GÜNDEM 10.09.2020 07:00:00 0

Mücadelemiz Sürecek--Video

Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) 97. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtı´na çelenk sunuldu. Törende konuşan CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun, ?Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım; ilke ve devrimleriniz ile II. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında k

Fatih TABUR

Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) kuruluşunun 97. yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtı´na çelenk sunuldu. CHP Sivas İl Başkanlığı´nın düzenlediği çelenk sunma törenine parti teşkilatı katıldı. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törende basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun, ?Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım, temellerini 4 Eylül 1919´da Sivas Kongresi´nde attığınız, 9 Eylül 1923´te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi´nin, bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti´nin emperyalizm karşısındaki kararlığını, Kuvayı Milliye´nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97´nci kuruluş yıl dönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye´yi inşa etmektir. İlke ve devrimleriniz ile II. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz. Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi´nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz? dedi.

Basın açıklamasının ardından CHP il teşkilatı Atatürk Anıtı´nın önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.