GÜNDEM 2.12.2019 07:00:00 0

Muhteşem Duyarlılık

Süleyman Demirel Ortaokulu idarecileri ve öğretmenleri örnek bir davranışa imza attı. Öğretmenler, ayağı kırılmış ve yanlış yerden kaynamış olan bir sokak kedisini ameliyat ettirerek sağlığına kavuşturdu.

OĞUZHAN SARZEP

İlimizde okulun bahçesinde bulunan ayağı kırılmış ve yanlış yerden kaynamış olan bir sokak kedisi,  Süleyman Demirel Ortaokulu idarecileri ve öğretmenleri tarafından ameliyat ettirildi.

Okul öğretmenleri tarafından adı Mahmure Su konulan kedinin ameliyatı,  Sivas Hayvan Hastanesinde Yardımcı Doçent Doktor İlker Şen tarafından yapıldı. 

?OPERASYON GAYET BAŞARILI GEÇTİ?

Ameliyat sonrası konuyla ilgili açıklama yapan Doktor Şen, operasyonun başarılı geçtiğini söyleyerek; ?Yaptığımız muayene sonucunda ayak bilek eklemini kilitlemek suretiyle, ilgili bacağını kullanabileceğini öngördüğümüz kedi operasyonunu başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Ön kol kemiğinin orta bölgesinden bilek eklemine doğru bilinmeyen bir sebepten dolayı felç gelişmiş olan sevimli dostumuza bugün (Pancarpal Arthrodesis)  operasyonunu uyguladık. Bacağını kullanabilsin ve bacağı kesilmekten kurtulsun diye yaptığımız operasyon gayet başarılı geçti. Durumu şu an gayet iyi. Minik dostumuzun bacağının tedavi masraflarını üstlenen hayvan dostu herkese teşekkürlerimi yolluyorum. Minik dostumuza geçmiş olsun? dedi.

?SAYGI DUYMALIYIZ?

Süleyman Demirel Ortaokulu Müdürü İhsan Karadağ ise, hayvanlara saygı duyulması gerektiğini ifade ederek; ?Aynı doğayı ve dünyayı beraber paylaştığımız, gündelik yaşamımızın bir parçası olan hayvanlara karşı bazı sorumluluklarımız bulunmaktadır. Hayvan dostlarımızın yaşamını sürdürebilmesi için biz insanlara ihtiyaç duymaktadırlar. Hepimiz bu konuya toplumca duyarlı olmak zorundayız. Özellikle de çocuklarda hayvan sevgisi bilincini geliştirmek, sorumluluk duygusunu kazandırmak, ileride bu konuyla ilgili sorunlara karşı aktif rol almasını sağlamak, farkındalık oluşturmak, duyarlılığı arttırmak, hayvan haklarına dikkat çekmek, sokak hayvanları başta olmak üzere tüm hayvanların yaşam haklarına saygı duyulmasını öğretmek zorundayız. Öğretmenlerimize duyarlılıkları ve öğrencilerimize örnek olma konusunda gösterdikleri hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ederim. Ayrıca operasyonu gerçekleştiren değerli hekimimiz İlker Şen´e ve ekibine teşekkürlerimi bir borç bilirim? diye konuştu.