren AK Parti´ye hizmet eden ilçe başkanlarına ve yöneticilerine teşekkür ederek, “Burada daha önce görev yapmış ilçe başkanlarımı görüyorum, biraz geriye gittiğim zaman siyah saçlarla başlayıp artık ak saçlı, ak sakallı diyeceğimiz bir ekip var karşımda. Bir tarafta o dönemlerin gençlerini görüyorum, bir tarafta ak sakalları olmuş partimizin emektarları. Tabii bu tecrübelerin aktarılmasıdır, bu devamlı bir öne sıçrayıştır” dedi.

Akkaş´ın ardından konuşan İl Başkanı Hakan Aksu ise, “19 yıllık bir yürüyüş. 22-23 yaşlarında başladığımız bu yürüyüşe bugün Cenabı Hakk; İl Başkanlığı nasip etti. Mesele Recep Tayyip Erdoğan ve davasının yanında durabilmek, yürüyebilmek. Nerede olursa olsun Recep Tayyip Erdoğan ve davasından uzaklaşmamak. İnşallah bundan sonra da yine hep beraber el ele, kol kola, gönül gönüle, ilimizle birlikte Zara´yı hak ettiği yere taşıyacağız. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Milletvekili İsmet Yılmaz da  “20 yıldır iktidarda kalmak Türkiye´de görülmüş bir şey değil, Avrupa´da da görülmemiş. İşte bu teşkilatın gücünden ve birliğinden geliyor. İnanıyoruz ki 2023 seçimlerinde şu ana kadar alınan oyun daha fazlasını Ahmet Başkanım ve ekibi alacaktır. Siyasetin öznesi millettir. Söz sahibi de karar sahibi de millettir. Talimatı, görevi, iktidarı millet verir, millet alır, beklentisi, arzusu, talebi karşılanması gereken de millettir. Siyaset kendimizi iyi anlatmaktan önce milleti iyi anlamayı gerektirir. AK Parti ailesine düşen görev daha büyük bir Türkiye ailesi olarak herkesi daha iyi anlamak, 83 milyonu kucaklamaya çalışmaktır. AK Parti bugüne kadar milletin çizdiği rotada hareket etmiştir, bundan sonra da o rotada hareket edecektir” ifadelerini kullandı.

Tek Liste ile gidilen seçimde mevcut Başkan Ahmet Okur tekrar ilçe başkanlığı görevine seçilerek güven tazeledi.

İMRANLI´DA BAYRAK DEĞİŞİMİ YAŞANDI

Zara´nın ardından İmranlı´nın 7. Olağan kongresi gerçekleştirildi.  Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan kongrenin Divan Başkanlığını İl Başkan Yardımcısı Ahmet Sebahattin Buyrukoğlu gerçekleştirdi.

Kongrede konuşan İl Başkanı Hakan Aksu, “Pandemi süreci nedeniyle kongrelerimizi açık alanlarda delegelerimizle yapıyoruz. İnşallah bu salgın bittiği zaman daha kalabalık alanlarda can cana, kan kana, kol kola bir araya geleceğiz. Kongrenin bizim için çok önemi var, 2001 yılında beraber yola çıktığımız, partimizin çeşitli kademelerinde görev aldığımız dava arkadaşım Yavuz Yüce, gençlik kollarından yetişmiş, partimize farklı kademelerde görev yapmış bundan sonra da inşallah bayrağı ilçe başkanı olarak devam ettirecek olan Ali Ürek kardeşimize görevi bırakıyor. Her partide bu görülmez. Birbirinin arkasında durarak bayrağı bir elden bir ele teslim ettiği ortamlar çok azdır. Ben her iki başkanıma da teşekkür ediyorum” dedi.

Milletvekili İsmet Yılmaz da “80 yılda yapılan barajlardan daha fazlasını Sivas´a yaptık. Yolda gelirken gördük, Sivas´ı göller bölgesine çevirdik. Zamanınız olursa İmranlı Barajından başlasınlar, Zara´dan Pusat Özen Barajı´ndan, Navruz Barajı´ndan, Kanak Barajı´ndan, Kocakurt Barajı´ndan çıksınlar. Sivas´ın iklimini gerçekleştirdik. 80 yılda Sivas´ta sulanan alandan daha fazlası bizim dönemde sulanmaya başladı. Hızlı trenimiz gelecek, okullarımız, TOKİ´ler, halk eğitim merkezleri, hastaneler… 2002´den önce biz TOKİ yaptık da vatandaşımıza verdik diyeni gördük mü? Sivas´ta 8 binin üzerinde konut yaptık ve halkımıza teslim ettik, İmranlı´da da var. Bizden önce Sivas´ta doğal gaz da yoktu. 150 bine yakın hane Sivas´ta doğal gaz kullanıyor. İnşallah sıraya koyuyoruz, bu yıl Ulaş´ı vereceğiz, Gemerek aldı, Divriği Aldı, Kangal aldı, Gürün aldı, Zara aldı. Allah nasip ederse önümüzdeki dönemlerde burası da alacaktır” şeklinde konuştu.

Seçimde İlçe Başkanı Yavuz Yüce, hizmet bayrağını Ali Ürek´e devretti.

GÖLOVA´DA KARACA GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti´de İmranlı´nın ardından Gölova İlçesi´nin kongresi gerçekleştirildi. Divan başkanlığını İl Başkan Yardımcısı Ahmet Sebahattin Buyrukoğlu´nun gerçekleştirdiği kongrede konuşan İl Başkanı Hakan Aksu, “AK Parti kurulduğu günden bu tarafa 19 sene geçti. 18 senedir ise iktidar. Gerçekten şöyle bir baktığımız zaman gerek yolları ile gerek sağlık yatırımları ile gerek eğitim ve tarım yatırımları ile 80 yılda yapılamayanları 20 sene gibi kısa bir sürede yaptık. Gölovalı hemşehrilerimiz de her zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında oldu, Sayın Cumhurbaşkanımıza destek verdiler. İnşallah Allah nasip ederse, bu kongremiz ile beraber yenilenen ilçe teşkilatımız, beraberinde kadın kollarımız, gençlik kollarımız, 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimine güçlü bir şekilde girmeyi planlıyoruz. İnşallah hem Gölova´nın hem Sivas´ın sesini Ankara´da duyurmak istiyoruz” dedi.

Milletvekili İsmet Yılmaz ise, “ Bir siyasi partinin başarıya ulaşabilmesi için iyi bir teşkilata sahip olması lazım. Bugüne kadar yapılan seçimlerde de görülmüştür ki Türkiye´de en güçlü teşkilata sahip olan parti AK Partidir. 2002´den bugüne girdiği her seçimde ya kendini takip eder ya da ikinci sıradaki partiden iki kat daha fazla oy alır. Yine halkın ve milletin beklenti ve ideallerini gerçekleştirecek parti AK Parti´dir. Teşkilatı ve partimizin 21. yüzyılını hep birlikte inşa ediyoruz. Derdimiz milletin derdi, sorunumuz milletin sorunudur. Milletin derdini dert edinmeye, sorununu sorunumuz edinmeye devam edeceğiz. Bundan sonra daha çok çalışacağız. İnanıyoruz ki Hakk´ın rızasını kazanmak halkın rızasını kazanmaktan geçiyor. Biz de bunu yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Tek liste ile gidilen seçimde mevcut Başkan İlyas Karaca, tekrar ilçe başkanlığı görevine seçilerek güven tazeledi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Milletin Derdiyle Dertleniyoruz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
  İMKANLAR DAHİLİNDE EKSİKLER GİDERİLECEK
İMKANLAR DAHİLİNDE EKSİKLER GİDERİLECEK
2020 yılı bütçesi 185 milyon lira olan Sivas İl Özel İdaresi´nin 2021 bütçesinin 195 milyon lira olacağı öğrenildi. Ekonomik krize rağmen bütçesi 10 milyon lira artan İl Özel İdaresi, kırsalda önemli hizmetlere imza atacak. Ülkemizin en büyük 2. yüzölçümüne sahip ilimizde kırsaldaki eksiklikler nüfus kriteri öncelenerek imkanlar dahilinde giderilecek.
BEBEĞİNİ ÖLÜME BÖYLE TERK ETTİ--VİDEO
BEBEĞİNİ ÖLÜME BÖYLE TERK ETTİ--VİDEO
Sivas´ta dondurucu soğukta bebeğini ölüme terk eden kadının bebeği arsaya bırakmaya gittiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
TİLKİYİ SİVAS KÖFTESİ İLE BESLEDİ--VİDEO
TİLKİYİ SİVAS KÖFTESİ İLE BESLEDİ--VİDEO
Sivas´ta kent merkezine inen tilkiyi bir vatandaş eliyle besledi, köfteyi alan tilki ise arkasına bile bakmadan bulunduğu alandan uzaklaştı. O anlar cep telefonu kamerası ile kaydedildi.
ÖĞRETMENLER PEYGAMBER MESLEĞİNİ İCRA EDİYOR
ÖĞRETMENLER PEYGAMBER MESLEĞİNİ İCRA EDİYOR
24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Mil-Diyanet Sen Şube Başkanı İsa Kukuş, “Aslında yaptığı görevin bilincinde olan öğretmenlerimiz bir peygamber mesleği icra etmekte ve onu örnek alarak mesleğini icra edenler her türlü hürmet ve iltifatı fazlasıyla hak etmektedirler” dedi.
ÖĞRETMENLERİMİZİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ
ÖĞRETMENLERİMİZİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Sivas Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında; “Dün olduğu gibi, bugün ve yarın da tüm öğretmenlerimizi ve eğitimi, bütün imkânlarımızla desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
ESNAFA DESTEK DEVAM ETMELİ
ESNAFA DESTEK DEVAM ETMELİ
Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yavuz Selim Akçale, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini (SESOB) ziyaret etti. Ziyarette konuşan SESOB Başkanı Beşir Köksal, pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarların mağdur olduğunu söyleyerek devletin esnafa desteğinin devam etmesi gerektiğini belirtti.
Uzaktan Eğitim Verileri Yüzleri Güldürdü
Uzaktan Eğitim Verileri Yüzleri Güldürdü
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 2020-2021 yılının güz döneminin ilk 4 haftasında öğrenciler yapılan çalışmalar sayesinde toplamda canlı veya arşivden 443 bin 282 saat ders izlediler.
MİNNETLE ANIYORUZ
MİNNETLE ANIYORUZ
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yılmaz Coşkun; 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Coşkun, mesajında; “Bu müstesna günde geri kalmışlığın ve cehaletin ortadan kaldırılarak çağdaş bir toplum haline gelebilmenin ancak bilimsel yöntemlerle gerçekleşebilecek bir eğitim ve öğretimle mümkün olabileceğine işaret eden Başöğretmen Atatürk´ü büyük feragat ve fedakarlıklarla bizleri yetiştiren tüm öğretmenlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.
SİVASLI ÇİFTÇİNİN EMEĞİ ÇÜRÜMESİN
SİVASLI ÇİFTÇİNİN EMEĞİ ÇÜRÜMESİN
İlimizde şeker pancarı üreticilerinin yaşadığı mağduriyetin devam ettiğini söyleyen CHP Milletvekili Ulaş Karasu, “Sivas´a kısa bir süre sonra kar yağacak. Çiftçimizin bir yıl boyunca emek verdiği, topladığı mahsul, el birliğiyle yok olmaya terk ediliyor. Hem Ulaş hem de Kangal´daki çiftçimizin ürünlerinin nakliyesini sağlamak için vakit kaybetmeden adım atılmalı. Burada üretilen şeker pancarı bölgenin en kaliteli ürünü. Çiftçimizin emeğini çürütmeye kimsenin hakkı yok´´ dedi.
ARİ İŞLETME SAYISI 5´E YÜKSELDİ
ARİ İŞLETME SAYISI 5´E YÜKSELDİ
Gemerek´te işletmesi bulunan ve “Hastalıktan Ari İşletmeler İçin Sağlık Sertifikası” almaya hak kazanan İzzet Durmuş´a Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız tarafından sertifika verildi. İlimizde, Ari İşletme Sertifikası alan işletme sayısı 5´e yükseldi.
FEDAKAR ÖĞRETMENLERİNİZİN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM
FEDAKAR ÖĞRETMENLERİNİZİN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM
AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında; “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip olmaları, tarihimize ve milli kültüre bağlı, evrensel değerlere açık, aklı hür vicdanı hür kişiler olarak yetişmeleri için bin bir fedakârlıkla çalışan, öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum” dedi.
FİNAL MAÇI OYNAYACAĞIZ
FİNAL MAÇI OYNAYACAĞIZ
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Karabağ maçı bizim final maçımız. Bu maçı aldığımız takdirde iddiamızı devam ettireceğiz. Kazanmamız gerekiyor. Oyuncularımız da bunun farkında. En büyük sıkıntımız kamuoyunun da bildiği gibi çok eksiğimiz var. Bu şekilde hem Avrupa maçlarımızı hem de lig maçlarımızı oynayacağız” dedi.
ONLINE EĞİTİM AKSAMASIN!
ONLINE EĞİTİM AKSAMASIN!
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Sivas Bilim ve Sanat Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. Şube müdürlerinin de katıldığı toplantıda konuşan Savaşçı, yüz yüze eğitime ara verildiğini hatırlatarak öğrencilerin online eğitime katılımlarının sağlanması noktasında hassasiyet gösterilmesini istedi.
Öğretmenlik Gücünü Sevgiden Alır
Öğretmenlik Gücünü Sevgiden Alır
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir” dedi.
Öğretmenlerimiz Topluma Yol Gösteriyor
Öğretmenlerimiz Topluma Yol Gösteriyor
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğe hazırlanması bakımından kutsal ve onurlu bir görevi yürüten öğretmenlerimiz, toplumumuzun da yol göstericisidir” dedi.
VAATTE KALMASIN GERÇEK OLSUN
VAATTE KALMASIN GERÇEK OLSUN
Memur-Sen Sivas İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, “24 Kasım´da öğretmenlerimize verilebilecek en büyük müjde, haklarını koruyup geliştirecek, çalışma şartlarını iyileştirecek, uğradıkları şiddeti önleyecek, sorunlarına çözüm üretecek ve mesleklerinin itibarını hak ettiği yere taşıyacak bir içerikle Öğretmenlik Meslek Kanunu´nun TBMM gündemine getirilmesidir. Zaman, vaatleri gerçeğe dönüştürme, hedefleri sonuca ulaştırma zamanıdır” dedi.
  Bugün Seyirciyle Buluşacak
Bugün Seyirciyle Buluşacak
Yönetmenliği Sivas Devlet Tiyatrosu Müdürü (SDT) ve Bölge Sanat Yönetmeni Volkan Ateş Gündüz´ün üstlendiği, William Shakespeare´in "Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası" isimli oyun, bugün saat 19.30´da seyircileriyle buluşacak
  Cehaletin Düşmanısınız
Cehaletin Düşmanısınız
Vali Salih Ayhan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Ayhan, mesajında; “Öğretmenler olarak sizler, millî eğitim davamızın yılmaz, yorulmaz emekçileri; cehaletin düşmanı, eğitimin temel taşı, çocukların can yoldaşı, bilimin sunucusu, mukaddes değerlerin koruyucusu, peygamber mesleğinin icracılarısınız” dedi.
İlk Pandemi Hastanesi Sivas´ta Kurulmuş
İlk Pandemi Hastanesi Sivas´ta Kurulmuş
Bundan 700 yıl önce Batı dünyası cüzzamlı hastaları ölüme terk ederken, Anadolu´da vuku bulan salgınla mücadele etmek için ilk şifahaneler Sivas´ta kurulmuştu.
Gençler Mimar Sinan´ı Sahneledi
Gençler Mimar Sinan´ı Sahneledi
Sivas Görsel Sanatlar ve Kültür Derneği desteğiyle toplanan gençler, Diyarbakır´da sergilenen ‘Ben, Mimar Sinan´ isimli tiyatro oyununu sergiledi.
STK´lardan Çocuk Hakları Açıklaması
STK´lardan Çocuk Hakları Açıklaması
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Yetim Vakfı, İHH İnsani Yardım Vakfı, Uluslararası Mülteci Hakları Derneği, Yeryüzü Çocukları Derneği ve Mülteci Dernekler Federasyonu ile birçok katılımcı STK basın açıklaması düzenledi.
  Sanal Resim Sergisi Açıldı--Video
Sanal Resim Sergisi Açıldı--Video
Uzaktan eğitimin devam ettiği bu günlerde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü akademisyenleri tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla sanal resim sergisi gerçekleştirildi.
 FENERBAHÇE KARŞISINDA TUR ARAYACAK
FENERBAHÇE KARŞISINDA TUR ARAYACAK
TFF 2.Lig temsilcimiz Sivas Belediyespor, Ziraat Türkiye Kupası 4.eleme turunda deplasmanda bugün Fenerbahçe ile karşılaşacak. Kupada daha önce Beşiktaş ile Galatasaray´ı mağlup eden yeşil-beyazlı ekip Fenerbahçe´yi de mağlup ederek kupada tur atlamak istiyor.
SİVAS TURİZMİNE DEĞER KATACAK - VİDEO
SİVAS TURİZMİNE DEĞER KATACAK - VİDEO
Sıçak Çermik bölgesinde kaplıca suyunda bulunan kükürdün etkisiyle yaklaşık 1 buçuk yıllık çalışmayla altın renginde traverten oluşumu sağlandı. 40 bin metrekare alana inşa edilen ve Altınkale ismi verilen projede, Pamukkale´ye benzer basamaklı havuzlar da bulunuyor. Eşsiz görüntüsüyle büyüleyen ‘Altınkale´ gerçekleştirilen törenle açıldı.
SAĞLIK BAKANI KOCA SİVAS´TAN BİLGİ ALDI
SAĞLIK BAKANI KOCA SİVAS´TAN BİLGİ ALDI
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aralarında Sivas´ın da bulunduğu 7 ilin İl Sağlık Müdürleriyle video konferans yöntemiyle toplantı yaptı. Sivas´taki çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Koca, Covid-19 salgınının son durumunu, yeni kısıtlamalardan beklenen sonuçları ve ek tedbirleri görüştü.
HIZLI TREN´İN %95´İ TAMAMLANDI
HIZLI TREN´İN %95´İ TAMAMLANDI
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Sivas arası Yüksek Hızlı Tren çalışmalarını değerlendirerek, yüzde 95 fiziki ilerleme sağlandığını ifade etti.
PROJEDE SONA YAKLAŞILDI
PROJEDE SONA YAKLAŞILDI
Canlı Hayvan Pazarı projesinde yüklenici firma tarafından son rötuşların yapılarak yakın zamanda teslim edileceği belirtildi. Vali Salih Ayhan, “Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası Sivas ekonomisine ivme kazandıracak, Sivas´ın tarım ve hayvancılığına katma değer sağlayacak bir projedir. Proje sahasında her fırsatta incelemelerde bulduk ve yapım aşamasını yakından takip ettik” dedi.
KURALLARA UYALIM MAĞDUR OLMAYALIM
KURALLARA UYALIM MAĞDUR OLMAYALIM
SESOB Başkanı Beşir Köksal, Koronavirüse karşı alınan yeni tedbirlerle ilgili uyarılarda bulundu. SESOB Başkanı Köksal, kısıtlamalara uymayan işyerleri sahiplerine, adli ve idari cezai işlem yapılacağını hatırlatarak, esnafların ve vatandaşların kurallara riayet etmelerini, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını tavsiye etti.
SAVUNMA SANAYİ BÜYÜK ÖNEME SAHİP
SAVUNMA SANAYİ BÜYÜK ÖNEME SAHİP
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin bu haftaki konuğu TÜBİTAK SAGE Makine Mühendisi, Mekanik Sistem Tasarım Grubu 3 Boyutlu Modelleme ve GD&T Danışmanı Olcay Şenel oldu. Geometrik boyutlandırma hakkında bilgiler veren Şenel, “Havacılık ve savunma sanayisi günümüzde her zamankinden daha fazla öneme sahip” dedi.
ANKARA - SİVAS YHT HATTI YILAN HİKÂYESİNE DÖNDÜ
ANKARA - SİVAS YHT HATTI YILAN HİKÂYESİNE DÖNDÜ
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, TBMM´de Plan ve Bütçe Komisyonu çalışmalarında yaptığı konuşmasında Ankara – Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesini gündeme getirdi. Projenin yılan hikâyesine döndüğünü, 2008 yılında temeli atılan hattın halen bitirilmediğini kaydeden Karasu, “Cumhuriyetin ilk demir yolu projesi olan Ankara - Sivas Demir Yolu Projesi o dönemin teknolojisiyle 5 yılda bitirilmişti. YHT´nin 12. yılının sonundayız, hâlâ hizmete açabilmiş değiliz” dedi.
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Bitigen´mi Bitirip Giden Mi?
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Yıpranan Aile Gerçeği
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
SIKINTILARIN SEBEBİ
Haydar Mermer
Haydar Mermer
BÜLENT ARINÇ´A AÇIK MEKTUP
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.9170
EURO
9.3956
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
En büyük ibadet topluma hizmet etmetir…

Hacı Bektaşı Veli
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1