GÜNDEM 17.02.2021 07:00:00 0

Minik Kalplerden Anlamlı Proje--Video

Sivas Belediyesi ile Bir El De Sen Uzat Derneği iş birliğinde “Kumbaranda İyilik Biriktir” sloganıyla sosyal sorumluluk projesi başlatıldı.

Oğuzhan SARZEP

Paylaşma, yardımlaşma ve dayanışma bilincinin erken yaşta çocuklara kazandırılması amacıyla Sivas Belediyesi tarafından “Kumbaranda İyilik Biriktir” sloganıyla bir sosyal sorumluluk projesi başlatıldı.

İlimizde faaliyet gösteren Bir El De Sen Uzat Derneği ile iş birliği halinde başlatılan proje kapsamında, öncelikle şehirdeki okullara kumbaralar dağıtılacak. Öğrencilerin yardımlarıyla dolacak olan bu kumbaralar, ihtiyaç sahibi çocuklar için harcanacak.

Proje tanıtım toplantısında konuşan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Kumbaranda İyilik Biriktir Projesi çocuklarımız için çok önemli. Bu projenin iki özelliği var: Birincisi ihtiyaç sahibi çocuklarımıza yine çocuklarımız tarafından yardım eli ulaştırılacak. Devletimiz ve yerel yönetim olarak sosyal devlet gereği her türlü çalışmaları yoğun şekilde yapıyoruz. Gönüllü olarak sivil toplum örgütlerimizin çocukları dâhil ederek böylesi önemli bir çalışma yapması önem taşıyor. Bu projenin ikinci önemli özelliği ise çocuklarımızın değerler eğitimi noktasında yardımlaşmayı, iyilik yapmayı ve dünyayı tanımasını sağlıyor” dedi.

Tüm okullarda bu projenin uygulanması için girişimlerde bulunacaklarını belirten Başkan Bilgin, “Milli eğitimin eğitim ve öğretim ayağı, kitabi bilgileri ve akademik eğitimleri çocuklarımıza her şekilde ulaştırılıyor. Değerler eğitimi noktasında çocuklarımıza katkı sağlayacak bir projeyi hayata geçiriyoruz. Kumbaranda İyilik Biriktir Projesi çocuklarımızın milli, manevi ve insani değerlere haiz nesiller olarak yetiştirilmesi noktasında önemli bir misyon oluşturacak” dedi.

Bir El De Sen Uzat Kadınlar Derneği Başkan Yardımcısı Nurgül Yıldız ise “Kumbaranda İyilik Biriktir Projesi için belediyemizden destek istemiştik. Sağ olsun onlar da talebimize olumlu cevap vererek çocuklarımızda yardımlaşma bilincini oluşturma adına önemli adım attılar” ifadelerini kullandı.